Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    A cikk szövegéből úgy tűnt, hogy az AMD-nek csak saját magával kell versenyeznie, hiszen csak az árul 32 magos cpu-t ebben a szegmensben. Azonban amíg az Intel rendre jobb magonkénti teljesítményt tud minden szegmensben, tehát kevesebb maggan jobb cpu-kat, és azt el is tudják adni jóval drágábban, azért addig még az AMD-nek is van hová fejleszteni, s növelni a magszámot, valamint aláajánlani árban.

    Ahogy néztem, az AMD szervermegoldások energiatakarékosság szempontjából már jó alternatívák, és emiatt felfelé ível a pályája. De a hedt platformon azért az Intel eddig jobb volt. A 7820x nyolc magos processzor pl. simán befogott egy vele egy időben megjelent 12 magos AMD TR-t, ráadásul sokkal jobb tdp-vel, alacsonyabb árral, jobb cpu-hűtő kompatibilitással.

    A Zen 2 tesztet nézve vicces, hogy a Cinebench-et leszámítva azért az Intel 8 magosa általában erősebb még lassabb memóriával is, mint a Ryzenek.
    Mindenki szapulja az Intelt, hogy mért nem képes a 14 nm-ről váltani, bezzeg az amd már 7 nm-rel gyártat, de könyörgöm, az Intel cpu-k még ilyen kétszer nagyobb csíkszélesség mellett is 100 wattal fogyasztottak kevesebbet terhelve, mint a Ryzenek, és egy sima videolejátszás is valamiért 10-20 wattal több a 7 nm-es cpu-kon, mint a 14 nm-es Intelen. Szóval akkor mi a gond az Intel gyártástechnológiájával?!

    Az egyetlen, amivel az AMD versenyképes még mindig, és ami miatt szép a touché, hogy kényszerből sokkal alacsonyabb árakat kell írniuk. Muszáj egy 12 magost olyan áron adni, mint amennyiért az Intel a 8 magost adja, és muszáj nyomni föl a magszámot, különben esélytelen volna. Az AMD emiatt a nyomott ár miatt természetesen jelenleg jobb vétel, az Intel megoldása pedig még mindig mindenben annyival jobb, hogy tudják ennyivel drágábban adni.

    A Skylake-X agyonverte az első TR-eket, utóbbiak előnye kb. a több PCIe sáv volt, de az 1900X az mondjuk ezen kívül különösen nem volt jó semmire. Ha az AMD akar valamit, természetesen muszáj lesz följebb menni magszámban, és lejjebb árban, és az Intel még úgyis röhögve el fogja adni sokkal drágábban a maga megoldásait, mert jók.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz mozso #12 üzenetére

    Szia!

    A PH! címlapján kint lévő teszt alapján írtam, s miközben a hsz-t írtam, még meg is nyitottam a tesztet, és újra átfutottam az eredményeket, nehogy rosszul emlékezzek, de jól emlékeztem.
    Szóval brutális a fogyasztásbeli különbség az elvileg jobb gyártástechnológia ellenére is sajnos, ezt nem tudom, hogy csinálják.

    PH teszt
    A vége felé vannak a fogyasztási értékek.
    Előtte az egyes programokban mért eredmények.

    Ha Zen2-re akarsz váltani, akkor elsősorban az ár-érték arányt kell mérlegelned, mint minden vásárlásnál.
    Ill. a pénztárcádtól függ.
    A 4 bekezdésnyi hozzászólásomból, amit írtam, kiidéztél egy részt, ami főleg a fogyasztásról szólt, meg arról, hogy sok tesztben az Intel 8 magos gyorsabb a lassabb memóriával, tehát feltételezem, hogy akkor számodra ezek a fontos szempontok, és 8 magos cpu-t szeretnél.

    Azt a részét a hozzászólásomnak nem idézted, amiben azt írom, hogy az alacsonyabb ár miatt az AMD jobb vétel (ezt nyilván az ár-érték arányra értettem), ebből arra következtetek, hogy Te milliomos vagy, és számodra az ár-érték arány nem fontos, hanem az a rész, amit a hozzászólásomból kivágtál.
    Ez esetben persze nem is igaz, amit írtam, hogy az AMD jobb vétel, hiszen ha Te 8 magos cpu-t szeretnél sokkal kedvezőbb fogyasztással, akkor az Intel a jobb vétel Neked. Persze ez sokkal drágább, de ezt föntebb is írtam.

    Ugyanennyi pénzért vehetsz majd az AMD-től egy 12 magosat, de persze az 100 wattal többet eszik terhelve, és 65 W helyett 87-et egy sima videólejátszás közben, ami brutális különbség úgy, hogy közben az AMD-nek elvileg sokkal fejlettebb a gyártástechnológiája.

    A fogyasztási adatok a linkelt cikk 10. oldalán vannak, és ha elolvasod a 11. oldalon a konklúziót, akkor pontosan ugyanazt a véleményt fogalmazza meg, mint én a hozzászólásomban: az amd 8 magos egy súlycsoportban van az Intel 8 magossal, ez politikus nyelven azt jelenti, hogy az Intel csak egy kicsit jobb. A cikk végső konklúziója pedig, hogy a 12 magos amd gond nélkül utasítja maga mögé a 8 magos Intelt, nyilván, mert 4 maggal több. Meg az is a konklúzió része, amit én is írtam, hogy mivel az amd csak több maggal tud legyőzni egy kevesebb magos Intelt, ezért, ahogy a cikk fogalmaz, "ezek hasonló árképzéssel debütálnak", nyilván mivel csak úgy versenyképes. Ha az amd a nyolcmagost annyiért adná, mint az Intel a nyolcmagost, akkor az AMD nem tudná eladni. Az Intel el tudja. Ezért azok a befektetők, akik az Intelbe fektettek, az év végén részvényenként sokkal több profitot kapnak.

    Az is bennevan a konklúzióban, hogy az új gyártástechnológia miatt az új Ryzen kevesebbet fogyaszt, mint a régi Ryzen, de arra nem tér ki, hogy a kétszer jobb gyártástechnológia ellenére mért fogyaszt brutálisan többet az AMD, mint az 5 éves gyártástechnológiával készülő Intel, amit a Broadwell óta reszelgetnek.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz wsanyi #18 üzenetére

    Hát, nekem van egy 7820x-em, azért mertem írni, és mikor vettem, nagyon gondolkodtam a TR-en, elég sok külföldi összehasonlító tesztet elolvastam, és nekem nagyon úgy tűnt, hogy "egy súlycsoportban voltak" összteljesítményre a TR 1920X-szel. Ráadásul akkor sokkal olcsóbb is volt. Most, az Intel árak elszállása óta százezerrel drágább.
    A 7820x az 1900X-szel volt egy árban, ami meg szinte nem volt gyorsabb, mint egy 1800X.

    Igen, a TR-ben több a pcie sáv, örülök, hogy ezt kiemelted, mivel ezt én is kiemeltem, ezek szerint egyetértünk, tök jó, köszi a választ!

  • ggg1

    aktív tag

    válasz DraXoN #11 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen érdemi válaszodat!
    Úgy látom, akkor egyetértünk, természetesen én is korábbi generációkról beszéltem, az újat még nem ismerjük, de ha olyan jó lesz, mint az Epyc, akkor bizakodásra ad okot. Én is remélem, hogy a következő generációkra már nem lesznek igazak a megállapítások, de ugye azt még nem ismerjük. Ugyanakkor engem az sem zavarna, ha továbbra is igazak lennének a megállapításaim, mert a TR-ben gond nélkül lehet magszámot emelni, így biztos, hogy nagyobb összteljesítményt lehet majd biztosítani kedvezőbb áron.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz westlake #24 üzenetére

    Igen, ez adja magát. Nagy kérdés, hogy meddig mennek el ténylegesen magszámban. Meglépik-e azt, amit az Epyc-kel, vagy valami szerényebb kiépítettség lesz. És izgalmas lesz, hogy mit lép rá az Intel, mert ők ugye benne maradnak az LGA 2066-ban, ami sokkal kisebb, mint a TR4, tehát valamit ki kell majd találni, amivel ellensúlyozható az esetlegesen magasabb magszám.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz fotel #50 üzenetére

    +1

    Amúgy azt látom, hogy a legtöbben nem értik, amit odaírtam. Igen, a hozzászólásom provokatív volt, de abszolút nem ez a lényeg: nincs értelme a tesztkörülmények tükrében diagramokon százalékokat bújni. Enyhén szólva is kétséges, hogy az Aida mennyire objektív és az egész teszt amblok. És végtelenségbe menő vitákat lehetne kezdeni róla, hogy milyen nüansznak tudhato be ez vagy az. Már a cikk is kezd azon elmélkedni, hogy biztos a Win10 biztonsági javítások... De teljes rendszer fogyasztásról van szó, úgyhogy rengeteg minden befolyásolja.

    Az eszmefuttatás lényege az volt, elgondolkodni rajta, hogy van-e értelme szídni az egyiket, hogy elavult gyártástechnológiát használ, szemben a másiknál a hangzatos nm marketingszámok, miközben tudjuk, hogy az egyik nanométer nem ugyanaz, mint a másik nanométer. Az egyik teszt úgyis mindig az egyik cpu-nak kedvez, a másik teszt meg a másiknak. De ha csak a tesztek fele jobb eredményt hoz egy szapult "kétszer rosszabb" elavult technológiára, azon érdekes elgondolkodni. Amúgy meg vicces nézni a szekértáborok egymásnak feszülését.

    A másik mondatom:
    "Az AMD emiatt a nyomott ár miatt természetesen jelenleg jobb vétel, az Intel megoldása pedig még mindig mindenben annyival jobb, hogy tudják ennyivel drágábban adni."

    Jelzem, hogyha egy összetett mondatnak kivágják egy részét, az már nem ugyanazt jelenti.
    Az a klassz ebben a mondatban, hogy érteni kell hozzá magyarul, hogy valaki megértse, hogy mit jelent. Nemcsak a tagmondatokat kell érteni, hanem a kötőszavakat is.

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz DraXoN #37 üzenetére

    Hú, de jó, akkor jól tettem, hogy AM4 platformon csupa mini-itx lapot vettem. :-)

  • ggg1

    aktív tag

    válasz poci76 #56 üzenetére

    Jaja, ez tök oké, de sajnos idle-ben és mpc-hc alatt is többet fogyaszt, úgyhogy, ha ez egy cpu teszt, és a végén az derül ki, hogy a végső eredményt nem a cpu befolyásolja leginkább, hanem a videokártya, a vrm, a Win10 hotfixek, a globális felmelegedés és a vadludak vonulása, akkor talán nem kellett volna ezt cpu tesztként közölni.

    Amúgy mikor a tesztet olvastam, az volt az első gondolatom, hogy be kéne írni a fórumba javaslatként, hogy az ilyen teszteket el kéne végezni videokártya és opencl nélkül is, vagy igpu hiányában valami nagyon alap videokártyával, mondjuk egy geforce 210-zel, mert mérvadóbb eredmények lennének sok tekintetben.

    Amúgy igen, igazad van.

Új hozzászólás Aktív témák