Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dkess #11 üzenetére

    azt, hogy legyen sniccer kéznél, nem poénkodásból mondtam.
    én lefaragtam egy díszcsíkot a vga borításából, tehát ez nekem konkrét személyes tapasztalat volt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz dkess #25 üzenetére

    Átlag usernek nem is kell több. Ez tény.

    Nekem van mindenféle SSD a polcon, gépben is.

    Irodai melora a SATA SSD teljesen jó.

    NVME ssd-knel a középszintű nem fog akkora többletet hozni.

    Majd ha a szoftver rendesen kihasználja, akkor már oké.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz dkess #28 üzenetére

    Amit írtam egyértelmű volt szerintem. :)

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • sb

    veterán

    válasz dkess #25 üzenetére

    Valami konkrétum kellene, mert most sem hangzott el semmi. Amikor én kérdeztem korábban pár topicban ott sem sikerült felhozni semmit... kivéve ahol tényleg látszik, SQL szerver, videóvágás, stb... de ezek meg továbbra sem az átlagfelhasználások. (Meg tök mást ami irreleváns: alig drágább, másra kellett a 4.0 támogatása, stb... ez is mind igaz lehet, de semmit nem mond el a témáról)

    Nálam ott is van némi tévedés, hogy hogy állok hozzá. Gen4-em nincs még mert a procim se tudja, de tervezem, gen3-ból viszont a leggyorsabb. (meg kb minden gépben, még HTPC-ben is gen3 NVMe megy) De ez a tényen nem változtat: nemigen van érezhető hatása. És ami még fontos: tények-érvek. Én hozok, azt se mondhatni, hogy nem értek hozzá mert foglalkoztam vele. Mint írtam fentebb, reszponzivitásra is tudok egy fél tucat tényezőt amit azonnal érezni - pedig átlagpisti ezekre se kapná fel a fejét, meg se érezné - ellentétben sajnos a többi paraméterrel.

    Röviden összefoglalva:
    1. Nem azt mondom, hogy nem érezhető ha jobb a sebesség vagy kisebb az access time. Épp azt mondom, hogy ez jó (lenne), de sajnos nem lesz mérhetően jobb az újabb/gyorsabb SSD-ktől.
    2. És azt sem mondom, hogy minek gyorsabb. Jöjjenek csak. Épp ellenkező a bajom: azt szeretném tapasztalni átlagfelhasználásban is, hogy a 7GB/s vagy 1M IOPS az 2x gyorsabb mint a 3.5GB/s és az 500k IOPS.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dkess #28 üzenetére

    "Menjen mindenki a felső kategória felé?"

    Véletlenül se! Már így is elég drága, nem kell még növelni a kereslettel az árakat. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz dkess #33 üzenetére

    Engem pont ugyanez az elvi szétválasztás zavar, de épp fordítva. Amikor egybemosunk mindent.

    Azt teljesen objektíven ki lehet jelenteni, hogy van-e értelme vagy nincs ezeknek az SSD-knek. És igen: akár általános értelemben is. Ez látható a tesztekben is. Lefuttattnak 30 tesztet, abból 2-3db tesztben, főleg heavy-load, SQL és hasonló extrém mérésekben szokott kimutatható különbség lenni. Másban meg kb. nulla. Ez tény, ezért lehet kijelenteni.
    De ha van is különbség akkor sem az a nagyságrend amit mondjunk adatok alapján látsz. SATA 500MB/s, NVMe 3.0: 3.5GB/s, 4.0: 7GB/s. A mérésekben meg utána olyanok köszönnek vissza, hogy ami SATA-n 10sec az 3.0-án 9.2, 4.0-án meg 8.8.
    És ismétlem: mindez mondjuk 30 progiból 28-ban, a maradékot meg alig használják átlaguserek.
    Erre egész egzaktul rá lehet mondani, hogy nincs vagy alig van hatása/értelme. És pont.

    Az pedig egy tök más kérdés amit te feszegetsz: Hogy ha belevesszük az árat akkor megéri-e... amikor én SSD-ket vettem még nem volt PCI 4.0. Mégis kb. a leggyorsabb 3.0-ásaim vannak, még NAS-ban is ahol még inkább zéró értelme van nálam. De desktopban sem sokat jelent nálam sem, mert olyan a felhasználásom. (Gondoltam a 6-7000 kis file-os compile-om majd gyorsul, de az is kb. 10%-kal jobb mint SATA-n. Pedig kb. 70k IOPS vs 500k-ról beszélünk ott is.)

    Tehát én is megveszem és eszemben sem lenne visszaváltani SATA-ra, de épp az a lényeg, hogy emellett nem érzem szükségét, hogy beleerőltessem a musthave érzést és azt, hogy sokkal jobb most nekem.

    Aztán kaptam olyan választ is, hogy a Gen4 értelme nem az egy szál 7GB/s vagy vga fronton van, hanem, hogy a cpu-ból több sávszélességet lehet kihozni.
    Ez is igaz de nem erről beszéltünk. Ezért is vennék simán PCIe 4.0 SSD nélkül is pl. B550 lapot. Óriási különbség, hogy B450-en van egy 3.0 x4-es portod meg mondjuk egy második M2-be, PCIe x4-be még be tudsz tenni max 2db PCIe 2.0 x2 SSD-t.
    Míg B550-be belemegy 1db 4.0 x4 és 2db 3.0 x4. Ez elég nagy különbség.
    Szóval ez is igaz, de ez megint egy tök más kérdés. Ettől még a 4.0-ás SSD sebessége/kihasználhatóság nem változik meg amit fentebb írtam.

    A lényeg, hogy vannak más tényezők, cpu-ból kivezethető, elérhető sávok, kis árkülönbség, stb... de ettől még ne keverjük a szezont a fazonnal. A másik oldalon be kell látni, hogy nem hoz a konyhára eleget, se a 3.0 se a 4.0.

    És amúgy nem mellékesen én ezt is azért hangsúlyozom mindig - de ezt is leírtam - mert nem arról az oldalról akarom fikázni, hogy ez szar=nincs rá szükség. Pont fordítva. Szeretnék minél gyorsabb SSD-ket, protokollokat, de úgy, hogy ebből profitáljak is valósan. A compile ne 10%-kal legyen gyorsabb hanem 8x. A játékbetöltés, file copy legyen ugyanez arányaiban.
    De ehhez ki kell mondani azt, hogy itt a 4.0-ás SSD, 7GB/s szekvenciális sebességgel és egy szaros file copy megáll 2-3GB/s magasságában ami alig lesz gyorsabb mint a 3.0-ás SSD-nél. És ez így nincs rendben, van megoldandó feladat... A legtöbb meg amúgy sw oldalon van. Ez látszik a konzolokon látható megoldásokból és ott valósan látható előrelépésből is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák