Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Jack@l #15 üzenetére

    Minek szamitanad bele a DK-t? A termek maga masfel eve van a piacon, abbol az elso egy evben 700EUR volt csak a HMD es kesobb 200EUR plusz a controllerek, tehat a komplett "csomag" egesz a tavaszi csokkentesig 900EUR volt. Tavasszal ment le 589EUR-ra aztan a nyari akcio folyaman 450EUR-ra ahol most is van es marad tegnaptol.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • válasz Jack@l #20 üzenetére

    Hááát, a DK1, meg DK2-nek elég rossz volt a felbontása a CV1-hez képest, meg nem volt hozzá VR kontroller, meg se store, se content, se semmi. Persze ha nagyon akarod, beleszámolhatod, de minek? Ennyi erővel az elektromos autó is megbukott, mert mennyi is a részaránya, meg mennyibe kerül?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Jack@l #15 üzenetére

    Mennyibe is került egy top gamer PC 980ti-vel három éve?
    Ha ehhez 350 dollár lett volna a HMD, akkor sem adnak el lényegesen többet belőle, mert nem volt elég embernek megfelelő gépe hozzá.

    A másik, hogy a kickstarter kampány csak magáról a HMD hardverről szólt egy a technológia iránt érdeklődő szakértő közönségnek.
    Ahhoz képest hamar kiderült, hogy ha piacképes terméket akarnak csinálni belőle, akkor a hardveren kívül szükség lesz professzionális API-ra (beleértve a piacvezető game engine-k támogatását is), no meg alkalmazásboltra, 7/24 órás supportra, stb.
    Ez már bőven nem a "magányos hardverfejlesztő startup" kategória.

    Ehhez jött még hozzá a "tyúk vagy tojás probléma":
    Ha nincs tartalom, akkor nincs miért megvenni, ha nem veszik elegen, akkor nem éri meg tartalmat gyártani rá. Ezért eleinte komoly összegeket kellett tolni a tartalomgyártás szponzorálásába is, plusz az első időkben ki kellett találni, hogy mi az a tartalom, ami a legjobban működik VR-ben, illetve a meglévő műfajok milyen módosításokkal ültethető át VR-be.
    Szükség volt továbbá a VR tartalomgyártó eszközök: 3D alkalmazás pluginek, VR alkotóeszközök kifejlesztésére is, hogy a VR-re fejlesztő cégeknek ne maguktól kelljen újra feltalálni a melegvizet.

    Tehát amikor a kezdő "early adopter" árakat beállították, akkor nem az volt a fő prioritás, hogy minél hamarabb minél több embernek legyen VR HMD hardvere, hanem hogy akinek van, az elégedett legyen a VR élménnyel.
    Azaz az elején azért volt drága a cucc, mert amit behoztak a hmd-k árán, azt a tartalomgyártásba tolták. Vagy máshogy fogalmazva: a hmd árak szponzorálása helyett a tartalomgyártás szponzorálásába tolták a pénzt.

    Most jutott el odáig a piac, hogy részben a VR ready pc-k árak lassú csökkenése, a már külső segítség nélkül is gyarapodó tartalomkínálat és a konkurens hmd-k megjelenése miatt egyáltalán értelme lett a hardver árát is csökkenteni.

    Persze lehet, hogy ha annak idején tartják magukat a 300-350 dolláros HMD árhoz, akkor mostanra teljesen más lenne a helyzet, de egyáltalán nem biztos, hogy jobb.

  • Raymond

    félisten

    válasz Jack@l #27 üzenetére

    Nincs ertelme folytatni ugyanis halvany gozod nincs mirol beszelsz.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Jack@l #27 üzenetére

    Már most is bőven van rá tartalom, de még most jönnek rá az emberek és a kiadók is, hogy a VR-ben nem a szokásos műfajokra kell fókuszálni, hanem új műfajokat kell teremteni.
    Azaz nem úgy merül fel a kérdés, hogy mikor lesz rá Fifa meg CoD - mert lehetne akár most is csak minek -, hanem hogy milyen új, eddig nem ismert játékműfajok jönnek létre a közeljövőben.
    Mint pl. Lone Echo.
    Jellemző, hogy a Rift vásárlók nagy része szimulátorokhoz veszi a Riftet, mégis sokan az első fél évben alig szimulátoroznak, mert a touch-os roomscale játékok olyan eddig nem tapasztalt játékélményt nyújtanak, amit csak akkor értesz meg, ha élőben próbáltad.

Új hozzászólás Aktív témák