Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Cifu #3 üzenetére

    +1

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Dtomka

    veterán

    válasz Cifu #3 üzenetére

    WIN7-et használni 2018 -ban?
    Biztos vannak akik kénytelenek bizonyos programok miatt, de akik csak játékra használják leginkább...azokat nem értem. A legújabb játékok már nem fognak elindulni.

    Pedig igen, mert:
    HIBÁSAN SZÁMOLT A STEAM, MEGINT A WINDOWS 10 A LEGNÉPSZERŰBB

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Cifu #6 üzenetére

    Ha olcsóbb lenne a 4K kijelző, akkor a játékok mehetnének FHD felbontással és a GPU ügyesen felskálázza. 4K egész számú többszöröse FHD-nak, és ha a pixelsűrűség jó, akkor nem is rossz a végeredmény. Filmek és munka mehet 4K-ban tű élesen. Ha lett volna itthon 4K opciója a GL702ZC-nek, lehet én is elcsábultam volna rá, még ha "csak" egy RX580 is van benne.

  • X Factor

    addikt

    válasz Cifu #14 üzenetére

    A Microsoft "erőből megoldjuk" hozzáállása miatt volt elég probléma a környezetemből, amikor pl. kétségbeesetten hívnak fel a párom munkahelyéről (egy gyerekorvosi rendelőből), hogy most indult a rendelés, de a Windows 8.1-es gép nekiállt felfrissíteni magát Windows 10-re, mert az asszisztens az indításkor folyamatosan felugró "frissíts fel Win10-re, mert jó lesz az neked" ablakon nem jó helyre kattintott, mostmilegyen...

    Üzemeltetéssel foglalkozom, több helyre dolgozok be, a legnagyobb melóm esetében egy elég komplex rendszer van a kezem alatt. Ez csak azért lényeges, mert elég sok user case fut össze a kezem alatt, így akad tapasztalat bőven.

    Egyszerűen a többség javát szolgálja, az ilyen jellegű force update. (Többség alatt, a több számilliós átlag userbase-t értem) Ugye, nem kell mondanom, h. ha a telepités során rákérdez, h. legyen-e automatikus frissites, és a user mondhat nemet ami örökké úgy marad, akkor milliónyi rendszer lenne így, és ha valamit benyalnak, akkor meg menne a gonosz MS mantra.

    A példa amit felhoztál tipikusan a 0-10 fős kkv esete. Jobb helyeken, nyilván nem nálunk, eleve abból indulnak ki, h. amennyiben a feladat ellátásához nélkülözhetetlenek az IT eszközök, akkor van aki ezért felelős. Ez lehet házon belüli Józsi, vagy egy cégnek outsourcelve, havi általány dÍj ellenében.

    Ez több szempontból is kedvező. Lehetnek igények, pl. h. az update szombat éjszaka fusson le, amikor nicns rendelés, illetve szerződéstül függően hibaelhárÍtásra is rendelkezésre állnak. Nem pedig, az ott dolgozó hölgy párjának, kell megszakérteni egy olyan problémát, ami eleve, csaka zért jöhetett létre, mert a rendelekezésre álló erőforrásokkal való foglalkozás kilett spórolva. Tudom, mert ezaz update dolog, pont mindenkinek a vesszőparipája, ahol csak felvan dobva az ncore-ról egy w10, amit valakinek valamilyen ismerőse megcsiniált a benn lévő 15 gépre, aztán utána mindennel kapcsolatban megy a sirás.

    Utána, meg jöhetek, kapnak o365 előfizetést, végre a levelezés is rendbe kerül, azure active directory, központi gpo management, és az update deliveryvel se kell soha többet foglalkozniuk...

    Igen, regedittel, hasonló megoldásokkal elkerülhető lett volna, de átlag felhasználótól ugyan ne várjunk már ilyet el. Maradjunk annyiba, hogy az ilyen húzások miatt especiel én azt se bánnám, ha a redmondi cég bejelentené, hogy a világ jobbítására tett elhivatottságára való tekintettel holnaptól megszűnik létezni...

    Az átlag user-t, minden indÍtás utáni session-ben 4 óránként pop-up oltatja, h.

    -frissitsen e most?
    -frissitsen, ha kikapcsolja a gépet?
    -mikor frissitsen?
    -halasszuk el

    Azt kell megérteni, h. bár sokan szeretnék, olyan nincs h. nem frissitünk. Az MS az egészet próbálja úgy csinálni, h. az átlag user-nek ebből a legkevsebb gondja fakadjon, és valljuk be, a konzumer gépek nagyrészénel ez annyiban nyilvanul meg, h. amikor kikapcsolná a gépet, az nem egyből kapcsol ki, hanem jelzi h. most frissites kovetkezik.

    Az orvosi rendelő esete, meg pontosan nem átlag user. Hanem a munkához nélkülözhetetlen eszközpark része, ahol, ha erre nincs szabályzás, vagy erőforrás, az egy nagyon súlyos probléma, és legkevésbé sem az MS sara.

    Make things work

  • Duck663

    őstag

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Pedig vagyunk páran, mármint "elvakult Win7 mániákusok". :) Az a baj a Win10-el, hogy egy mocskos nagy semmilyenség az egész, hiányzik belőle az, amit úgy hívunk, hogy stílus, karakter. Nagy üres felületekkel operál, bármi amit csinál, azt telibe nyomja az arcodba, egyszerűen távol tart magától azzal amilyen, pedig korábban a M$ újításait szerettem, Win7-et az első kiszivárgott beta óta használom, de azt amit a Win 8 óta művelnek, nem veszi be a nyomrom. Lehet a csúcssebessége magasabb, de ingatag. A DX 12 nem tesz hozzá semmit. Van ugyan feltelepítve Win7 mellé, de hónapok óta nem használtam, még az áprilisi frissítést se raktam rá. 10-15 perc használat után elegem van belőle. Igen van aki ilyen, van akinek többre van szüksége, izgő mozgó csempéknél, nagy üres felületeknél.

    Kár hogy nincs más komoly asztali OS (nem a Linuxok nem azok) ugyanaz lenne a Win 10-el, mint a WP-okkal, igazából nem lennének!

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • X Factor

    addikt

    válasz Cifu #22 üzenetére

    Tisztába vagyok vele, de ettől még az opció megszüntetése (lévén hajdan megvolt ez az opció) azért minimum visszás.

    Szóval a gonosz MS mantra maradt így is,

    Ebben igazad van, de én úgy vagyok vele, h. egy random sörözésnél kellemesebb téma azt hallgatni, h. mekkora genyó az MS, múltkor is már aludtak volna sorozatozás után, azt neki állt frissitgetni, minthogy benyaltak egy ransomware-t az smb v1 sebezhetősége miatt.

    ma update után be lett állítva alapértelmezett PDF nézőnek az Edge (!!!), miközben visszaállítani Adobe PDF Reader-re finoman szólva se egyszerű vagy felhasználóbarát. Vagy az, hogy egy összelőtt (szintén orvosi rendelőben működő) rendszernél a Windows önkényesen lecseréli a gyári nyomtató drivert a sajátjára, hazavágva az orvosi szoftver nyomtatási beállításait...

    Mint korábban is emlÍtettem, ezek GPO-ból mint szabályozható dolgok, sőt eleve normál rendszer esetén, még nem is kell enterprise szintnek lenni, de az update delivery WSUS-on keresztül zajlik. PDF esetén, meg nekem is sirtak, mert alapbol az edge-t parositom. Ha valaki tényleg csak megnyit pdf fájlokat, meg nyomtat, vagy olvas, akkor azt tökéletesen tudja. Vagy lehet h. levagyok vmivel maradva valamiről, ellenben nem kell 300 kliensre deployolni adobe reader-t. Annak a kevésnek, akinek meg szerkeszteni meg konvertálni kell, úgyis megvesszük.

    Nyomtató driver, ez még mindenféle management nélkül is csak egy pipa a w10-be h. a device drivereket ne piszkálja az update...

    Ebben van igazság, csak hát ez az adott eset úgy nézett ki, hogy volt egy jól működő rendszer, amely azért f0sta össze magát, mert a Microsoft egy igen agresszív Win10 update megoldást használt. Aki felügyelte a gépeket, pedig pont az ilyen dolgok miatt volt leterhelve...

    Itt szerintem, az a gond, h. mindketten más szempontból közelitjük meg. Te nyilván azért, mert személyesen érintett vagy, és a felsorolt dolgok miatt nem keveset szivtál ezzel az egésszel. Én meg szimplán napi szinten találkozok/találkoztam ilyen és ehhez hasonló esetekkel, és abból élek, h. elérem h. a fentebb felsorolt dolgok ne forduljanak elő és azon tag helyett, aki a leirtak apalján nem igazán ért hozzá, nekem fizessenek.

    Továbbra is tartom, h. ha ráadásul volt felelős IT, az általad vázolt esetben, akkor szimplán mást kell helyette alkalmazni, mert, ha csak annyit cisnál h. kijár tüzet oltani, azzal persze magának bebiztosÍt egy fasza nélkülözhetelen pozit, de ennek nem erről kéne szólnia.

    Make things work

  • tecsu

    addikt

    válasz Cifu #14 üzenetére

    "Maradjunk annyiba, hogy az ilyen húzások miatt especiel én azt se bánnám, ha a redmondi cég bejelentené, hogy a világ jobbítására tett elhivatottságára való tekintettel holnaptól megszűnik létezni..."
    :DD

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • winhate

    őstag

    válasz Cifu #42 üzenetére

    Hoppa ! Ott a pont ! Errol van szo.

    http://pouet.net/prod.php?which=5633

  • winhate

    őstag

    válasz Cifu #42 üzenetére

    2001 ben egy baratom irt 64k intro -t Amiga ra.
    Realtime raytrace !
    Sajnos video nincs rola de irtam mar neki.

    Szukseges hozza PPC + Gfx kartya.

    http://pouet.net/prod.php?which=5633

  • nemlehet

    őstag

    válasz Cifu #42 üzenetére

    Csak oda meg mi értelme van? Quake 2 szintű grafikába minek raksz ray tracinget? Az olyan a kulát beszórni csillámporral. (Persze nem a Quake 2-t vagy bármilyen régi játékot akarok leszólni, a maguk idejében nagyon komolnyak számított amit tudnak).

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák