Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poci76

    aktív tag

    válasz S_x96x_S #42 üzenetére

    A Windowsra készült szoftverek zöme x86-os, az Androidot pedig főleg ARM-en használják. Én rövid és középtávon nem látom, hogy érdemben visszavesse a PC eladásokat ez a feature.

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #42 üzenetére

    Tehát ha jól értem amit írsz, akkor a vállalati szegmens az = "Emiatt is - jelenleg az Intel a Budget király, vagy másképpen a "Tesco gazdaságos" megoldás."

    Én eddig úgy tudtam, hogy az Enterprise termékek, magasan jobb minőségűek, és drágábbak is, mint a konzumer ugyanolyan teljesítményű variánsai. Kösz hogy felvilágisítottál, hogy ez elmúlt 25 évben ezt rosszul tudtam....

    Azt pedig elég nehezen tudom elképzelni ,hogy akár egy diák, aki sokat használja a billentyűzetet, és az egeret, mellette meg nem sok helye van a kollégiumban vagy az albérletben mennyire lesz neki jó egy tablet, semennyire.
    A Munkahelyeken, meg a PC-ket ahol nem tették meg, és nincs szükség a PC teljesítményére ott automatikusan notebookra váltanak, mert ezzel ki tudják bővíteni a munkaidőt, valamint a rugalmasság is automatikusan megoldott, a tablet-nél vannak kétségeim, hogy ez mennyire lehet valós.

    Akkor tudom elképzelni amit írtál, ha mondjuk úgy képes gépelni a program, hogy hang alapon jegyzetel, de az Magyar, Román, vagy egyéb a közösben nem illeszkedő neylven annyira nem lesz default opció, az elkövetkező pár évben. Angolul, Németül, de a még a szláv nyelvcsaládban is elképzelhető a gyors változás, de a finn, magyar, román, egyéb nyelvekkel mi lesz?

    Ez az opxió viszont feltételezi, hogy az x86 mint olyan nem lesz népszerű, mert az arm fogyasztása egyelőre veri az x86-ot, és bizony nem kell 5800-as ryzen ezekre amit leírtam, de 1260p-es intel sem, elegendő lehet a 7c, vagy 8c is és akkor viszont ott semelyik gyártónak nem lesz nagyon jó éve, max a Qualcomm-nak.

    De én ebben nem hiszek, legalábbis az elkövetkező 5 évben nem.

    Csak azért mert ebben a szegmensben jellemzően az ára miatt az Intellel lehet találkozni , ugyan már van itt ott amd is. Ugyanakkor az Intel tökéletesen tudja ami ide kell, ezért nem is fognak többet költeni erre, akármennyivel jobb az AMD, ameddig többe kerül meg pláne nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák