Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    az a jmicron valsz támogatja az uasp módot is, szóval még hatákonyabb és kevésbé gépterhelő, mint a sima usb3. Bár nasként a gigabit hamarabb szűk keresztmetszet, mint a háttértár :)

  • azbest

    félisten

    válasz Ic3man #26 üzenetére

    az olcsó 4-5 portos multiplierről negatív véleményeket írtak a fórumokon, mert az csak a lassabbik módot támogatja, ami konkurens műveleteknél hátrány, bár nem láttam konkrétumot.

    ennél a specializált boardnál nem pálya, mert nincs kivezetett usb3, de látni olcsó usb3-sata két portos kártyát is, ami állítólag ugyanolyan chipsetes (JMS561) mint a cloudshell2-es odroidéknál [link]. Xu 4-hez jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Uzsito #30 üzenetére

    a régi pi-kel volt, hogy pár hónap után kezdett elfáradni a normál méretű kártya. Ott ez inkább úgy jelentkezett nekem az akkori adata meg sandisk kártyákkal, hogy például kellett egy teljes törlést tolni rajta dev zeroval, mielőtt új rendszer került rá, különben első induláskor széthullott a renszer. Az újabb pikkel microsd kártyákkal a sandiskek közül egyre sem emlékszem, hogy meghalt volna nekem. A samsungok közt volt ami read onlyra váltott viszonylag hamar. De amúgy nonamebb feltörekvő kínai kártyák is jól mentek nekem. Persze új pi megjelenése után vagy nagy rendszerváltáskor előfordult, hogy voltak átmeneti gondok, de az csak azért, mert igazítaniuk kellett a paraméterezésen, hogy ne legyen adatvesztés a kártyákon, mert nem egészen szabályosan használták, hogy nagyobb teljesítményt facsarjanak ki az 1.5v módok hardveres támogatása nélkül.

    Amúgy ez egyáltalán nem kéne, hogy gond legyen nas esetén. Mert például már a régi pi-kkel is megoldható volt, hogy a rendszer nem a kártyán volt, hanem az usb háttértáron. Az újak meg eleve tudnak arról bootolni is ha bekapcsoljuk ezt a módon. De ez valószínűleg bármelyik boarddal megy, hogy csak a kernel és az alavetőő dolgok, a boot tartalma van a kártyán, minden más és minden amit rendszeresen írogat a rendszer, már lehet más háttértáron. A gyári nasok is szokták használni a beléjük tett merevlemezt, nem csupán a flashban fut a rendszerük, hanem inicializáláskor a háttértárra terjeszkednek. Kernel paraméterként megadható, hogy hol van a fájlrendszer. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Somatom #39 üzenetére

    Egészen más a célcsoport. A gyári nas teljesen jó annak, akinek tényleg csak egy hálózati tárhely kell, esetleg valami minimális okosítás a gyártó által biztosított appokkal.

    Az odroid sokkal erősebb procival és több rammal bír, szóval vannak szolgáltatások, amelyek ezzel jobban megoldhatóak. Nameg valamivel rugalmassabb is. Lehet kifejezetten egszerű beüzemelés is webes felülettel, vagy lehet komolyabb szakértelmet igénylőbb, de rugalmasabb felhasználási lehetőségeket adó profibb megoldás is.

    Nekem egy régebbi nsa320 van, de csak tárolásra használom, felcsatolva hálózaton át raspi-re az okosabb funkciókhoz, mert a nas maga túl gyenge lenne másra.

Új hozzászólás Aktív témák