Új hozzászólás Aktív témák

  • DaveJr

    őstag

    válasz buszospeter #1933 üzenetére

    Én androidról váltottam 1 hete.
    Tnél vettem 2 év "rabszolgasággal", de nekem nem volt akkora érvágás 10+ éve náluk vagyok.

    Amik eddig nekem tetszettek Androidhoz képest:
    - gyors, gördülékeny rendszer, minden azonnal történik
    - sokkal jobb energia gazdálkodás: tegnap délután 3kor vettem le a töltőről, folyamatos net, gps, BT, kb 2 óra telefonálás, kb 1.5 óra játék (asphalt 8), net, sms és most merült le teljesen.
    - fényképezője gyors, autómatán is jó képeket csinál, kezelése kis szokást igényelt nálam
    - smsnél 2 betűből már az első 4 lehetőség között van az amit szeretnék írni. Ha nem írsz ékezetet akkor is felajánlja az ékezetes szavakat
    - szöveg kijelölése szerintem sokkal jobb mint androidnál
    - nonstop bekapcsolva van, de ez nem érződik. Androidnál azért már 1 hét után csinált érdekes dolgokat
    - Google-lel is szinkronizálható, naptárat is és a kontaktokat is szépen leszedi google fiókból
    - Bluetoothon keresztül, kontaktok, smsek, zenék, képek is átmenthetők Androidról. Bár 5 romot kellett kipróbálnom mire Android volt kedves átküldeni az összes dolgot. Szóval ez az Android hibája volt nem a WPé.
    - GPS jelet szinte azonnal talál és szinte méterre pontos.
    - gyönyörű tiszta hang telefonáláskor. Barátnőm meg is jegyezte első híváskor, hogy mennyivel tisztábban hall.
    - PC szoftverrel gyorsan és egyszerűen másolható rá zene, kép. Csak egyszer kell betallózni a képek és a zenék mappáit (ha nem a defaultot használod) és azonnal másolgatható minden.

    Ami kicsit szúrja a szemem:
    - lilásodás, bár ez engem nem zavar annyira, ritkán jön elő, nálam akkor amikor a fényerőt egy bizonyos szintre visszaveszi
    - játék alatt (asphalt 8) elég meleg tud lenni a fém keret, de 1-2 perc alatt visszahül
    - eddig egy alkalmazás hiányzik: K&H nem csinált még WPs netbank appot
    - egyelőre nem lehet csoportnak csengőhangot beállítani, egyesével kell külön mindenkihez beállítani ha nem a beállításokon belül megadottat szeretnéd használni
    - email szinkronnál a legkisebb beállítható frissítés 15 perc, Androidnál 5 percesre volt nekem állítva
    - 1-2 megszokott app hiánya, bár mindegyikre találtam hasonlóan jól működő alternatívát.

    Általános tapasztalatok:
    Zenét nem sokat hallgattam még rajta de szépen szól külső hangszóróval is. Rádiója jól veszi a jelet. Youtube videókhoz letöltöttem egy appot, azzal nagyon szépen játsza a FHD videókat. Képernyője szerintem csúcs. Nagyon élesek rajta a szövegek. Gyári office app még így telefonon is nagyon jól használható.
    Összességében én nem bántam meg a váltást. Ami egyedül szokatlan az a mérete. Előtte 3.7es kijelzős telefonom volt szóval nagy az ugrás. Nincs kis kezem de sokszor azért kell a két kéz. Nagyon nagy negatívumot nem tudok mondani róla pedig elég kritikus szoktam lenni. Minden napi használatra szerintem tökéletes telefon.

    Most így hirtelen ennyi jutott eszembe:)
    Remélem eléggé kifejtős lett a válasz:)

    [ Szerkesztve ]

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

Új hozzászólás Aktív témák