Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz #08052480 #23 üzenetére

    Igen, csak a steam mellett a legtöbb játékot több forrásból is megveheted (a pár steam only címet most hagyjuk ki).
    Nekem se tetszik ez a gyártói magatartás (annak ellenére hogy megértem miért teszik/tennék). Az se fog tetszeni, ha esetleg csak digitális terjesztés lesz (habár ezt szerintem csak a következő generációnál lépik meg majd), akkor már olcsóbb külföldi rendelésre se lesz lehetőség. :(

    Az utolsó két emberből meg úgy látnak pénzt, hogy akkor az első fogyasztónak hamarabb összejön egy új játékra a pénz, illetve a csóró felhasználók szerintem jellemzően már a gépet is abban az életciklusában veszik, mikor már a gyártónak se ráfizetéses árulni.

  • adalbert1

    veterán

    válasz #08052480 #26 üzenetére

    Én is inkább konzolon játszok, de van jópár pc-s játékom ami kijött lemezen és steamen is, és a dobozos változatokat nem kell sehol regisztrálni (tehát a két verzió egymástól független).
    Ezek jellemzően régebbi címek. Mostanában ahogy látom inkább az a tendencia, hogy sok nagyobb cím vagy a steamen vagy a kiadó saját digitális disztribúciós rendszerén kötelezően regisztrálandó, de azért van sok játék most is, ami nem. Persze amit steamen veszel, az a te fiókodhoz lesz hozzárendelve, illetve most már vehetsz ajándéknak is játékokat, amit később továbbadhatsz más felhasználónak (de azzal a példánnyal te ugyanúgy nem tudsz semmit kezdeni).

    Igen, de a másik két embernél még mindig ott van, hogy a kiegészítésőkből és szolgáltatásokból esetleg látnak felőlük is pénzt. Illetve nem hiszem hogy van olyan játékos aki mindent használtan vesz. Így meg ha elfordulnak az adott platformtól, akkor semmi bevétel nem lesz belőlük. Ezen kívül még az első számú játékos is minden esetben sokkal jobban meg fogja gondolni azt, hogy mire költi a pénzét, és szerintem biztos hogy kevesebb játékot fog venni egy évben.

  • adalbert1

    veterán

    válasz #08052480 #30 üzenetére

    Ahogy zsigus is írja, külföldön is jelentős a használt játék kereskedelem (Angliában pont most kerül felszámolás alá a GAME, nekik több száz üzletük volt, és foglalkoztak ezzel, sőt neten is rendelhettél preowned játékokat is).
    Egy olyan játéknál amit direkt online multiplayerre veszel szerintem ez nem jelent akkora problémát, a legtöbb COD-dal általában úgyis a következő megjelenéséig játszanak a játékosok. Inkább olyan játékoknál okozna problémát, ahol van egy pár órás single player, a multiplayer része meg semmit nem ér.

Új hozzászólás Aktív témák