Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergosz2

    veterán

    válasz #08052480 #14 üzenetére

    azért nagy szemétség , hogy úgy tekintenek már azokra akik használt játékot vesznek , mintha letorrentezted volna. Jó alá írom hogy nem látnak belőle pénzt , de legalább eredeti játékot vesznek meg. Nekem is van jópár másodkézből való játékom , mert nem akartam minegyikért 10k-t fizetni.

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • FefeeX

    veterán

    válasz #08052480 #14 üzenetére

    Mintha a használt autók vásárlása miatt lecsuknának a rendőrök... Csak hogy megértsük egymást...

  • FefeeX

    veterán

    válasz #08052480 #21 üzenetére

    Oké, nem rendőr, a gyár épít egy olyan elektronikát az autódba, hogy ha más ül bele nem indul el. És kéri az eredeti ár háromnegyedét az egyszer már eladott cucc újra beüzemeléséért. Egyszer eladni van joga. Viszont ez, amit csinálnak, legalább annyira szürkegazdaság, mint a használt játékok adásvétele, de inkább rosszabb. Normális jogrendszerben ezt büntetnék, mint ahogy a kettős büntetés sem megengedett. De sajnos pénz beszél, kutya ugat.

    "es ha nem latnak belole penzt, akkor leszarjak kb hogy honnet szerezted."
    Leírtam, hogy látnak belőle pénzt. Csak az nekik nem elég.

    [ Szerkesztve ]

  • adalbert1

    veterán

    válasz #08052480 #23 üzenetére

    Igen, csak a steam mellett a legtöbb játékot több forrásból is megveheted (a pár steam only címet most hagyjuk ki).
    Nekem se tetszik ez a gyártói magatartás (annak ellenére hogy megértem miért teszik/tennék). Az se fog tetszeni, ha esetleg csak digitális terjesztés lesz (habár ezt szerintem csak a következő generációnál lépik meg majd), akkor már olcsóbb külföldi rendelésre se lesz lehetőség. :(

    Az utolsó két emberből meg úgy látnak pénzt, hogy akkor az első fogyasztónak hamarabb összejön egy új játékra a pénz, illetve a csóró felhasználók szerintem jellemzően már a gépet is abban az életciklusában veszik, mikor már a gyártónak se ráfizetéses árulni.

  • adalbert1

    veterán

    válasz #08052480 #26 üzenetére

    Én is inkább konzolon játszok, de van jópár pc-s játékom ami kijött lemezen és steamen is, és a dobozos változatokat nem kell sehol regisztrálni (tehát a két verzió egymástól független).
    Ezek jellemzően régebbi címek. Mostanában ahogy látom inkább az a tendencia, hogy sok nagyobb cím vagy a steamen vagy a kiadó saját digitális disztribúciós rendszerén kötelezően regisztrálandó, de azért van sok játék most is, ami nem. Persze amit steamen veszel, az a te fiókodhoz lesz hozzárendelve, illetve most már vehetsz ajándéknak is játékokat, amit később továbbadhatsz más felhasználónak (de azzal a példánnyal te ugyanúgy nem tudsz semmit kezdeni).

    Igen, de a másik két embernél még mindig ott van, hogy a kiegészítésőkből és szolgáltatásokból esetleg látnak felőlük is pénzt. Illetve nem hiszem hogy van olyan játékos aki mindent használtan vesz. Így meg ha elfordulnak az adott platformtól, akkor semmi bevétel nem lesz belőlük. Ezen kívül még az első számú játékos is minden esetben sokkal jobban meg fogja gondolni azt, hogy mire költi a pénzét, és szerintem biztos hogy kevesebb játékot fog venni egy évben.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz #08052480 #26 üzenetére

    A másik két emberből, ahogy előttem is írták.. az elsőből látna pénzt, így viszont az első ember a láncban sem fogja megvenni, mert nem tudná eladni, és ha mégis megvett egyet, amit nem tud eladni, nem tudja megvenni a következőt, így a kiadó megint nem lát több pénzt.
    A használt piac nagyon is egészséges dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz #08052480 #30 üzenetére

    "Igazabol ez az egesz szerintem csak elmeleti sikon mukodik, es jellemzoen csak az itteni es hasonlo szegenyebb orszagokban."

    Nemrég volt róla hír, hogy ha jól emlékszem az amerikai GameStop áruházláncnak nagyobb bevétele van a használt játékok kereskedelméből, mint az új eladásokból. Szóval ez globális szinten érvényes, és sztem pont a kisebb országokban van kevesebb használt játék eladás, és ránk inkább a két véglet vonatkozik, vagyis vagy megveszik vagy letöltik a játékokat.

    Persze van sok-sok ember aki cserél vagy elad játékokat itthon is, de itthon valahogy ez annyira nem jellemző ahogy látom, és a hasonló témájú weboldalakat is keresgélni kell, mert lépten-nyomon nem igazán fut beléjük az ember.

    Más: sokan írjátok azt, hogy ez visszavetné az új játékok eladásait is (ami valamilyen szinten igaz is), sztem ez nem teljesen lenne így.

    Először is itt nem olyan témakörről beszélünk mint egy autó vagy egy elektronikai berendezés. Ha mondjuk van egy VW Golf-ja valakinek és meg van elégedve vele akkor nagy eséllyel ha eladja, újra ezt a márkát választja (bár ez sem feltétlenül igaz, mert lehet, hogy akkor lesz egy más gyártónál akció, és mást választ).

    De játékoknál az a helyzet, hogy ha valaki megvesz egy EA játékot akkor eladáskor nagyon nem biztos, hogy szintén EA játékot fog választani. Ha lenne egy biztosíték az emberek részéről, hogy egy EA játék eladásakor szintén egy ÚJ EA játékot vesz valaki a befolyt pénzből, akkor senki nem ellenkezne a használt piac ellen, de a valós helyzet az, hogy erre nem sok esély van, és nagyon nem biztos, hogy kiegyenlítik egymást ezek a tranzakciók. Valakinek lesz egy slágerterméke (mint annak idején a COD4) és akkor azon az éven mindenki azt veszi, és az EA semmit nem kap a használt játékok kereskedelméből.

    Csere esetén persze semelyik vállalat sem jár jól, de ez kisebb szinten zajlik ember és ember között, nem úgy ahogy korábban is írtam, hogy bizonyos áruházak a használt játékok kereskedelmére rendezkednek be.

    A konzolgyártóknál pedig szintén kényes dolog ez, ugyanis az exkluzív játékokból rengeteg fogy egy konzolra levetítve, és valószínűleg az Uncharted 1 eladásaiból rengeteg más kiadók által fejlesztett játékot vásároltak.

    Egy kicsit hosszúra nyúlt, bocsi.

    Egyébként honnan is jött ez a "Sony is tesz a használt játékpiac ellen" dolog? Az MS nyilatkozik egy ilyet és máris felmerül a Sony-nál is?

    Annak viszont nagyon nem örülnék, hogy ha nem lenne visszafelé kompatibilis a PS3-mal. 3 évig volt egy PS3-am, és egy átmeneti időszakra átálltam PC-re (hiányzik is a PS3 játékkínálata), abban a reményben, hogy majd PS4-el bepótolom a hiányzó PS3 címeket (és a régebbi kedvenceket is újrajátszom). Ha megint azt találják ki, hogy belerakják az előző HW-t is eleinte, megint olyan ára lesz megjelenéskor, hogy senki nem fogja venni.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz #08052480 #23 üzenetére

    Azt hiszem, időközben megmagyarázták a többiek :R , így felesleges tovább tépni a szám. Ha meg akarod érteni, úgyis megérted, ha nem, akkor meg ez van. :U

    Egyébként pont maguknak köszönhetik a játékgyártók azt, hogy 1 hónappal kiadás után sok játékot már újan meg lehet venni féláron, és ha bevezetik ezt a további lehúzást, akkor pont ez megy még tovább, nem tudja eladni, hát nem ad érte 10-8-6 ezret, csak 3-4et, és ugye akkor annyi lesz az ára, mivel minden annyit ér amennyit fizetnek érte. Nem tudom, mennyire figyeled az új játékok piacát, de az elmúlt 2 évben egyre korábban kezdik akciózni a friss címeket (tényleg van 1 hónap után is 40-50% kedvezmény, ami korábban nem volt jellemző...

  • adalbert1

    veterán

    válasz #08052480 #30 üzenetére

    Ahogy zsigus is írja, külföldön is jelentős a használt játék kereskedelem (Angliában pont most kerül felszámolás alá a GAME, nekik több száz üzletük volt, és foglalkoztak ezzel, sőt neten is rendelhettél preowned játékokat is).
    Egy olyan játéknál amit direkt online multiplayerre veszel szerintem ez nem jelent akkora problémát, a legtöbb COD-dal általában úgyis a következő megjelenéséig játszanak a játékosok. Inkább olyan játékoknál okozna problémát, ahol van egy pár órás single player, a multiplayer része meg semmit nem ér.

Új hozzászólás Aktív témák