Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    Öröm olvasni a PC masterrace fps huszárok kommentjeit (kinek nem inge ne vegye magára) :DDD Megint azt felejtitek el, hogy az átlag PC-s is 30-40fps között játszik és nem fix 60-on meg felette. Márpedig az átlag gamernek konzolra váltani igazából nem nagy érvágás, max azoknak akik nem átlagos PC-sek vagy gamerek és erős vasat vesznek amúgy is (300k-tól felfelé). Konzolokon pedig soha nem volt cél a 60fps, még a régieken sem tudtommal.
    Az új PS4.5-nél sincs sehol még csak leírva sem, hogy 4K 60fps lesz a vége, amikor egyetlen épkézláb PC sem tudja azon szinten futtatni a játékokat jelenleg erős butítás nélkül. Mi a fontosabb: szar grafikán játszani de 60fps-el vagy elegendő a 30-60fps közötti széles sáv, de a lehető legszebb grafikával. Ugye ez egy örök kérdés PC oldalon és adott játékfajták esetén. Kinek mi tetszik vagy fontosabb azt választja, de a játékélmény nem ezen múlik leginkább. Akinél pedig mégis az vegye meg a Battlefront legutolsó tesztprogramját és játszon azzal,mert ott a grafikán kívül mást nem igazán kap. Szóval ne csodálkozzuk ha csak ezt kapjuk a fejlesztőktől, amikor ezen megy állandóan a vita platformtól függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz myckie2 #120 üzenetére

    Ez nem alacsony igényszint hanem az átlag igény. Neked lehetnek nagyobbak az igényeid, de akkor az annak megfelelő megoldást válaszd ki és ne akard azt egy arra nem való eszközzel megcsinálni.

    Gamepad pedig van PC-n is nekem is van, de csak miután elindítom a játékot onnatól van értelme. Konzolon pedig csak azt használod mindenre. Nagy különbség.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz myckie2 #125 üzenetére

    Komolyan nekem akarod bemutatni a Steam BP-t? :DDD Láttam, kipróbáltam (FHD TV-n jó is) de nem hazsnálom, mert PC az PC és ott billentyű+egér kombó a legalkalmasabb. Persze lehet mókolni, és akkor használhatod a gamepad-et is vindóz alatt, de kb semmi értelme. A konzol célhardver és célszoftver, a PC többcélú eszköz hardveresen és szoftveresen egyaránt. Vezetéknélküli egérrel meg játszik a halál...
    PC-be is lehet pakolgatni a lemezt ha dobozosat veszel, vagy letöltöd neten, de lefogadom ugyanerre a konzol is képes.

    (#127) b.

    Első bekezdéssel egyet értek: a VR gyors eljövetele kissé más helyzetet teremtett hardveresen mindenkinek, de most ez nehogy már a konzolgyártók bűne legyen kizárólag, amikor PC fronton is kb mindenki cserélheti a VGA-ját (kivéve masterrace, de ők sem sokáig bírják majd megállni).

    Egyébként jelenlegi konzol gen-t a két gyártó elképesztően rossz hw specifikációja rontotta el.

    A remastered játékokkal semmi bajom ha egy nagysikerű ténylegesen jó játékot újítanak fel. Nem értem mi ezzel a baj? :F Elég sok exkluzív játék jön még (ami lehet csak eleinte lesz az): Uncharted 4, Horizon stb. Mai napig nincs PC-re Halo, Destiny és hasonlók. Szóval van bőven egyedi játék szerintem.
    PC vonalon nagyon erős az MMO ág szerintem, melyeket nem lehet mindet értelmesen konzolra portolni (WoW, SWTOR stb.), a kivételeket és vegyes megoldásokat meg már megtették (Diablo, ESO, Division stb.). A shooterek meg külön műfaj, amit sokan nem szeretnek gamepad-el játszani.

    A 14 konzolodhoz meg gratula, szép gyűjtemény. :R

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz b. #174 üzenetére

    Én megértem a "félelmeidet", de talán kicsit másképpen kellene gondolkodnunk: egy ekkora cég, de főképp egy részvénytársaság addig működőképes, amíg a részvényesek megfinanszírozzák azt. Az adósság megléte vagy nemléte önmagában nem jelent semmit. A jelenlegi piaci állás sem jelent semmit, legalábbis nem azt amiről itt sokan szólnak a fórumon.
    Jelenleg az AMD gondolkodásmódja és fejlesztései űgy tűnik (és ezen van a hangsúly) megtérülnek szépen lassan. Hiába látjuk azt, hogy továbbra is veszteséges a cég, nyereségbe átfordulni nem két nap, de nem is hónapok, hanem akár évek is lehetnek.
    Konzolok oldaláról nézve, én elképzelhetőnek tartom, hogy azért is az AMD-t választotta a két nagy (most már három a nintendóval együtt) mert pont emiatt az anyagi helyzet miatt tudták letolni a vállalási árat és bekerülési költségeket. Amint a piac kicsit ismét kibalanszolódik, akkor ismét más helyzet fog előállni. De eza folyamat éveket fog felölelni (talán 2-4 évet is nem tudom).
    Ezalatt az idő alatt ráadásul a felhasználói szokások is tovább fognak változni, valószínűleg tovább csökken a desktop gépek aránya a mobil és tablet platformokhoz képest. A konzolok pedig tovább terjednek a már meglévő előnyeik miatt. Ez legalábbis az otthoni felhasználásra nézve könnyen bekövetkezhet. Ezzel viszont újabb piaci területen lesz élesebb a verseny.
    Mindeközben sem az Intel, sem az NV, sem a többi gyártó nem teheti meg hogy elegengedi magát a jelenlegi piaci előnyére hivatkozva. Mozgalmas tíz év elé nézünk ismét. :D

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz #52815360 #217 üzenetére

    Szokás szerint elfelejted hozzátenni, hogy adott esetekben nincs meg a 30fps, de azt jelzik is a fejlesztők. Tényleg nem ezen kellene lovagolni, mert a játékok zöménél, melyekkel én is játszom, ott sincs meg a 60fps. Most akkor én is anyázzam MS-éket mert szar a rendszerük? Vagy mégis melyik gyártót húzzam le miatta? Ja hogy félmilliós hardvert kellett volna vennem hozzá....na ezért sem érdekel ha nincs meg a 60 csak a 30-40 közötti.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz b. #221 üzenetére

    Akkor azt a játékot nem kell megvenni és kész. PC-re sem veszek olyat ami rossz minőségű. Persze vannak ellenpéldák is: Battlefront állítólag jól fut PS4-en, Forza 6 meg XO-n. A többiről nem tudok, mert egyenlőre nincs kozolom.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz sad_Vamp #236 üzenetére

    Én meg pont az új gen-él éreztem azt, hogy most bizony vennék konzolt. Korábban erre nem volt késztetésem. Egyenlőre azért nem vettem, mert leginkább online multis játékokkal játszom, oda meg nem kell paksi erőmű...

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák