Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amur

    addikt

    válasz apatyas #14020 üzenetére

    videkari driver frissités talán segíthet.
    Nem böngésztem végig a java-nak kiosztott memóriabeállításodat,de
    látom hogy java8-at használsz, 64bit-es mint a rendszered, viszont java8nál ha belenyúlsz a permgen beállításaiba azt nem szereti(hagyd 64mb-n).
    MC fórumokon korábban írták hogy az ftb launcher is okozhatja ezt(bug-os kicsit), azt is érdemes kipróbálni hogy miután elindítod a játékot bezárod a launchert.
    Egy force update-et is tolhatsz a launcherben, fene tudja.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • mikk2000

    őstag

    válasz apatyas #14020 üzenetére

    corvette megjegyzéseit kiegészíteném úgy általános logika alapján

    A java paramétereket magadtól adtad meg? Mert így ránézésre hülyeségnek tűnik. Minimum 256 mega? 8GB memóriánál? Maximum 5GB? Mikor a megadottnál minimum 2x annyit eszik valójában?

    Szerintem akkor érdemes állítgatni a paramétereket ha bajod van. Első körben ne legyen paraméter megadva. (Elszáll-e). Második körben mondjuk -Xms2G -Xmx2G
    Nyugi, ezzel is bőven kihasználod a 8GB ramot.

    Videókártya driver többféle egyenként, sajnos az ATI mindig egy hulladék volt, az is lesz (nekem is az van nyugi). A CCC-ben nyomj alapbeállítások visszaállítását. Ne fusson fraps vagy bármi tuning osd program (msi afterburned/raden pro stb). Shaderek nélkül is próbáld futtatni, azaz shader core mod ne legyen.

    Más játékok elszállnak?

    Ha túl van húzva a gép vedd vissza alapra, ez mind a procira, mind a vga-ra vonatkozik. Általában mindenki ész nélkül tuningol.

    A memtest általános infónak jó, de mivel órák után száll el a játék, ezért a memtestnek is órákig kéne futnia, mondjuk 24 órán át. De windows alatt érdemes picit értelmesebb programmal tesztelni a stabilitást, ami közben hajtja is a gépet, azaz jobban megfelel egy terhelés szimulációnak, mondjuk nagyon szeretik a prime-ot [link]. Just test stressing. A második teszt elég jó stabilitás teszt, kevés memóriát tesztel, a harmadik tesztel inkább több memóriát, de alul a customnál tudod megadni részletesen. Régen külön tesztprogramot írtak a prime-hoz mivel csak egy szálat tudott, de már helyből tud többet, tehát jó ez is. Ha nem jó a géped hűtése akkor kinyírhatja, szóval saját felelősségre.

    És valóban, a nekem bőszen ajánlgatott launcherrel kapcsolatban tömegével jönnek ilyen elszállás gondok, szerintem aki nem tud programozni az ne programozzon, hanem menjen kapálni mondjuk. Force update ahogy említve lett.

    Ez csak így ránézésre. Szóval van mit próbálgatni.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz apatyas #14020 üzenetére

    Java8u25 a probléma, MC1.6.4 és Forge .965 nem szereti a Java8u20+-at, valami legacy Java kódot akar használni a Forge és ez nincs a Java 8-ban, emiatt crashel. kell egy LegacyJavaFixer mod - TPPI legújabb verziójába utólag tették bele, töltsd le megint az egészet (lehet alapból xyz.disabled a fájlnév).
    másik megoldás, Java8u11 vagy Java7u72.

    (#14021) corvette: mivel Java8-ban már nincs permgen, ki is írja, hogy ha ezt a paramétert piszkálod ignorálja. MC1.7.10 és legfrisebb Forgenak már nincs baja Java8u25-tel.

    (#14027) corvette: pontosabban a Forge fogja össze a mindenséget, a launcher csak disztribúciós platform (a'la Steam, Origin) amin keresztül szedheted a packokat és frissítéseit. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák