Új hozzászólás Aktív témák

  • Skecher

    tag

    válasz Morden24 #155 üzenetére

    önimádat mint legjobb drog?! :Y ;]

    persze, szervesen kapcsolódik a témához, de az sem mindegy, hogy hogyan közlik a véleményüket egyes emberek, illetve az sem kapcsolódik magához a hírhez, hogy ki miért tud vagy nem tud angolul...Vistaboynak is fel lehetett volna szebben hívni a figyelmét a fordításra, bár a közérthetőség érdekében talán jól tette hogy így fogalmazott...egyébként ME 1-et angolul játszottam, a második részét viszont magyarul toltam végig és miután a végére értem, meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg mégegyszer lejátszom in inglis. mondom ezt úgy hogy középszintű angol nyelvtudással rendelkezem, teljesen érhető maradt a játék mondanivalója...ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy az eredeti angol szöveg általában jobban tükrözi a készítők mondanivalóját, helyzetkomikumokat, de aki nem tud angolul ígyse-úgyse érti esetenként az angol szóviccet, amit ha megfeszülsz sem fordítasz le, úgy ahogy ők gondolták...az meg, hogy egymást fikázzátok, mert X tud angolul Y meg nem, az meg vicces...döntse el, mindenki maga, hogy mire van szüksége és azután álljon neki okoskodni...aki meg akar tanulni az megtanul, aki meg nem, az nem...szerintem...mondom ezt úgy, hogy a viszonylag jó angol nyelvtudással, rendszeresen járok ki dolgozni a svájcba, amivel itt jó fényesre törölhetem a fenekemet, tanulhatom a németet, abból is a svájcit, de ez van ezt kell szeretni...nincs igény az angolra...otthon persze mindenhez kell, mint ahogy valaki írta fentebb, lassan a kukásnak is közép c kell, ahelyett, hogy normálisan oktatnák a szakmákat...
    szóval az, hogy ki tanul és ki nem, illetve miért is miért nem, az igencsak helyzet- és akaratfüggő, nem kell feltétlenül egymást hurrogni...

Új hozzászólás Aktív témák