Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Csóró™ #13 üzenetére

    Hagyjuk az autós hasonlatokat, mert köze sincs hozzá.

    Arra viszont törvényt hoztak, hogy bűn még egy weboldal címébe is beleírni kézzel, ha azzal hozzáférsz a tróger rendszerben tárolt nem neked szánt dolgokhoz.

    Nem mondtam, hogy ennek értelme van. Vagy, hogy helyes a törvény. Arra emlékeztettelek, hogy bármilyen buta dolognak is hangzik, mégis büntethető, mert kellően gazdag emberek kilobbizták. Valójában a látszat megvédése a cél, nem a valódi védelem. Bizonyos mértékig ez még érthető is, nem játszótér ez, viszont még a legtriviálisabb hibák kipróbálásáért is megbüntethetnek.

    Nem hibáztatlak, nem is azt várom, hogy kimagyarázd. Azt sem tudom mennyire triviális vagy csak szándékos támadással megszerezhető adatokról van szó az esetedben. A lényeg, hogy büntethetnek érte. Ha pedig másnak átadod, akkor pláne. Az, hogy kinek mi a kötelessége vagy mi a felelőssége, nem hiszem hogy sokat számít akkor, ha az egyik félnek korlátlan kerete van ügyvédekre, a másiknak pedig valószínűleg esélyes sincs.

    (szerk, lehet hogy míg válaszoltál, közben bővítettem az előző kommentem, ott a régi itcafe cikk, ami triviális hiba kiderülése utáni izmozásról szólt.)

    szerk2: ott a szintén veszprémi egyetemi eset 2008-ból, de az még a szigorítás előtt volt [link], [link]. A 2013-as linkelt esetnél a jog már jobban bevédi a felelőtlen üzemeltetőt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák