Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csóró™

    senior tag

    válasz azbest #12 üzenetére

    Szóval akkor: ha egyszer jobban megnézem a szomszéd autóját, és szólok, hogy nagyon kopott és repedt az egyik gumi, vigyázzon, mert veszélyes... akkor bűnt követel el?

    - Mert kb. erről beszélünk. Ha meg merem nézni, hogy egy 10.000+ kuncsaftal "büszkélkedő" webhosting cég adatbázisa, benne az ügyfelek minden adatával törhető, én leszek feljelentve, mert anyagi meg egyéb károkat okozok... Az persze nem baj, hogy az összes ügyfél személyes adatát bárki meg tudja nézni a hiba miatt (vagy akár módosíthatja is)

    Amúgy meg tudtommal minden cégnek, aki mások adatait kezeli kötelessége azokra vigyázni. Erre elég szigorú szabályzatok vannak. Szóval inkább örüljenek, hogy valaki szól nekik, mert elég ciki lenne, ha valaki a figyelmeztetés helyett mondjuk az indexnek küldené el az adatbázis teljes tartalmát.. na abból lenne ám nagy "móka", ha nyilvánosságra kerülne... magyarázkodhatna a cég...

    [ Szerkesztve ]

  • Csóró™

    senior tag

    válasz azbest #14 üzenetére

    Szerintem fölösleges folytatni, főleg, hogy szerintem elbeszélünk egymás mellett. Azt elismerem, hogy nem jó, ha valaki nézegeti más rendszerét, de, ha már megtette, és hibát talált, inkább jelezze a tulajnak, hogy az kijavíthassa azt, mint maradjon kussban, és más a hibát kihasználva kárt okozzon. Nyilván nem az a jó, ha valaki világgá kürtöli, hogy milyen sebezhető az a cég, mert ez lejáratás, meg imázs rontás lenne, de én biztos szolnék...

    Amúgy meg, ha egy tor browsert használva csinálok egy gmail accountot, és arról jelentem be a dolgot a céghez, akkor tehetik a feljelentéseket, a rendőrség a büdös életben nem fog visszanyomozni.
    Max kikérik a googletól, hogy honnan léptek be arra az E-mail címre, ahonnan küldték a levelet, azok meg megmondják, hogy mondjuk Kínából, meg Albániából...

  • Foglalt név

    addikt

    válasz azbest #14 üzenetére

    Az autós hasonlat tényleg sántít, mert ez egy tárhely szolgáltató. Kb. mintha valakitől raktárhelyiséget bérelnél.
    Abból is van többféle, ha kevés pénzed van, olyat bérelsz, ahol átfúj a szél az ablakon. Ha a nagymama pótolhatatlan hímzését raknád valahova, akkor kifizeted a fegyveres őröket. Ha feltörik a pincéd és bepereled a főbérlőt, mondván a tetőlécből készült elfalazás nem nyújt elég védelmet, magadat is kinevetnéd, ugye?
    Főleg nyugati társadalmakban még odáig is eljutnak az emberek, hogy egy boltban akkor is kifizetik a portékát, ha az a pénztár másik oldalán kelleti magát. Sőt senki nem érzi felhatalmazva magát, hogy hazavigyen két raklap téglát, mert a tüzép udvarának kapujára csak rá van dobva a lánc. Ha mégis, akkor... Ugyanígy nem tűnik életszerűnek, hogy a főutra fluoreszkáló betűkkel kiírod a tényt a láncról, mert csak ezzel tudod az üzemeltetőt jobb belátásra bírni.
    Egy szóval sem mondom, hogy ez jó, de jelenleg még ez a normális. Bár a megosztásra alapuló gazdaság talán változtat ezen, ahogy egy bennszülött sem mindig érti, mi a túró az a lopás és miért baj, hogy használt valamit, ami éppen senki másnak nem kellett akkor.

Új hozzászólás Aktív témák