Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    válasz bambano #27 üzenetére

    Én egyébként emelem a kalapom a Linux előtt! Eléggé kinőtte magát, rengeteg mindent tud, gyakorlatilag (majdnem) egy teljes értékű oprendszer.
    De! Bármikor életem során egy Linuxos gép elé kerültem, és valamit csinálni kellett, mindig volt valami gebasz. Az nem működött, ez nem működött, akkor valamelyik sarokból ott termett egy "szaki", aki fél órás billentyűzetelés után megoldott valamit, de kiderült, hogy ez így mégsem jó, meg izé, közben eltelt az idő, meg ez nem is az a verzió.. stb.
    Illetve rengeteg hibát okoznak a jogosultság-problémák.
    Erre persze mindig jön a linux fanoktól a válasz: hát persze, de nem hozzáértők használták, meg azt úgy kell különben is, hogy .. és akkor elkezdik magyarázni. Windowsnál meg felrakod, és kész. Elindítod, működik. Ennyi.
    Félretéve ezeket, egyébként gondolkodtam már azon, hogy átállok Linuxra, mert tényleg jó alternatíva lehetne, de a fenti dolgok miatt inkább kösz nem.
    Végezetül egy kép, ami nálam kb. az utolsó csepp volt. Kikapcsolásnál ez a frappáns msgbox fogadott:

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #27 üzenetére

    A 80 rugós példa magánember volt.
    A Linux desktopot üzemeltetni is kell, support sem árt rá, és az Enterprise Linuxok nem 0 Ft-ba kerülnek.
    Nem a mocskos praktikák miatt veszik/használják, hanem mert a Win van elterjedve, és annak esélye, hogy a Win-re írt programok fussanak Windows alatt, közelít a 100%-hoz. Linuxon meg nem.
    Még mindig a desktop a példa, ami ki is volt emelve, baromira nem releváns, hogy a kenyérpirítón mi fut. Kb. olyan ez az "érv", mint valamelyik autógyártó reklámja, hogy terepjárót kell venni, mert a világ útjainak több mint 99%-a földút. Jah, baromi releváns ez mondjuk Bp. belvárosában... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • MrCsiT

    addikt

    válasz bambano #27 üzenetére

    szerencsére a telefonos piacra nem bírták ráerőszakolni magukat - pedig de: a Microsoft-os telók egy időben vastagon ár/érték bajnokok voltak (a 830-as megjelenése idején.) Az más kérdés, hogy aztán elcseszték a platformot, így mára már egy döglött ló szegény..

    " egy jó linux desktop, 0 forintért, nokiás doboz nélkül" - ezt felejtsd már el, légyszi, ilyen nincs. Lsd. előző hsz-em, és a többiekét előttem. Hiába mantrázod ezt, vállalati környezetbe, támogatással nem létezik ingyenes linux ahogy én tudom.

    Ehhez a témához meg egyáltalán nem kapcsolódik a home userek PC használata.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • NumberGuy

    tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    "Jelenleg a következő választási lehetőséget kapják a döntéshozók:
    - egy jó linux desktop, 0 forintért, nokiás doboz nélkül.
    - egy közepesen ótvaros windows desktop 200 ezerért, phablet méretű nokiás dobozzal.

    szerinted melyiket választják?"

    Igen, véleményem szerint is itt a lényeg, és sokan ezt nem értik meg, hogy ezen a szinten senkit nem érdekel, hogy xy szoftver milyen szolgáltatást biztosít, hanem az, hogy mennyit lehet rajta fogni.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    válasz bambano #27 üzenetére

    Nem vagyok linux koveto, de szepen fejlodik es egy regebbi laptopon teljesit szolgalatot a hazba.
    Kis cegeknel siman uzemeltethetoek a mai verziok.
    Az Libre office is siman mukodik, csupan a kuldot kell megkerni, hogy masik kiterjesztesbe kuldje el az xlsx fajlokat. :).

    De mivel windos ismeretek vannak, voltak oktatva nehezen allnak at lnuxra az embrek. Szerintem.

    Amugy a linuxbol is ki lehet lopni ezt a penzt, sot meg tobbet is. Csak a kereskedelmi agon sokkal konnyebb es rovidebb ido alatt. Fogd a penzt es fuss....:).

    Ennyi penzbol mar egy normalis Ugyfelkaput is lehetett volna csinalni....Holmann fiverek merre jarhatnak, ok is Bahamakon pihennek? :)
    Fejlodes van, az olajtartaly vagonoktol mar messze jarunk. :)

Új hozzászólás Aktív témák