Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz mozso #12 üzenetére

    Szia!

    A PH! címlapján kint lévő teszt alapján írtam, s miközben a hsz-t írtam, még meg is nyitottam a tesztet, és újra átfutottam az eredményeket, nehogy rosszul emlékezzek, de jól emlékeztem.
    Szóval brutális a fogyasztásbeli különbség az elvileg jobb gyártástechnológia ellenére is sajnos, ezt nem tudom, hogy csinálják.

    PH teszt
    A vége felé vannak a fogyasztási értékek.
    Előtte az egyes programokban mért eredmények.

    Ha Zen2-re akarsz váltani, akkor elsősorban az ár-érték arányt kell mérlegelned, mint minden vásárlásnál.
    Ill. a pénztárcádtól függ.
    A 4 bekezdésnyi hozzászólásomból, amit írtam, kiidéztél egy részt, ami főleg a fogyasztásról szólt, meg arról, hogy sok tesztben az Intel 8 magos gyorsabb a lassabb memóriával, tehát feltételezem, hogy akkor számodra ezek a fontos szempontok, és 8 magos cpu-t szeretnél.

    Azt a részét a hozzászólásomnak nem idézted, amiben azt írom, hogy az alacsonyabb ár miatt az AMD jobb vétel (ezt nyilván az ár-érték arányra értettem), ebből arra következtetek, hogy Te milliomos vagy, és számodra az ár-érték arány nem fontos, hanem az a rész, amit a hozzászólásomból kivágtál.
    Ez esetben persze nem is igaz, amit írtam, hogy az AMD jobb vétel, hiszen ha Te 8 magos cpu-t szeretnél sokkal kedvezőbb fogyasztással, akkor az Intel a jobb vétel Neked. Persze ez sokkal drágább, de ezt föntebb is írtam.

    Ugyanennyi pénzért vehetsz majd az AMD-től egy 12 magosat, de persze az 100 wattal többet eszik terhelve, és 65 W helyett 87-et egy sima videólejátszás közben, ami brutális különbség úgy, hogy közben az AMD-nek elvileg sokkal fejlettebb a gyártástechnológiája.

    A fogyasztási adatok a linkelt cikk 10. oldalán vannak, és ha elolvasod a 11. oldalon a konklúziót, akkor pontosan ugyanazt a véleményt fogalmazza meg, mint én a hozzászólásomban: az amd 8 magos egy súlycsoportban van az Intel 8 magossal, ez politikus nyelven azt jelenti, hogy az Intel csak egy kicsit jobb. A cikk végső konklúziója pedig, hogy a 12 magos amd gond nélkül utasítja maga mögé a 8 magos Intelt, nyilván, mert 4 maggal több. Meg az is a konklúzió része, amit én is írtam, hogy mivel az amd csak több maggal tud legyőzni egy kevesebb magos Intelt, ezért, ahogy a cikk fogalmaz, "ezek hasonló árképzéssel debütálnak", nyilván mivel csak úgy versenyképes. Ha az amd a nyolcmagost annyiért adná, mint az Intel a nyolcmagost, akkor az AMD nem tudná eladni. Az Intel el tudja. Ezért azok a befektetők, akik az Intelbe fektettek, az év végén részvényenként sokkal több profitot kapnak.

    Az is bennevan a konklúzióban, hogy az új gyártástechnológia miatt az új Ryzen kevesebbet fogyaszt, mint a régi Ryzen, de arra nem tér ki, hogy a kétszer jobb gyártástechnológia ellenére mért fogyaszt brutálisan többet az AMD, mint az 5 éves gyártástechnológiával készülő Intel, amit a Broadwell óta reszelgetnek.

Új hozzászólás Aktív témák