Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    "Mivel a lap nem nyúlik vagy nem nyomódik össze"
    Miért nem? Ha van egy sík felületed, amit meghajlítasz adott ívben, az csak úgy lehetséges, (feltételezve, hogy magad felé hajtod a széleit) hogy a lap hátulja megnyúlik, az eleje összenyomódik. Nem hajlíthatsz el valamit úgy, hogy az ne deformálódjon az eredeti állapotához képest. Értem, hogy gyakorlatban működik a dolog, és a szemet kielégíti a kapott eredmény. De a fizika az fizika, valójában torzul az a lap (jelen esetben a kielző) hiszen módosul a formája. És a képpontok mindenképpen arrébb mozdulnak a felületén, még ha kis mértékben is, és pont úgy, hogy pont középről nézve még jól is jön ez neked.
    Engem elméletben az zavar, hogy így a kép geometriája nem lesz tökéletes, (ha nem egy pontból középről, hanem merőlegesen nézzük a teljes felületet - mert valóban nem lehetünk mindig a tökéletes középpontban) ami pedig a gyakorlatban zavarna, az egyszerűen az, ahogy kinéz. Egy görbe kijelző. Nekem ez ugyanaz, mint a sötétített ablaküveg, vagy a posztóval bevont hangdoboz. Hasznos is lehet, de ronda, és nem olyan, amilyennek szeretném. :)

    #43 Csandi És költhetsz egy NASA szintű gépre ennek a kezeléséhez. Te lehetsz az, aki többszázezer forintért vesz vga-t. Nem vagyok milliomos és különben sincs szükségem olyan nagy helyekre és akkora felbontásra. Persze ha van pénz, akár hétvégi ház a Holdon, és 50" 32:9 ultra wqhd uuuxxxga ;]
    (nem, akkor sem..) (a ház igen)

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák