Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    válasz HThomas #8 üzenetére

    Erre megbízató tesztelő aki már 2 hónapja keményen használja (DC Rainmaker) azt írta, hogy hagyományos felhasználáskor nem tapasztalt különbséget. Ott jött ki a kisebbség, ha mondjuk olyan helyen járt, ahogy a fél eget kitakarta egy szikla mondjuk.
    Szóval, ha csak ez szempont, akkor ez csak extrém felhasználás esetében éri meg vagy számít. Cserébe nyilván csökkenti a akku idejét.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Fred23 #5 üzenetére

    Igen történt. 2 frekvencián is veszi a jelet is van már benne amit semmilyen másik okosórában nincsen még.
    Az eredmények azért nem olyan látványosak, lásd egyel ezelőtti hozzászólásomat.

    Gy.K, csak mert több helyen láttam, hogy keverik. Ez a dual frequency, ez nem ugyan az mint, hogy több "fajta" konstellációt is ismer, pl Glonass, Galileo, stb.. Az megint teljesen más dolog, az több okosóra is tudja.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Y72 #14 üzenetére

    Teljesen egyet értek azzal amit írtál, nekem ma hozza a futár a 7X-et. Alig várom. :DDD

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Heraldry #32 üzenetére

    Hülyeség az ilyen EKG, teljesen pontatlan. Csak marketingre alkalmas.
    Ez más a csomó keresés kategóriája. Ha emiatt nem veszed meg, akkor meg is érdemled magad...
    LTE dettó, ahogyan mások is írták, akkor 1-2 napot fog bírni. Azért meg ne legyen benne LTE, hogy 1x 2x be tud kapcsolni kirándulás közben, úgy van mindenkinél telefon amiről esetleg zenét hallgat. Illetve az ilyen sportóráknak a komoly túrázó közönsége nagyon gyakran jár olyan helyen, ahol nincs semmilyen térerő. Itt most nem szerény kis hazánkra gondolok, amit marha könnyű volt lefedni, hanem mondjuk Amerikára, ahol még mindig rengeteg a szürke folt az erdős és pusztás részeken.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Hát meg kell mondjam és nagyon elégedett vagyok ezzel. Volt már korábban okosórám, de nem Garmin.
    Kb megjelenés napján vettem is Galaxy Watch 4 (LTE), amit már decemberben eladtam, mert azért, cserébe, hogy naponta kellet tölteni, (nekem) nem érte meg, hogy folyton le kellet venni. Illetve, ha úgy mentem el kerékpározni, hogy nem volt nálam telefon, akkor ki sem bírta az egy napot (mert az erdős részeken gyenge a mobil net és ott zabálja az akkut).
    Illetve ha gyerekekkel a kertben pancsoltunk egy órát és előtte nem vettem le, vagy nem kapcsoltam airplane üzemmódba, akkor 30% képes volt merül csak annyi idő alatt (nyilván mert a vízben megint csak erősen árnyékolttá válnak a rádió).

    És most itt van ez (Fenix 7X titanium solar sapphire). két és fél napja van a karomon és 3% merült összesen :Y :Y
    Jó, hogy most az extrém hidegek miatt, őszesen 1 órát voltam azóta tekerni, de nem tudom el képzelni, hogy ez kb 10 naponta kell csak tölteni majd (22 napot ír a gyártó mínusz a GPS-es szakaszok, de ha hapi 1-2 órt edz az ember akkor is több mint 1 egész hét).

    A zseblámpa is nagyon állat. Azt hittem, hogy hülyeség, de tegnap este máris jól jött mikor az éjszaka közepén egy fiókba kellet kikeresnem valami és a telefonon a töltőn volt. Közben meg nem akartam felébreszteni a páromat a lámpával.
    Érintős fizetés is nagyon jó hogy van rajta. Azért van, hogy nem vinnék pénztárcát magammal mindenáron, ha csak a sarki boltba kell menni.

    Nagyon eltalálták a Gaminék ezt. Persze az Epix is jó lett volna. Szebb kijelző, de én azt szeretem, ha minél nagyobb, és abból nincs volt 52mm.

    Fantasztikus az eco-szisztáma...

    Nem volt Fenix 6X em. Ezért nem tudom, hogy megéri e váltás. De úgy gondolom, hogy aki meg engedheti az ne gondolkozzon rajta. :))
    Kényelmes az érintőkijelző és szerintem térképnél meg egyesen el engedhetetlen.
    Bár tudom, hogy most a béka segge alá mentek a használt Fenix 6 árak és nehezebb eladni, mert nagyon sokan váltanak. Viszont van akinek meg ez a jó hir, hogy végre meg engedhet magának egy Fenix 6 ot. Mert az azért nem lehet tagadni, hogy drága az óra. De..... szerintem nincsen párja egyenlőre a világon. A Samsung Csucsa ehhez képest egy "full featured" játékszer.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Yager01 #46 üzenetére

    "jól gondolom, hogy az Epx gen2 csak az Amoled kijelzőben különbözik a 7estől? "

    Nem! vagyis csak majdnem. A teljesség kedvéért.... nem azért mert nagyon lényeges. Mindenki el tudja magának dönteni.
    Ami van/lehet Fenix 7 ben, de nincs Epix 2-ben:
    1. Flash light (nem "killer feature", senki ne ezért vegye meg, de aranyos, még arra is jó, hogy a sötétbe fut fele az embere és villog)
    2. Nagyobb a legnagyobb: 51mm (nekem ez volt a döntö, ha lett volna ilyen méretbe Epix, akkor még jobban el gondolkodtam volna rajta. Szóval kinek a pap...)
    3. Fenix 7 az 30-60% több akku idő, helyzettől függően. Van akinek lényeges ez is.
    4. Solar opció csak Fenixen van. Ez a legkevésbé érdekes a számomra, de ez is különbség.

    Illetve mig az vitathatatlan, hogy az AMOLED nagyon szép, föleg a nagyobb felbontással együtt. De hátrányai is vannak a Fenix LCD vel szemben, amire nem mindenki gondol elsőre.
    1. LCD akkor is látszik, ha nincs háttér világítás. Azaz világosban mindig látszik, hogy mi van a kijelzőn. Most pl itt ülök a korom sötét szobában és csak a monitor, illetve a billentyűzet világit, de ennyit fényböl is látom az adatokat az órán, háttér villágítás nélkül. Ez AMOLED-el csak ugy menne, ha az "Always On" be lenne kapcsolva, amire kb. felére lemegy az akku idő. Vagy a csuklómozdulatos bekapcsolás, amit azért nem találtak még olyan jól el mint a main-stream okosórák.
    2. Jobban látszik az LCD ha nagyon világos van. Ez a fentiből is vissza vezethető. Amolednek jobban kell erőlködnie. Ez többek közt kültéri sportosoknak lehet lényeges szempont.

    Amúgy itt egy rövid összefoglaló:

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Továbbra is a teljesség kedvéért....
    Ez kimaradt az imént,
    5. A kisebb is kisebb. Ez talán még lényegesebb. Karcsúbb karúak számára. A 7S 42mm. Epix-ből pedig csak az egy (közepes) méret létezik.

    Illetve mielőtt valaki bele javítana... tisztában vagyok, hogy az Epix fő kijelzőjével is lehet világiasítani, ha nagyon akar az ember, de azért van némi különbség.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz emvy #53 üzenetére

    "Ez nem igaz, DCRainmaker (a messze legjobb sporteszkoz-review site) osszehasonlitotta, es az Epix jobb meg napsutesben is."

    Nagyon jol ismerem DCRainmaker. És amit ott kifelejtett mondani (az ördög a részletekben van). Hogy itt csak 20% volt a Fenix 7. Ezt azért tudom, mert külön meg kérdeztem tőle.
    Az a kép is ilyen beállítás mellet készült.

    Azzal is tisztában vagyok, hogy neki melyik tetszik a legjobban. Ö napi 1 órát edz átlagosan (ö mondta a video végén). Ezt arra mondta, hogy neki így egy hetet kibír. De aki többet edz, naponta (pl versenyző), annak kevés lehet, vagy sűrűbben kell tölteni.

    Illetve a végéről az kifelejtetted amit még hozzá tett, hogy ennek ellenére ö neki, napi használatra egyébként az Epix nem jó, mert neki nagy. Ö a kisebb órákat szereti. Nincs kisebb az Epix-böl. Fenixbol van 7S. Ez neki a személyes preferenciája.

    De kérlek ne vedd úgy hogy védeném a 7-et. Mind e kettő nagyon állat. Fölég a Samsung Watch 4 után. Ahogyan írtam, ha lett volna 51mm Epix, akkor nagyon nehezen tudtam volna dönteni :))

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Új hozzászólás Aktív témák