Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz #08052480 #30 üzenetére

    "Igazabol ez az egesz szerintem csak elmeleti sikon mukodik, es jellemzoen csak az itteni es hasonlo szegenyebb orszagokban."

    Nemrég volt róla hír, hogy ha jól emlékszem az amerikai GameStop áruházláncnak nagyobb bevétele van a használt játékok kereskedelméből, mint az új eladásokból. Szóval ez globális szinten érvényes, és sztem pont a kisebb országokban van kevesebb használt játék eladás, és ránk inkább a két véglet vonatkozik, vagyis vagy megveszik vagy letöltik a játékokat.

    Persze van sok-sok ember aki cserél vagy elad játékokat itthon is, de itthon valahogy ez annyira nem jellemző ahogy látom, és a hasonló témájú weboldalakat is keresgélni kell, mert lépten-nyomon nem igazán fut beléjük az ember.

    Más: sokan írjátok azt, hogy ez visszavetné az új játékok eladásait is (ami valamilyen szinten igaz is), sztem ez nem teljesen lenne így.

    Először is itt nem olyan témakörről beszélünk mint egy autó vagy egy elektronikai berendezés. Ha mondjuk van egy VW Golf-ja valakinek és meg van elégedve vele akkor nagy eséllyel ha eladja, újra ezt a márkát választja (bár ez sem feltétlenül igaz, mert lehet, hogy akkor lesz egy más gyártónál akció, és mást választ).

    De játékoknál az a helyzet, hogy ha valaki megvesz egy EA játékot akkor eladáskor nagyon nem biztos, hogy szintén EA játékot fog választani. Ha lenne egy biztosíték az emberek részéről, hogy egy EA játék eladásakor szintén egy ÚJ EA játékot vesz valaki a befolyt pénzből, akkor senki nem ellenkezne a használt piac ellen, de a valós helyzet az, hogy erre nem sok esély van, és nagyon nem biztos, hogy kiegyenlítik egymást ezek a tranzakciók. Valakinek lesz egy slágerterméke (mint annak idején a COD4) és akkor azon az éven mindenki azt veszi, és az EA semmit nem kap a használt játékok kereskedelméből.

    Csere esetén persze semelyik vállalat sem jár jól, de ez kisebb szinten zajlik ember és ember között, nem úgy ahogy korábban is írtam, hogy bizonyos áruházak a használt játékok kereskedelmére rendezkednek be.

    A konzolgyártóknál pedig szintén kényes dolog ez, ugyanis az exkluzív játékokból rengeteg fogy egy konzolra levetítve, és valószínűleg az Uncharted 1 eladásaiból rengeteg más kiadók által fejlesztett játékot vásároltak.

    Egy kicsit hosszúra nyúlt, bocsi.

    Egyébként honnan is jött ez a "Sony is tesz a használt játékpiac ellen" dolog? Az MS nyilatkozik egy ilyet és máris felmerül a Sony-nál is?

    Annak viszont nagyon nem örülnék, hogy ha nem lenne visszafelé kompatibilis a PS3-mal. 3 évig volt egy PS3-am, és egy átmeneti időszakra átálltam PC-re (hiányzik is a PS3 játékkínálata), abban a reményben, hogy majd PS4-el bepótolom a hiányzó PS3 címeket (és a régebbi kedvenceket is újrajátszom). Ha megint azt találják ki, hogy belerakják az előző HW-t is eleinte, megint olyan ára lesz megjelenéskor, hogy senki nem fogja venni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák