Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz Stard72 #126 üzenetére

    Azért ota frissítés nélkül is előfordul életveszélyes autó, csak ott visszahivasnak hívják a javítást. Amire vagy visszamegy user, vagy nem, vagy kap róla értesítést vagy nem. Vagy szarik rá és megöl vele mindenkit. (Hány csaló software-es dízel fut az utakon, ami sose lesz frissítve?)

    Nem látom rosszabbnak ilyen szempontból az ota frissítést. Sőt...

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • cucka

    addikt

    válasz Stard72 #126 üzenetére

    Szerintem az OTA frissítések pont ezt a problémát oldják meg.
    A múltban is voltak problémás esetek, akár a Toyota gázpedál problémái, a Takata légzsákok, vagy akár az, amit a GM művelt az 50-es és 60-as években.
    Egyik esetben sem technológiai jellegű volt a probléma, hanem a nagy autógyárak sumálolása, hazudozása.

    Na OTA update-ekkel legalább az meg lenne oldva, hogy a gyártók olcsón, könnyen és megbízhatóan el tudják jutatni a javításokat az autókra. Mert most az a helyzet, hogy ha nem hal meg elég ember és nincs elég nagy botrány, akkor nekik olcsóbb kifizetni a halottak családait, mint visszahívni több millió autót.
    Amúgy ezt nem is értem, hogy mi ez a "sose tudod mikor lesz bugos az update" dolog. Miért, a mostani autód vezérlő szoftverét te magadnak auditáltad? Van bárkinek bármi fogalma, hogy milyen bugok vannak most is az autók szoftverében?
    Ja és azt nyilván pontosan szabályozni lehet, hogy mikor update-eljen az autód, azt is tudják, hogy hol kell ehhez állnia a kormánynak, azért ne feltételezd már azokról, akik ezeket gyártják, hogy totál segghülyék.

    A pórul járásról. Azt elhiszem, hogy megrendelik a szoftvert a beszállítótól, aki aztán kiszervezi egy másik beszállítónak, majd 8 szerződés és 15 réteg menedzsment után valaki valamit lefejleszt. Na ezzel be lehet fürödni, be is fürödtek, ezért költ el a VW 20 milliárdot szoftverre, hogy ezt kiküszöbölje, és ezért fejleszt magának szoftvert a Tesla.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Stard72 #126 üzenetére

    Ez is csak fakenews, ios13 van a telomon, nem vettem eszre semmi problemat, pedig munkabol kifolyolag eleg sokat telefonalok napkozben, de kameraval, navival, bongeszovel sincs semmi gond.
    Amugy elozo verzional is jott par havonta update, szerintem ez a normalis, folyamat fejlesztenek, optimalizalnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák