Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    Én szívesen olvasnék komolyabb táblás játékokról. Csupán a Warhammeres társast ismerem, de játszani még sosem játszottam vele. A hozzávaló figurák nagyon igényesek. Tipikusan egy olyan dolog amiket muszáj gyűjteni. :)

    Amúgy szerintem felváltva kellene különböző fajtájú játékokat bemutatni, hogy mondjuk legalább havonta egyszer mindenki olvashasson egy őt érdeklő játékról.

    Ha már a kártyajátékokról szólt az első cikk akkor esetleg a szerepjátékokat is terítékre lehetne tenni. Nagyon jó csoportos időtöltés.

    Esetleg lehetne rövid ajánlásokat írni különböző játékokról, összefoglalva az előnyöket és a hátrányokat. Valamint pontozni is lehetne őket.

    Az sem lenne rossz ha össze lenne gyűjtve a sok ajánlás és be lenne kategorizálva ajánlott életkor szerint csökkenő tetszési indexel. Ez nagyon megkönnyítené annak a dolgát aki szeretne egy társast venni ajándékba egy kisgyereknek/tinédzsernek/felnőttnek.
    Amikor néha elvetődök egy játékboltba akkor csak nézek ki a fejemből mert fogalmam sincs, hogy melyik társas milyen.
    Jó párszor kellett már csalódnunk mert a kiszemelt társas fele annyira sem volt jó mint ahogy azt a csomagolás és a leírás alapján hittük.
    Arról nem is szólva mikor 5e-t elkérnek érte aztán kiderül, hogy csak egy igénytelen, rossz minőségű kartonlap és pár ócska, fröccsöntött műanyag bábu van benne két 30Ft-os dobókockával karöltve, de cserébe legalább még a játék is rossz (pl unalmas).

    Amiről viszont én most nagyon szívesen olvasnék az egy olyan táblás társas amihez nem kell kocka és a szerencse szerepe minimalizálva van. Olyat ami rengeteg stratégiai elemet tartalmaz és változatos játékmenettel bír. Mindezt lehetőleg fantasy vagy sci-fi köntösben.
    Ha létezik ilyen játék ami megfelel ezeknek a kritériumoknak akkor én tuti megveszem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz mephi666 #4 üzenetére

    Jól lehet vele művelődni, de ha sokat játszik vele az ember akkor egy idő után értelmét veszti a játék mivel a végén már kívülről fújja a kártyákat.

    Szerintem az activity sokkal jobb mivel ott szinte végtelen a lehetőségek száma. Még társas sem kell hozzá, elég ha csak valaki kigondol valamit és elkezdi mutogatni.

    Klasszikus alatt mire gondolsz? Pl Ki nevet a végén, Gazdálkodj okosan meg Monopoly és hasonmásai? Szerintem ezeket nem kell bemutatni mert elég ismertek.
    Ráadásul ezeknél csak a szerencse számít. Szerintem egy játéknak akkor van csak értelme, ha az embertől, a képességeitől is függ a kimenetel, nem pedig csak attól, hogy milyen jókat tud dobni kockával illetve, hogy milyen szerencsekártyát húz.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Dyingsoul #26 üzenetére

    Te is bevetetted néha a poliptaktikát? (Ha nem tudsz dönteni akkor kb 8 ujjad felhasználásával könyvjelzőket képzel a választási lehetőségeknél.) :D

    Viszont ezek a lapozgatós játékkönyvek nem illenek a társasjátékok közé mivel egyedül lehet csak velük játszani.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Zsoccc #28 üzenetére

    Örök klasszikusok. Megvan az összes része.
    Szép emlékeim fűződnek hozzájuk.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák