Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    Sacc/kb milyen árra lehet számítani a nagy T-nél?
    Remélem a 60-70k között megáll 2 év rablánccal, ha függetlenül 100 körül van, anno nézegettem a N8-at(kamera miatt másik titkos kedvenc - ár és középszerűség miatt viszont kiesik), az 140 ezer körül kezdett a sufnigéesemekben, és most 100k a legolcsóbb előfizetéses ára.
    Frissítés miatt nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, de ahogy nézem, a többi gyártó is termék pozícionálásra használja az Android frissítéseket, így az a hülye helyzet van előállva, hogy bármely Androidos kütyüt veszi meg az ember(legyen az akár a legdrágább! :((( ), nem számíthat frissítésekre már középtávon sem. :O

    Cserébe viszont ez még egy normálisabb készüléknek tűnik számomra:

    Egyrészt nem rontották el benne a kamerát(nagy divat ez mostanság), ami nekem mindenképp kellene használható minőségben - Vélemények? Tényleg nem olyan rossz? :F

    Az IP67, ha másra nem is, de arra talán jó, hogy egyben tartsa a telefont hosszabb távon. Tapasztalatom szerint hiába vannak a mai mobilkütyük még a széltől is óvva(fólia, állandó tokozás, zsebbe nem), a karcosodás, egyéb hiba így is keletkezhet, ha pedig csak egyszer kiejtjük a kezünkből, akkor menthetelenül darabokra törik. :(

    Egész jó kijelző, és kornak megfelelő belső(800MHz A8 proci SGX530 GPU-val √ 512MB RAM √ hála istennek végre nem spóroltak a 2GB ROM-al amivel a kártyára telepítés sem létfontosságú), rádió, N-es Wifi stb).

    Én azért néztem ki, mert végre egy telefon, amire nem kell annyira vigyázni(Erősítsetek, vagy cáfoljatok meg ebben légyszíves :R ), és így sem esik szét a 2 év hűség végére, nem erősen korlátozott valamilyen téren(látványosan gagyi fényképező, gyenge hardver - szoftver /pillanat egész jó, jövője persze kérdéses ), és még csak nem is 3 havi minimálbér az ára
    (E7 árán jót nevettem :D ).

    Ha a szoftveres kérdés megoldódna, akkor abszolút favorit lenne, de így sincs sok választásom, ha valamilyen strapabíróbb készüléket szeretnék, akkor vagy ez, vagy valami olcsóbb, de 3510i(vagy más 2003-ból) szintű telefon jöhet számításba. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz luw2win #1008 üzenetére

    Háát ez per pillanat úgy néz ki, hogy vagy normális proci(ARM11 helyett Cortex A8 alapú), vagy normális üzemidő(1-2 nap helyett 3-4-5). Úgy tudom az új Nokia generáció sem bír már annyit, mint az előző, lassabb készülékek, pedig nem vitték túlzásba az újítást.(Mondjuk az N8 kamerájáért ölni tudnék :DDD , de sajna a telefon többi része enyhén szólva nem nyűgöz le. :( )

    Én pedig nem szeretném, ha a rablánccal vett telefonom 2 év múlva így nézne ki.(bocs :B )
    Már pedig az van, hogy hiába fém, hiába van "összerakva", ha nincs tok, nincs fólia, nincs a legnagyobb óvatosság, akkor egy mai telefon karcosodik, törik, és egy kissebb tócsa is kinyírja(ha épp nem is, de a gari mindenképp ugrik). Na nekem ebből pedig nagyon elegem van. :(((
    Azt hiszem imádkozok szorgosan, mert az emlegetett 80k már nagyon a büdzsém határán van(részletben is, tökmindegy), felette meg lőttek a bulinak. :O

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz luw2win #1043 üzenetére

    Így utólag is bocsánat, de csipőből nokia trollnak néztelek :B , mert az utóbbi években nekik volt szokásuk az erősebb telefonokon mindenféle fogást keresni, és feltevésemet igazolandó rákerestem a "luw2win nokia" összetételre. Kapásból a Megdeglett.. bejegyzést dobta ki a gugli, ahol meséled a telefonod történetét, meghökkentő fotókkal illusztrálva. Kész csoda hogy működik, és ez azért elmond valamit arról, hogy tényleg jól össze van rakva, de sajna az én ingerküszöböm nem ilyen magas, már egy nagyobb kopástól rosszul lennék. :)

    És vissza is jutottunk Defy elvi lényegéhez, kb az egyetlen (általunk is elérhető) okos strapatelefon a piacon, legyen bármilyen elmaradott is a konkurenciához képest(ami hál istennek nem feltétlenül igaz :R ), a többi elviekben sem kínál biztosítékot arra, hogy két évet kibír leamortizálódás nélkül.
    Nézegettem a mobil aprókat, azért a fotókon nagyon látszik, hogy melyik volt tokban egész életében, és melyik farzsebben hordva, és bezony már fél éves készülékeken is bőszen gyűlik a hajszálkarist és a zsebkopás, hiába vannak óvva-védve. :O

    Nyilván jó lenne ehhez még jobb akku idő, esetleg jobb kamera, több ROM, még jobb proci, és nem jobb, hanem egyáltalán létező szoftvertámogatás ;] , de olyan eszi-nem eszi érzésem van. :(

    Prien: ettől nem kell félned, mert ha kiderül erről is, hogy nem kapja meg a 2.2-t, akkor kényszerűségből mindenki ROM-ot fog főzőcskézni ;]

    És ha már itt vagyunk: Mi van a készülék bootloaderével? A Motorolaj ennél a modellnél is szórakozott az oprendszerrel, hogy a spéci romokat ellehetetlenítse, vagy lehet rátenni bármilyen házilag főzött rendszert? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz #41635072 #2064 üzenetére

    Olyan, amilyen a sufniboltoknak általában. ;]
    Bármennyire is utálom a szolgáltatókat, ha az ember 1-2 évre vesz telefont, csak jobban megéri rabsággal. :( Általában véve persze, a szolgáltató függő szoftverfrissítés, a sufniboltos garancia után, a legnagyobb ki@ás a világon. :W

    más: Van Defy a nagy magenta rabszolgahajcsárnál! Hurrá!
    Azért annyira nem, 80k lenne végül. :( Pontosabban 75000, miután 5%-ot le lehet vágni webshopból, meg adnának nekem 6 év(+3 előző előfizetés) hűség után 1000 Ft kedvezményt. :DDD
    Öhm, khm, külföldi normálisabb szolgáltatók a s@t kinyalnák sok év hűség után, csak ne menjek a konkurenciához. :U A Tének bezzeg nem kellek. :(

    Hakkuuuh: Mert neked 2.2 nem kellene a telefonra mondjuk jó fél évvel azelőtt, hogy a Mélyen Tisztelt Motorolaj méltóztatik rápatkolni Defy-ra is? :P (ha egyáltalán.. :O )

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák