Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz [Prolixus] #33 üzenetére

    Nézd, én eleve nem gondoltam úgy XuChi-ra, mint akit keresztre kellene feszíteni. A "Casult"-t sem szántam sértőnek, ez egy olyan kifejezés, amit a DS kapcsán gondolom mindenki ismer, viccelődtem vele, a későbbi hsz-ekben részleteztem is, hogy mit gondolok a dologról.

    Itt nem is az erkölcsi/etikai kérdés a lényeg a csalással kapcsolatban szerintem (nyilván multinál igen), hanem az élmény, amitől megfosztod magad. A Nier készítői is nyilván a játékosok által felmutatott igényre reagálva - amit a topicban is látunk - pakolták bele ezeket a dolgokat a játékba. Attól, hogy alapból benne van a "csalás" a játékban, és nem kell hozzá trainer, illetve valami külső cucc, még el lehet dönteni róla, hogy az csalás, és ezért nem használod. Ha valaki easy módban élvezi a Niert, nyugodtan játsszon úgy. Én az évek alatt viszont rájöttem, hogy akkor élvezem legjobban a nem kifejezetten csak a sztorira kihegyezett játékokat, ha van bennük kihívás. Kevés kivételtől eltekintve szinte mindent az elérhető legnehezebb fokon kezdek, és nem azért, mert "hű de mekkora gamer" vagyok, hanem mert sok játékban a könnyebb fokozatokon a játékmechanikának a 20%-át sem használod, mert nem vagy rászorulva. Így pedig nem akkora az élmény, mint amilyen lehetne. Olyanokkal én sem szívatom magam, hogy "1 halál és kezdheted elölről", meg sebződés nélkül vidd végig stb., mert értelmetlennek találom. (ott van pl. a Doom - belegondoltam, hogy milyen érzés lett volna legnehezebb fokozaton rákényszerülni az újrakezdésre, amikor kb. 2-3 pályával a vége előtt átesett a karakterem a padlón, így újra kellett tölteni :D )

    A Dark Souls amúgy szerintem kicsit túl van misztifikálva, gondolom azért, mert a népszerűsége miatt nagy tömegekhez eljutott, így sokan emlegetik, hogy milyen nehéz, de szerintem pl. az ilyen "trial and error" típusú játékok közül a Super Meat Boy nehezebb. (főleg ha a Cottony Alley-t és Dark Worldöt is próbálod végigtolni)

Új hozzászólás Aktív témák