Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #7 üzenetére

    Ugye azt tudod a Zeppelinben Hidrogén volt, mert a hélium nemesgáz és nem éghető normál körülmények között :U . Csak az LZ129 akartak héliumot tenni amit aztán elvetettek lásd a Hindenburg.

    Különben meg neked javaslom kristály alapú 3D lézer gravírozást ami örök élet meg 2 nap adattarolásra ha ennyire fontos dolgokon ülsz. :R
    Gondolom megéri, de ha akarod a saját DNS-be is belekódoltathatod :K

  • #90088192

    törölt tag

    válasz troviko #28 üzenetére

    Nem tudnám megszámolni, hány háttértár tulajdonosa voltam, 1 meghalt mert kiesett a gépből működés közben a padlóra, pedig volt közte olyan is ami a mobilrack-ban volt földhöz csapva.
    Kolléga nem volt boldog az övével, garanciába ki akart cseréltetni, 80cm hosszú ide kábelen lógott formázás közben, és úgy repült a padlóra, így lehetett csak kinyírni :K

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    Akkor megnyugtatlak, van egy folyamat, úgy hívják lemágneseződés, ami miatt semmilyen mágneses adattarolás nem fog ~30 évnél tovább tartani, ha nem írod újra időről időre.
    Ha minden igaz ez a leparkolt vinyora meg jobban igaz mert a fold mágneses mezeje jobban hat álló tányérokra, ha nem jó a mágneses árnyékolás Ez lehet vinyo mágnes szalag vagy amit akarsz. Es nem függ a héliumtól :R
    Ez pedig mint tudjuk a tudjukik csináltak, hogy neked mindig új vinyot kelljen vásárolnod

    Különben szinten zenész, 1999-tol a mai napig kb minden megvan amit megszereztem anno, és nem egy 2TB vinyoval kezdtem, hanem egy 40MB os talán Seagate kollégával, mindent CD-re írattam ki majd aztán DVD-re és amikor volt lehetőség felmásoltam egy merevlemezre amit aztán felmásoltam egy másikra és így tovább.
    Most éppen 2X2TB mert az egyik a backup, de mindkettő külső, mert most éppen 2 lapitopim van

    Szerintem te valamit nagyon rosszul csinálsz ha meg mindig a Matrox 18GB-oson tarolsz mert abban nincs hélium de megbízhatatlan nem kicsit. Szerintem sürgősen cseréld le. :K

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #31 üzenetére

    Csak még valaszoltad a saját kérdésed :D
    Vagyis nem akarod 20 évig egy hard diskdrive on tartani az adataidat.
    Ergo max 5 évente veszel valami nagyobbat amire átmasolod aztán le van tudva. A biztonság így a maximum tök mindegy meddig jó a HDD.

    Akkor most mi a probléma?

    Egy 20 éves hdd ha szerencséd van átalakító al talán még pont belemegy a mostani gépekbe.
    De te már 5X átmasoltad a tartalmát valami újra.

    Mi bajod van ebből?

    És mi köze ehhez a héliumnak?

    Azt sejted ha eltűnik a hélium akkor nem egyből halál hanem kb lemasolhatod a tartalmát és még akkor is marad élet benne.

    Minden komplikáció hibalehetoseg, ergo a fejeknek meg a tanyernak is álló helyzetben kellene lennie, hogy minimalizálják a hibalehetoseget.
    SSD :DDD

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #36 üzenetére

    Ha akkora lyuk keletkezik abba egy sima HDD is belehal hiszen a belsejében pormentes közeg kell hogy legyen.

    Akkor azt jelenti Neked megéri a kristály lézer gravírozás erre jutottam.

    Vagy az a tipikus fél maximalista vagy akinek a létezése kedvéért mindenből tökéleteset kell adni, de ingyen.
    Iranyodba azonban semmi nem várható el, hiszen hogyan is. Mert Neked kell a több tárhely, de ami ennek a vonzata pl HE az nem jó mert te Jobban tudod. Vagyis nem mert bevallod, hogy az adat sűrűsége miatt kell, ergo pont azért hogy olcsóbban kapja többet. Neked ez nem jó.

    Hát vegyél olyat amiben nincs.
    Ja hogy így drágább....
    Bemutatok egy új kifejezést: kompromisszum.

    Így már érted?

    Választhatsz erről szól a demokrácia és a fogyasztói társadalom.

    Élj vele ne panaszkodj. :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #41 üzenetére

    Persze mindenki azt vesz amit akar, csak tudja előre mit vállal, ne utána jöjjön picsogni hogy így járt és most mit tudna tenni. Akkor már semmit. Most még időben megfontolhatja.

    Azt mondom én is, de akkor most miről beszélünk?

    Senki nem tartott fegyvert a fejedhez, hogy olyat vegyél, nem is vettel. A statisztika nem téged bizonyít, egyenlőre, de ez engem nem zavar. Akkor miért ágálsz, vagy mi ellen ?
    Senki nem használ 20 éves HDD-t úgyhogy kb sosem fog kiderülni, csak egy két elvetemült aki direkt erre hajt.
    Érted mi a baj, az autókat is megtervezik 10+ evre aztán én bemegyek a bontóba és onnan veszem meg őket mert a világ jobbik felén lassan senki nem használja addig őket, és mégis egy nagy szerviz után megint elmegy 5 evet, csak a nagy szerviz nem éri meg egy 10 éves autón(az értekének 10%-20%) :K
    Lassan a csak a fanatikusok járnak 10+ autókkal, meg akik maguknak JAVÍTJÁK(AU).
    Akkor minek legyen tartósabb?

    A DATA center is ugyan ez kb 5 évente kidobjak őket mielőtt elkezd meghibásodni nagyobb aranyban.

    Sajnos a 2 szép szemed nem ér annyit, hogy másképp csinálják, de ha hiszed ha nem az én két szép szemem sem ér annyit :DDD

    Annyi, hogy engem ez nem zavar, 2 HDD ami különböző gyártóktól van, meg azért van egy 500GB SSD a fontosabb dolgoknak, meg 1-2 flash drive.

    Outer Limits, Ray Bradbury, vagy éppen a Metropolis, amit meg lehet találni meg mindig.
    Dr WHO meg ugye le lett törölve a BBC-nek köszönhetően, úgyhogy SENKINEK NINCS MEG :DDD

    Ami meg nincs, hat nincs, mit lehet tenni, pl Kosmonova Daydream volt egy MIX-ben amit sehol sem lelek, vagy éppen a Kistehen Szájbérgyerek remix talan SPy the Ghost az sincs sehol.
    De a Stalker meg a Solaris megvan eredetiben, sőt a filmzene is hozza.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #48 üzenetére

    Az ember is egy hulladék hiszen milyen hamar feldobja a talpát. Sot a Nap is fel fog fuvodni es elpusztul a Föld vele.
    Minden xar, de remélem megvannak a terveid ezen problémák kijavítására is.
    Akkor a többiről Nem is beszélek mert csakis a HE töltött HDD fog apokalipszist okozni :(

Új hozzászólás Aktív témák