Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    tetszett nagyon a cikk :K

    ez a konzol vs. pc dolog tényleg hasonló, mint mondjuk a win vs. linux, de akár az ati vs. nvidia, vagy intel vs. amd dolgot is elő lehetne venni... sok embernél divat, hogy egyoldalúan isteníti ezek közül az egyiket és ezzel együtt fikázza a másikat... de az ilyen hozzáállásnak simán lehet az az alapja, hogy mondjuk:
    1. eladta a pc-t, vett konzolt... talán maga sem biztos a döntés helyességében és ezzel győzködi magát is, hogy egyöntetűen fikázza a pc-t...
    2. vett egy drága intel-t és elkezdi lesz@rozni az amd termékeit, ezzel is próbálva a saját tekintélyét növelni...
    3. vga-knál meg abszolút nem kell ezt bemutatni, mert itt van talán a legtöbb (divatból fikázó) fanboy

    a pc nálunk sem leváltható, mert: (hasonlóan már leírtam)
    -nincs tv-nk és tunerrel ezen nézünk tv-t
    -rengeteg fps-sel játszunk (barátnőm is) és meg nem tudnám szokni kontrollerrel
    -csomó egyéb funkciót betölt, amit konzollal nehéz lenne pótolni: netezés, email-ezés, flash/java játékok, filmnézés, zene, mellette office-alkalmazások, esetleg kis programozás, stb
    -játékok közül is létezik jópár "pc-exkluzív" kedvencem, amit nem tudnék konzolon játszani... pl diablo2 (és a 3. rész sem jön konzolra)

    de ezek ellenére nem szidom a konzolokat és a multis móka miatt beruháznék én is egyre, ha megtehetném :K (de emellett mindig is lesz pc is)

    amit írtál a cikkben, én is hiányolom pc-re:
    osztott képernyős játékok :K régi nfs-ekben ez megoldott volt és bánom, hogy egyre kevesebb új játékban van ilyen lehetőség... kontrollerünk van és szívesen játszanánk a sportjátékokon kívül mással is, ha lehetőség lenne rá... addig pedig marad mondjuk az új f1 és küzdünk egymás körideje ellen :) de a sf4 is jó buli, beiszogatva neki szoktunk állni egymást elcsépelni... közben viccescigi nélkül is megvan a hangulat meg a (nem rossz szándékú) anyázás/röhögés

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz wednesday #32 üzenetére

    igen... kis felbontásról felkonvertálni = kb. 0 plusz erőforrás-igény...

    viszont: alapból nagy felbontásban gondolkozni = jóval nagyobb erőforrás-igény, nagyobb tárhely-igény (részletesebb textúrák, stb miatt) és a többi... ezért kevés szvsz. a fullhd felbontású játék a jelenlegi generációs konzolokon... majd a következővel jön szerintem alapból a fullhd meg a 3d meg fene tudja, hogy még mi :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Yutani #34 üzenetére

    egy hajóban evezünk :K 2 éve a 9600gt-m van, ami anno kb 25ezerbe került... azóta kis ráfizetéssel procit, alaplapot cseréltem meg nemrég szintén bizniszeléssel +2 giga ramot tettem a gépbe... szerintem az elmúlt 3évben nem költöttem annyit gépre, amiből egy konzol kijött volna (újan), mégis elmegy minden 1280x1024-ben high (vagy itt-ott high-közeli) beállításokkal... példának okáért most az f1 2010-et nyomjuk és gyönyörűen megy ez is... viszont gép nélkül tényleg meg lennénk lőve... a konzol eléggé leszorult a prioritási listán: először helyre kellene kicsit állni anyagilag, aztán tévé kellene... majd konzol (persze közben azért van millió pluszkiadás, amik azonnal a lista élére tudnak ugrani), de könnyen lehet, hogy addig húzódik, hogy nextgen konzol lesz belőle :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák