Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz bunfi #115 üzenetére

    "Akkor szóljál légyszi a taiwani/kínai gyártóknak, hogy legyenek kedvesek k*rvagyorsan abbahagyni az alkatrészek gyártásat és forgalmazását, mert annó az IBM nem erre találta ki a dolgot."

    Most direkt égeted magad az ilyen hozzászólásokkal, vagy őszintén jön?
    Szerinted az IBM marketingcsapata anno leült a mérnökökkel és megbeszélték, hogy figyi srácok, tervezzetek egy személyi számítógépet, de fontos, hogy taiwaniak és a kínaiak a mindenképpen el tudják majd árasztani a piacot az alkatrészeikkel töredék áron, hogy aztán a klóngyártók kiszoríthassanak minket a saját piacunkról. Egész biztosan így történt.

    Vagy esetleg az IBM a 80-as évek elején kitalált egy moduláris rendszert, amivel a termékét flexibilisen tudta paraméterezni úgy, hogy közben a lehető leghatékonyabban tudta gyártani.
    És mivel akkoriban olyan meghatározó szereplője volt az iparágnak, hogy meg sem fordult a menedzsment fejében, hogy a nyílt design-t ellenük fordíthatják.
    Egy iparági elemző fogalmazta meg pontosan az akkori helyzetet: az IBM azt hitte, hogy IBM PC-ket árul, holott azok valójában Intel-Microsoft PC-k voltak. (Egyedül a BIOS volt IBM termék, amíg a CompaQ egy ügyes jogi trükkel le nem másolta azt is.)

    "Attól, hogy egy országban alapvetésnek tűnik valami, mert az emberek egy része dekadens és ostoba, szerintem nem a világ többi, "dzsunka" része a hülye. Lásd. manuális váltó, közegészségügy."

    Meg a világ legerősebb gazdasága. Az emberek nem azért vettek(vesznek) az USA-ban brand gépeket, mert dekadensek és ostobák, hanem mert megtehetik. A legtöbb ember szerte a világon ha egy out of the box megoldást meg tud fizetni és cserébe nem kell szarakodnia vele, akkor azt választja.
    Vannak, akik bemennek egy márkakereskedésbe és vesznek egy autót, mások meg karambolos kocsikra licitálnak és utána évekig szerelgetik-tuningolják.
    Szerinted kik vannak többen?
    És aki márkakereskedésből vásárol az csak dekadens és ostoba lehet? Na ugye.
    A PC piacon sem más a helyzet.

    "A workstation piacon a RAM árát nem mesterségesen tolják magasra, hanem ott ECC memóriát használnak, nem véletlenül. "

    Az ECC és a normál ram ára között nincs akkora különbség, amekkorát a brand gyártók felszámolnak. De nem csak a RAM árakkal trükköznek, láttam brand gyártó szerver árlistáját, egy HDD tartó keret, ami egy darab hajlított fémlemez, 1500 dollár. Persze ha komplett rendszert vásárolsz, akkor ingyen van. Miért? Mert nekik nem éri meg, ha a vevő HDD upgrade-el kitolja a szerver élettartamát és nem komplett rendszert cserél a maintenance lejártával.
    De lehet 4 portos meg 8 portos fiber switch-et is venni, a 4 portoson is 8 csatlakozó van, csak a firmware-ben letiltanak 4-et. Ha upgradelni akarod, meg kell venned a licencet, ami drágább, mintha vennél még egy új 4 portos eszközt. És így tovább.

    "Az Apple pedig nem piacszétválasztás okán csinálja a háttértár és RAM felárat, hanem mert így tud profitot maximalizálni."

    Akkor most gondolkodj el egy picit azon, hogy mi a célja a piac szétválasztásának.
    Segítek: profit maximalizálás.
    Adott egy termék, ami az alap rammal és ssd-vel pont elég egy home usernek. Ugyanaz a termék félprofi-profi célokra is megfelelő lenne több rammal és SSD-vel.
    A home user költség érzékeny, egy adott összegnél többet nem költ a gépre, inkább keres ugyanannyiért más márkát, a profi viszont hajlandó többet fizetni a termékért, mert úgyis kitermeli az árát.
    Így az alapgép árát kevés rammal és ssd-vel alacsonyan tartják, a ram és ssd felárat pedig megtolják, így ugyanazzal a termékkel le tudják fedni a home és a profi igényeket is és mindegyik piacból ki tudják sajtolni a maximális bevételt.
    Azaz így maximalizálják a profitot.
    Ez nem az Apple sajátja, ugyanezt csinálja az összes brand gyártó is.

Új hozzászólás Aktív témák