Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Synthwave #3 üzenetére

    Múltkor még elhittem, hogy poénkodsz, de most már én is egyértelmű arroganciának látom a viselkedésed.

    A cikkekben az ilyen szintű túlhasználata az idegen szavaknak és a szlengnek (amit tőled látni szinte kizárólag) nem tesz jót a színvonalnak. Az ilyen jellegű kommentálása a jogos észrevételeknek megintcsak bicskanyitogató. Persze ha a cél a lapcsalád hírnevének leépítése, akkor hajrá. Kitűnő eszköz vagy erre.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Synthwave #9 üzenetére

    Ha van oka a kritikának, akkor igen, én is képes vagyok röhögni a saját hibáimon. Ezt nevezik önkritikának.

    Az írásaid nyelvezetével nem lenne probléma egy gamer oldalon (pl Gamepod, hogy ne kelljen messzire menni), vagy off topic LogOut-on, haverei társaságban. Viszont nincs keresnivalója egy (állítólag) a szakmaiságot a zászlójára tűző lapon. Személy szerint még egy címlapos szakmai LogOut-os írást sem engednék ki ilyen nyelvezettel. Az ennyire komolytalan hangvétel aláássa a tartalmat, a hitelességet, ezáltal pedig az írás szakmai mivoltát.

    De te/ti tudod/tudjátok. Akkor viszont ne csodálkozzatok ha az olvasók nemtetszésüknek adnak hangot. Ha ez az új irányvonal, akkor nem biztos, hogy a továbbiakban akarok itt cikkeket, híreket olvasni. És gyanítom nem én vagyok ezzel így egyedül.

    Nem véletlen egyébként, hogy a HG-k nagyrészének nincs mod jogköre (akiknek meg van, tipikusan nem élnek vele). Nagyrészük nem akar foglalkozni vele, de igazából idejük sincs rá, rutinjuk sincs benne. Az sem lenne éppen pozitív üzenet, ha a HG-k csak úgy törölgetnének mindent a cikkeik alól, ami nekik nem tetszik, nem felel meg az elképzeléseiknek. Kell a független ellenőrzés, ez pedig megköveteli, hogy a HG ne moderálhassa a saját írásaira érkező reakciókat.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Synthwave #15 üzenetére

    Maximum itt is átélhetjük azt, amit anno a Chip Magazin. Kivált a szerkesztők egy része, megalapították a Magyar PC Magazint, és a játékos mellékzöngét, a Gamert. Előbbi egy kelemes és stabil 13-14k-s olvasótábort tudott magáénak, míg utóbbi rövid úton megszűnt. Eddig nem is lenne gond, de a Gamer íróinak egy része átkerült az MPCM-hez, és ott is a túlzottan is laza stílusban írogattak. Meg is lett az eredménye, 3-4 hónap alatt beesett az MPCM lolvasottsága 10k alá, két éven belül meg is szünt az egész (addigra már 5k körüli olvasottsága volt csak). Érdekes, azok az újságuk az impresszumban mindig leírták az auditált eladási darabszámot, szóval nagyon szépen lehetett látni, hogy hogyan vált mélymerülésbe az eladás, másolva a színvonal lefelé ívelő görbéjét. Közben az addig kínlódó Chip újra magára talált, és visszavándoroltak hozzá az olvasók.

    Legfeljebb te nem érzed a reakcióid nagyon rossz hangvételét. Nyilvánvalóan meg vagy győződve arról, hogy csak neked lehet igazad ebben a kérdésben. Az olvasók viszont nem éppen így látják.

    Egyébként meg ha tényleg jó író vagy, akkor nem kell leadni a színvonalból, komolyságból, hogy érdekesen, pontosan, de mégis szórakoztatóan írj. Fel lehet hozni példának John Keegan-t, aki az egyik legelismertebb történész a 20. században (sajnos már elhunyt). A könyvei szakmailag és stilisztikailag is kitűnőek voltak, mégis könnyedén és élvezetesen lehetett olvasni őket. Valamilyen oknál fogva nem szorult rá, hogy szlenget használjon.

    A cikkeid hangvétele komolytalan. Így nem is lehet őket komolyan venni, ezzel pedig a szakmai értékük is alacsony. Nem a kocsmában mesélsz a haveroknak arról, hogy mi van a számtech világában, hanem egy szakmai oldalon. Ennek megfelelően kellene a hangnemet is beállítani.

    Egyre inkább úgy tűnik számomra, hogy alkalmatlan vagy a HG feladatokra. És még mod jogkör kellene...

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Synthwave #18 üzenetére

    Az Ő munkájukat miért minősíteném le? Évekig (hosszabb ideig, mint Te) dolgoztam velük együtt, mint moderátor. Egyébként meg az, hogy esetleg egy arra nem alkalmas embert neveznek ki HG-nak, nem hiba. Sok emberből egy ilyen feladatkör kivált valamit, ami miatt megváltozik a magatartása. Ezt viszont nem láthatod előre. Az Ő feladatuk ilyenkor, hogy a helyes, elfogadott irányba tereljék az újoncot. Maximum akkor hibáznak, ha ezt nem teszik meg.

    Az összehasonlítás pedig egyáltalán nem helytelen. A PH és a Chip is sajtótermék, csak más a közvetítő közeg. De láttam egyéb folyóiratokat is szakmailag teljesen leépülni, mert elvetették a szabatosságot, és a köznapi, bulváros szóhasználatra tértek át (Aranysas, Kaliber, hogy csak két komolyabb példát említsek). A szakmai közösség azóta teljesen figyelmen kívül is hagyja őket.

    Megvan a helye a lazaságnak, de az szerintem nem egy szakmai lap. Illetve ott is elfér bizonyos szintig, de az írásaid szerintem ezen a szinten nagyon túllépnek.

    Abban igazad van, hogy smiley-t nem igazán használok (talán 10-20-at ha elszórtam ennyi idő alatt). Ettől még a többség tudja mikor írok valamit komolyan, poénosan, vagy irónikusan. Szóval nem szükséges. Értő olvasás kell, semmi több.

    Az viszont biztos, hogy ha ez az új irány, akkor köszönöm, részemről ennyi volt a PH látogatása.

Új hozzászólás Aktív témák