Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hcl #58 üzenetére

    Na én meg azért mondtam amit, mert én huzamosabb ideig éltem együtt omv-vel mint másodlagos nason eszközzel, és elég sokat játszottam freenassal is. Ezekhez képest a gyári syno-m vagy az xpeno-m -amik techikailag azonos os-t futtatnak de mindegy- akkora üde színfoltot képviselnek mint állat.

    Ugyan úgy meg lehet bármit is csinálni egy dsm alatt mint bármi más alatt, scripteket futtathatsz, külső forrásból telepíthetsz szinte bármit, ugyan úgy testre lehet szabni mindent is ha az a szíved vágya, hogy mélyen túrd meg a lelkét az osnek. De ha nem akarod, akkor "félhülye" módban meg rohadt rugalmasan tudod használni úgy, hogy a terminált meg se nyitod. És ez az, amit az ingyenes megoldások nagyon nem tudnak. Van egy expert mód, és így nagyságrendileg ennyi.

    Az én tapasztalatom ezekkel az, hogy amíg egy dsm vagy qts beállítása elég ütemesen és kevés / semennyi fórumtúrással megoldható volt számomra (és a fórumok tanulsága szerint teljesen r=1 userek tömegének) minimális / semennyi tapasztalattal, addig egy nas4free/freenas/omv esetében ez konkrétan megoldhatatlan volt. Persze előbb utóbb mindegyikkel el tudtam jutni oda, hogy amit használni akartam az működött is, de az oda vezető út volt durván rögösebb, és a későbbi debugolás esetenként rémálom. Tudom hogy van akinek a conf túrás éjjel felkeltve bármikor hátrakötött kézzel bármiből készség szint, a jailek kezelése és úgy minden más is egy transzparens és mindent inkább konzolból old meg ha nem kell akkor is, de ez messze nem az a szint, amit csak azért fel tud szedni az ember, mert kell neki egy hálózati adattár, telefonokkal szinkronizálásra, torrentezésre, nas szervernek, meg pár apróságnak.

    Én azt érzem, hogy az ingyenes nas os-ek valahogy nem is igazán akarnak közelíteni valamiért a brand kezelhetőségéhez, mert nem. Három legördülő menü helyett persze hogy kézenfekvőbb egy integert váró mező ahova beírhatom hogy 777, de egy parasztnak mint nekem ilyenkor fel kell csapni a netet, és felfogni hogy a 7 az 4+2+1, és mivel nem napi szinten foglalkozok vele, így havonta kétszer mindig fel kell csapnom a mentett oldalt, hogy megint megnézzem, hogy akkor most 731 vagy 641 vagy mi kell e nekem az adott jogosultságok kiosztásához. Persze annak, aki ezt így köpi nevetséges kifogás. És ezekből az apróságokból van sok. Szerintem túl sok egy olyan embernek, akinek nem ez a hobbija, nem ezt dolgozza, nem ezzel akar foglalkozni a jövőben. ;)

    Max respekt annak aki ennyire képes magát belerágni dolgokba, de az ő oldalukról lehet egy használható alternatíva a történet maximum, minden más halandónak szerintem messze nem.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz hcl #58 üzenetére

    magyarul fogalmad sincs, mit tud egy qnap vagy egy synology.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Új hozzászólás Aktív témák