Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    Az ilyen dolgok fordítva is megvannak... Adok neked egy Canon Lide scannert, amit nem lehet W10 alatt használni mert nincs rá driver, fel sem ismeri. Hibátlan az eszköz, Linux alatt tökéletesen szkennel...
    Ott az UAC driver kérdése DAC-hoz. Win7 alatt még jó volt, Win10-ben meg váltottak UAC2-re, ami azzal járt, hogy az USB-s DAC-omat nem tudtam a megszokott beállításokban használni, mert pattogot meg elszállt a hang, ha egyáltalán működött. Mostanra már megoldódott, de kellett hozzá több W10 verzió frissítés, mire jó lett.
    Van egy régi ThinkPad az ismerősi körömben, kénytelen voltam LTSC-s W10-et rárakni amit legálisan meg se tehetnék, mert a normális W10-nél van egy kikapcsolhatatlan frissítés, ami miatt bootlopban ragad. Az előző két év W10 kiadásaival meg még jó volt...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • popacsek

    csendes tag

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    Van egy kis gépem játékra, W7 -ről W10-re updatelve vettem. Rendszeresen megtörtént, hogy játék közben egyszer csak el kezdett akadozni a játék, mikor kiléptem, akkor megjelent az üzenet, hogy míg Ön játszott addig a W10 frissült/vírust ellenőrzött, stb. Ha otthagytam a gépet, el kezdett kerregni a vinyó (bár a search-et letiltottam). Ezek után Veér Istvánkodtam, próbáltam minden lehetséges módon az adatgyűjtéseket kikapcsolni, stb., de a helyzet nem javult. A végén visszament rá a W7. Munkára otthon is munkahelyen is Linux. W10-et elkerülöm ebben a formában amíg tehetem. Mint oprendszer jó, de az adatgyűjtési/frissítési mizéria miatt a legrosszabb operációs rendszernek tartom, amit valaha használtam.

Új hozzászólás Aktív témák