Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz janos68 #37 üzenetére

    Ezzel nincs is semmi gond, használd egészséggel a P40-et, remélem nem is lesz vele a jövőben sem semmi gondod! :R

    A probléma akkor van, amikor azok a tagok, akik minden egyes Huawei és teljesen más témájú topicban a leghangosabban mondják, hogy a HMS mindenre IS jó, a Google-re semmi szükség, sőt a Google-t kuglinak hívják (jézusom.. :U ), abban a szent percben amikor megjelent a hír, hogy a Honor elképzelhető, hogy kap GMS-t, azonnal írták, hogy de jó, a következő telefonom Honor lesz, alig várom...Ha nem látom, nem hiszem el. Majd ugyanezek a tagok rá pár napra más topicokban továbbra is bizonygatják, hogy a Google-re semmi szükség.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Fall-N #50 üzenetére

    Én is már több topicban leírtam, hogy szerintem is nagyon jót tenne a piacnak ha egy-két márka megemberelné magát és nem lenne egyeduralkodó az Apple és a Samsung, de én mondjuk szívem szerint a Sony-tól és az LG-től szeretnék látni végre valami olyan megmozdulást, amitől elállna mindenki szava. Ha már csak odáig eljutnának, hogy életképes alternatívát tudnak nyújtani, akkor már elégedett lennék. Persze ez csak egy hiú ábránd.

    Illetve én a platformoknál is szívesen látnék egy harmadik tagot, (nem a kamu HarmonyOS-re vagy mire gondolok) csak anno ugye a Microsoft saját keze által végzett a Windows Phone-nal, ami egyébként egy remek konstrukció lehetett volna. Szóval igen, az lenne a legjobb ha minél színesebb lenne a paletta, de hát egyelőre én úgy látom, hogy nagyon csak erre a két márkára szűkült a piac, ami nem feltétlen jó, mert így a Samsung is azt csinál, amit akar és olyan áron, amennyit még nem szégyell elkérni.

    <Lacy85>

    Basszus és tényleg!

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz k-adi #52 üzenetére

    Nálam is ez volt, tulajdonképpen kihúzták alólam az OS-t.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #66 üzenetére

    Hajjaj..Ezek szerint számodra a szólásszabadság, a "mindenki legyen önmaga" és a píszi világ azt jelenti, hogy mindenki leírhatja a véleményét, aki veled egyetért. Én úgy tudom ezt máshogy hívják, de mindegy is. Ennyit a PC-ről.

    Ha vallod ezeket az elveket, akkor nincs más dolgod, mint elfogadni, hogy másnak meg más véleménye van és az nem feltétlen egyezik a tiéddel. Esetleg lehet vitázni. Egy fórum pedig bizony erről szól.

    Arról nem is beszélve, hogy ha nem akartad volna leírni ezt a litániát, hanem szimplán értelmezed a hozzászólásokat, akkor senkitől sem láttál fröcsögést, lenézést, semmit. Senki sem mondta azt, hogy X-Y hülye lenne, csak mert HMS-t használ. Sőt, én is és ahogy néztem mások is tiszteletüket fejezték ki HMS-es kollégák felé, akik kultúráltan, korrekten nyilatkoztak.

    Pusztán arra lett rámutatva, hogy kicsit képmutató egyesek részéről minden topicban leírni a HMS kiválóságait (amiben persze mindig szerepel vagy a "pár óra", vagy az "utánajárás", vagy a "csak", "de" és egyéb szavak/kifejezések) miközben amint megjelenik egy GMS-es Honor, akkor azonnal nyálcsorgatva megy mindenki oda, hogy "megvan a következő telefonom". Igen illjo, ezek pontosan ugyanazok az emberek voltak, akik minden más topicban meg küldik el agresszíven az anyjukba azokat, akik azt mondják, hogy lehetséges, hogy talán, esetleg mégiscsak némi kompromisszummal jár a HMS.

    Ilyen egyszerű a sztori.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #68 üzenetére

    "Azt a módot, ahogy egyébként pl ebben a hsz edben is szép lassan eljutsz az 'egyesektől' a 'mindenki' ig, akik ráadásul még nyálzanak is.😃"

    Akkor vegyük át a mondatot még egyszer: "Pusztán arra lett rámutatva, hogy kicsit képmutató egyesek részéről minden topicban leírni a HMS kiválóságait (amiben persze mindig szerepel vagy a "pár óra", vagy az "utánajárás", vagy a "csak", "de" és egyéb szavak/kifejezések) miközben amint megjelenik egy GMS-es Honor, akkor azonnal nyálcsorgatva megy mindenki oda, hogy "megvan a következő telefonom"."

    Szerintem elég nyilvánvaló, hogyha egy bekezdést veszünk, akkor annak a tartalma, az abban foglaltakra vonatkozik. Tehát a "mindenki" szó azokra vonatkozik, akik a mondat elején az "egyesek" voltak. Azok közül az emberek közül, akikre egyesekként hivatkoztam, mindenki. Ez így is van. Mi sem bizonyítja jobban azt, hogy igazam van, hogy itt néhány hsz meg sem született volna, ha az egyik tag - aki speciel jócskán az egyesek közé tartozik ezzel generálva kicsit sem érdemi vitákat - nem dobja be ezt a topicot egy Huawei topicba, azt gondolva, hogy ezzel majd mozgósítja a katonákat és itt majd mindenki jól el lesz küldve a sunyiba.

    "...a végén már azt SUGALLVA, hogy ezek mind ilyenek ám ott."

    Nem sugalltam ilyet, elhatárolódom az általánosítástól és kijelentem, hogy biztosan nem "mind ilyenek ám ott".

    "Akkor félreértetted, nem a véleménynyivánítás szabadságát ellenzem,hanem a módját."

    A véleménynyilvánítás minőségének megítélése abszolút szubjektív a fórumozók részéről. Az a kérdés, hogy kinek hol van az ingerküszöbe. Hogy mi vállalható és mi nem, azt a Moderátorok döntik el. Addig amíg nincs hsz törlés és figyelmeztetés, addig az egy legitim és megfelelő megfogalmazású vélemény.

    "Egyébként meg, simán csúsztatás topikokat, csoportokat degradálni az alapján, mintha tömegével lennének olyan állíttlagos személyek, akik hol hms fanok, hol nyálcsorgatva édesanyjukat eladnák egy kis gms ért."

    Ismételten el kell határolódnom, egyetlen egy topicot sem degradáltam és nem állítottam olyat, hogy en bloc egy komplett topic összes tagja ilyen lenne. Olyat meg pláne nem írtam, hogy az édesanyjukat eladnák egy kis GMS-ért. Ne ferdítsünk, ne csúsztasunk. Az kétségtelenül szembetűnő, hogy hány helyen írják azt, hogy a HMS kompromisszummentes, majd a topicokban látszik, hogy mennyi b@szakodás van valójában. Szóval persze, lehet kötözködni, meg lehet itt keresgélni a hibákat az írásaimban, a tény az, hogy bizonyíthatóan van egy olyan réteg, aki képmutató volt, ez szóvá lett téve, aki pedig kulturáltan nyilvánított véleményt, azt tisztelet övezte. Nem is próbálja kiforgatni a szavaimat egyik sem. Én pusztán csak a korrektségre törekszem.

    De egyébként ha már mindenáron szeretnél megcáfolni, akkor megkönnyítem neked ezt a dolgot és akkor ezzel legalább lezárhatjuk ezt az értelmetlen vádaskodást. Találtam érvet a GMS-es Honor mellett olyanoknak, akik elégedettek a HMS-es Huawei-jel! Hiába kerül ugyanannyiba a HMS-es Huawei, mint a GMS-es Honor (aminek létezése egyelőre talán még nem is bizonyított, ebben most nem vagyok biztos), a Honor a GMS megléte miatt feltehetően jóval komolyabb értéktartással fog bírni, mint a Huawei, ennek ellenére minden a Huawei-ben kellemes tulajdonság megtalálható lesz benne. Max a felhasználók nem fogják használni rajta a Google-hoz köthető dolgokat. Tessék. Elég lett volna ennyit írnod, megoldottam a vitát helyetted.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #73 üzenetére

    Rendben, akkor vegyük úgy, hogy hibát követtem el, amikor magamra vettem.

    Ettől független köszönöm a vitát, jó ha az ember nem személyeskedésbe megy át, hanem tud érvelni! :R

  • .Szaki.

    addikt

    válasz doooo #181 üzenetére

    Ha végigolvastad a topicot, akkor szerintem Te is látod, hogy teljesen felesleges észérveket és tényeket leírni, ezek senkit sem érdekelnek sajnos. De legalább tökéletesen bemutatkoztak azok a fórumlakók, akik állítólag egyáltalán nem is léteznek.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #186 üzenetére

    Múltkor én vettem valamit feleslegesen magamra, most éppen te teszed ugyanezt. Az utóbbi pár hsz során pedig én mindent látok csak vitát nem. Ne haragudj, de számomra az nem vita, hogy valaki leírja számokkal alátámasztva a tényeket, akár visszaesésről, akár az 5G-ről és akkor arra az a válasz, hogy nem mer' a Huawei csinált mindig mindent és ez természetesen megkérdőjelezhetetlen, hiába a száraz tény. Meg a visszaesés az valójában nem is visszaesés és egyébként is Trump, Apple, Biden, meg Micimackó, meg a Föld lapos.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #190 üzenetére

    "Rendben, csak az én szövegem volt, hogy azok a legendás alakok (a hms fanok, térítők, akik titokban gms-ért vuduznak) nem léteznek :)"

    Igen, ezzel továbbra is vitáznék, mert ebben a topicban is megtalálható jó pár, csak a szemedet szúrják ki. Azon kevesek egyike vagy, aki szerintem igyekszik korrekt lenni, szerintem ezeket a tagokat sem nehéz észrevenni és nem egy topicban volt már velük gond, mert nem fogadták el mások véleményét. Ebből lettek tiltások példának okáért. Szerencsére én ezekben sosem voltam benne, csak külső megfigyelő vagyok és a jövőben sem tervezek ezen változtatni. Sőt egyre kevésbé aktivizálom magam, mert egyre inkább azt látom, hogy nincs értelme és drasztikusan romlik a színvonal a topicokban.

    "De azért az edddigi részesedésüket mindkét területen elbagattelizálni ugyanúgy felesleges, ahogy megkérdőjelezni a visszaesést is."

    Korrekt, szerintem sem érdemes, nyilván nagy részesedésük volt, nem is olvasom úgy a hsz-ekből, hogy ezt bárki jelentéktelenné, vagy meg nem történtté akarná tenni. Doooo sem ezt kérdőjelezte meg, csak jelezte, hogy nem csak a Huawei volt a piacon és ennek az egésznek a legnagyobb nyertese közel sem a sokak szerint ördögtől való Apple. Hozzáteszem Doooo azon tagja a fórumnak, aki rendkívül jól tájékozott a Samsunggal kapcsolatban.

    "Kanada, Ausztrália, Japán és az Egyesült Királyság is az amerikaiakhoz hasonlóan teljes mértékben nemkívánatosnak minősítették őket."

    Azért ennek volt is oka, csak sokan ezt nem akarják figyelembe venni. Meg persze jóval tájékozottabbnak gondolják magukat azoknál, akik a döntéseket hozzák és belelátnak a dolgokba. Ez mondjuk szerintem egy elég nagy társadalmi probléma.

    "Nem teljesen mindegy bárkinek is, hogy van aki ragaszkodik a márkához, ezért próbál márkahű maradni és esetleg úgy gondolja, hogy jól is teszi, mert neki jó úgy ahogy van? "

    Figyelj, ebben teljesen igazad van, szerintem ezt nem is érdemes megkérdőjelezni, nem is gondolja senki sem ezt másképp. Az a véleményem, hogy az egy teljesen valid érv, hogy nekem ez teljesen jó, szerencsére nem szenvedek hiányt, bőven tud mindent a telefon, amire nekem szükségem van GMS nélkül is. Az már nem fér bele, hogy "kuglizunk", mert akkor régen is kuglizni kellett volna, amikor a Huawei is megkapta a GMS-t, meg akkor is kellett volna anyázni. Az sem valid érv, hogy mindent tud, amit a GMS tud, mert az pedig nem igaz. Az sem valid érv, hogy 10 éve a GMS-szel támogatott eszközök sem tudták azt, amit most a Huawei nem tud, és akkoriban még is éltünk. Ezek nem érvek.

    A márkahűség pedig soha nem lesz szerintem egy reális döntés, mert abban benne van az érzelem is, bár biztosan be lehet kerülni abba a keresztmetszetbe, amikor az érzelmi és a reális döntés egy és ugyanaz, nekem a jelenlegi választásomnál például abszolút sikerült.

    Új flagship Huawei vásárlása biztos nem tud ebben a metszetben lenni, mert ha egy áron veszed bármelyik másik GMS-es flagship mobillal, akkor ár/érték arányban egyszerűen nem tud a Huawei kijönni győztesként. Ezt nem értették meg Bog elképesztően korrekt karácsonyi ajánlójában sem, hogy volt egy HMS-es Huawei amelyik bekerült az ajánlóba és volt egy jóval drágább testvére, ami a HMS miatt nem került bele. Baromi egyszerű, a Lite annyi pénzért nem nyújtott annyi kompromisszumot még HMS-szel sem, mint a Pro testvére. Ennyi az egész.

    Szóval persze, ezzel semmi gond, csak akkor merjük már leírni, hogy nem, nem azért vettem teljes áron Huawei-t, mert GMS nélkül is pontosan ugyanazt tudja, mint bármelyik más telefon, hanem merjük kijelenteni, amit kvázi most te is tettél, hogy én márkahű vagyok, ez egy érzelmi döntés is, mert szimpatizálok a márkával és bár kompromisszummal jár, de szívesen használom ezt az eszközt, mert szeretem. Aki pedig megvette használtan töredék áron, az pedig tényleg csinált egy jó vételt, akkor még elképzelhető, hogy a GMS hiánya ellenére is sikerült egy jó dealt összehoznia. Ez már abszolút felhasználás függő. DE! Ne tévesszük meg az embereket, ne beszéljünk rá laikus embereket, hogy ez pontosan ugyanannyira lesz elég, mint bármelyik másik telefon. Mert ha le van írva minden telefon tesztje alá, hogy de ez mindenre IS elég és mindenre IS jó, akkor meg fogja venni olyan is, akinek iszonyat sok kompromisszummal jár egy ilyen eszköz. Az ember ha kiad valamiért egy rakat pénzt, akkor nem akar órákon át utánajárni arra, hogy hogyan lehet felhenkölni rá valamit és baromira nem akar mókolni sem, ha ugyanazért a pénzért máshol megkapja ezt minden mókolás nélkül.

    "fel kell lépni a huaweit használók ellen."

    Na-na..Ezt felejtsük el gyorsan. Senki ellen nem kell fellépni!

    "Nyilván ha valakit b--gatnak, hogy miért használod azt a sz--rt, védekezni fog, de attól még nem lehet rá ujjal mutogatni, hogy na megmondtam itt egy hms térítő."

    Itt ismételten eljutunk egy olyan dologhoz, amiben nem feltétlen fogunk egyetérteni, ez kicsit ilyen tyúk meg a tojás esete, hogy mi volt előbb, aki már előre bizonygat, vagy aki megkérdőjelezi a másik igazát az adott termékkel kapcsolatban. Ez már tényleg "hit" kérdése. :D Illetve az, hogy ki mit tapasztalt előbb.

    "Te huaweies vagy, te samsungos vagy te iphone-os vagy te xiaomis vagy... eddig is létező egymásnak feszülések mintájára. MINEK????"

    Teljes mértékben igazad van, ennek én sem látom semmi értelmét és nincs is. Én is tudod hányszor voltam már iSheep? Még akkor is, amikor nem volt Apple termék napi használatban nálam épp. Mondjuk "laza" 2 évig. Teljesen mindegy volt mit írsz, az Apple mellett nem foglalhatsz állást, mert nem igaz, hogy valakinek másik felület felel meg jobban. Ez mondjuk azokra jellemző, akik nem próbáltak egy platformot sem. Én kipróbáltam hosszútávon mindet és az alapján tettem le végül a voksom. És azt tapasztalom, hogy azok, akik végül szintén megtették ugyanezt, azok is már másképp állnak az ilyen gyerekes vitákhoz, amikor az egyik csak megváltás, a másik meg csak sz@r lehet.

    "És eljutunk odáig a bizonyításban, hogy kinek mekkor a bevétele, mlyen a piaci részesedése..Nonszensz.."

    Azért ez nem igaz. Az adott cég bevétele, illetve piaci részesedése baromira mérvadó, mert az azt jelenti, hogy eltalálták azt a kombinációt, ami adott mennyiségű embernek megfelelő, hiszen bevételük származott belőle. A piac dönti el azt, hogy egy termék jó-e, és megfelelő mennyiségű embernek tudja az igényét kielégíteni, vagy sem. Persze ilyenkor sokan jönnek a légy és a végtermék esetével, és van is amire ez igaz tud lenni - például a magyar YouTube "Felkapott" menüpontja tökéletesen tükrözi ezt - de azért elektronikai eszközöknél szerintem ez nem állja meg a helyét és igenis mérvadó a piaci részesedés. És ez már egy értelmes mély vita lehet ezeket elemezni például. Ez bír értékkel. Az, hogy a Huawei (ide be lehet helyettesíteni most bármilyen más márkát is) a király, minden más sz@r, az számomra nem vita, csak értelmetlen adok-kapok.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz illjo #192 üzenetére

    Sajnálom. :)

    Előfordul, régen velem is történt már ilyen. Mostanában meg baromira nem szoktam már ilyeneket írni, nem is tervezek, ez volt az utolsó. :) De egy Ctrl+A -> Ctrl+C -> Ctrl+V sosem árt! :DDD

Új hozzászólás Aktív témák