Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #7 üzenetére

    Nyilván te széles, őszinte mosollyal fogadod mindig, ha a személyedet/munkádat rosszmájúan inzultálják.

    Amikor az írókat támadják (nem csak engem, hanem kb. mindenkit, de ők már inkább sokszor bele sem néznek - vagy belenéznek, de nem szólnak hozzá - az írásaik topikjaiba, pont emiatt), számos alkalommal teljesen szubjektív szempontok alapján (vagy szimplán anélkül, hogy egyáltalán végigolvasták volna az adott irományt), ennél ötvenhatszor "bicskanyitogatóbb" stílusban (amihez képest az enyém totálisan virágnevelde, és maximum az veszi magára, aki magára akarja venni, mert remek alapot lehet belőle farigcsálni a további konfrontációhoz vagy a kettős mérce felállításához), az teljesen elfogadható, és rendjén van. Értem.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #13 üzenetére

    Önkritika itt is van, csak a fölösleges kötekedést és a kettős mércét nem csípem - gondolom, te magad sem. Azzal semmi problémám nincs, ha valaki a szubjektív véleményét kulturált módon fogalmazza meg, és nem süt ki minden második szó mögül a szimpla rosszindulat - akinek nem inge, NEM veszi magára.
    Biztosan észrevetted (ha figyelemmel követed a híreket, teszteket), hogy az ilyenre jóval kevesebb (vagy nulla) szarkazmussal válaszolok (pl. itt is volt ilyen).

    Engem speciel pont irritál, ha egy szakmai írás vakszáraz, vagy éppen tele van szóismétéssel. Egyrészt, mert unalmas olvasni (írni is amúgy), másrészt pedig nem találok közös pontot az íróval, hiszen a távoli ködbe vész a személyisége, akár egy robot is (digitális) papírra vethette volna a sorokat - úgy pedig elég nehéz élvezni valamit, legalábbis számomra.

    Egy iromány nem attól lesz "szakmai", hogy karótnyelt stílusban fogalmazok, hanem a technikai tartalomtól és annak pontosságától - ergo a techikai jellegű információrész korrekt átadásától. Persze nem lehet akármit beleírni (pl. egy egér vezetékére nem fogom a "tyúkbél" kifejezést használni), de egy ésszerű határon belül szinesít a kicsit közvetlenebb megközelítés.

    Szerintem maradjunk annyiban, hogy ez erősen preferencia kérdése - már csak azért is, mert vannak olyanok is, akiknek bejön - és így mindenkinek igaza van egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #17 üzenetére

    A Chipes történettel narancsot hasonlítasz almához, de a továbbiak során nem csak az én munkámmal kapcsolatban fogalmazol meg egy szubjektív - ellenben normálisan prezentált - kritikát, de a főszerkesztő (aki amúgy 20 éve IT újságíró és többek között a Chipnél is dolgozott évekig) és a korrektor(ok) munkáját is leminősíted, akik lelkiismeretesen dolgoznak és erre abszolút nem szolgáltak rá - és akiknek az ezirányú szakértelmében maximálisan megbízom.

    "Legfeljebb te nem érzed a reakcióid nagyon rossz hangvételét."

    Nem. Pontosan tudom, hogy aki félre akarja érteni, az félre is fogja. Én is megsértődök valamin, ha többféleképpen lehet értelmezni, és úgy döntök, hogy magamra akarom venni, mert csak. Nagy különbség.
    Szerintem amúgy hamarosan én is befejezem a saját totyikokba írkálást (legtöbb kollégám mintájára, de önnön kárán tanul igazán az ember), hiszen semmi, de semmi értelme - mondhatni, inkább kontraproduktív, mint nem.

    "Az olvasók viszont nem éppen így látják."

    Néhány olvasó. Néhány olvasó meg máshogy. Ezt írtam feljebb is.

    Ezt most ne értsd félre: tőled szerintem 12 év alatt egy hozzászólásban sem láttam egyetlen egy emotikont sem (lehet, hogy volt, csak én nem találkoztam vele), szóval szerintem nagyjából értem/sejtem, hogy honnan jön ez a merevség, és az erre való igény, de ezzel csak általánosítasz, és egy bizonyos kör preferenciáit (melybe te magad is beletartozol) tekinted abszolútnak. Akiknek bejön a stílus - márpedig vannak ilyen emberek is -, azokkal mi legyen? Vagy az ő véleményük nem (annyira) számít?

    Ahogy már írtam, nem kell mod jogkör, csak nem értetted a 11-es kommentet indító szarkazmust - amit a " ;] " hivatott jelezni verbális cue híján.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #65675776 #21 üzenetére

    "Az Ő munkájukat miért minősíteném le?"

    Szerinted nem megy át rajtuk minden egyes írásom (egy régi motoroson minimum, de pl. a tesztek leginkább két-három filteren is átfolynak, mire megjelennek), és én állítom be a publikálás idejét, mindenféle "felsőbb" ellenőrzést megkerülve tartalmi szempontból?

    A magatartás rész: igen, visszafogottabb lett a szóhasználatom és a véleményem kinyilvánítása, mióta HG vagyok. Nem a princípiuma, csak a megnyilatkozása, érthető okokból.

    "Ettől még a többség tudja mikor írok valamit komolyan, poénosan, vagy irónikusan. Szóval nem szükséges."

    És honnan tudja, ha stilisztikailag nem jelzed sehogy? Egy olyan kommunikációs formában, ahol csakis írásban történik az információcsere (és nem olyanok között, akik úgy ismerik a másikat, mint a tenyerüket), olykor szükséges az emotikonok használata, mivel ezek helyettesítik valamennyire a testbeszédet és a hanglejtést, ami a közlendő helyes értelmezéséhez lenne elsődleges fontosságú.

    "Értő olvasás kell, semmi több."

    Igen, ezt is én elvárnám mindenkitől, de ugye tudjuk, hogy hiú ábránd.

    Az utolsó két sorodra meg mit lehet írni, ha HG-ként akarok (őszintén) reagálni, nem pedig független fórumtagként?

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Reggie0

    félisten

    válasz #65675776 #7 üzenetére

    Szerintem brandet epit, mint a TV-s trutymo a bezbol sapkajaval. Viszont osszessegeben jol ir, csak a szohasznalat "fura".

    A cikkre visszaterve: Az lenne az igazi, ha az OLED kijelzo kapna egy hdmi-t es egy primko kijelzot tudna biztositani konzolhoz. :) Banyaba pont jo lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák