Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz lezso6 #106 üzenetére

    Rögtön gondoltam, hogy nem jött át. Átjött, csak nem értettem miért sarkítod le ennyire, holott fentebb cizelláltan is megjelent a gondolat.

    Normális az, ami átlagos, tipikus.
    Ez megint csak kétélű és mint ilyen, veszélyes, precíz/értő hozzáállást kíván. A magyar oktatásban tipikusan a lenyesés, egyenre alakítás zajlott (zajlik?) a személyiségfejlődésnek hagyjunk azért teret. Nem kiforgatni akarom a gondolatrészt, csak rengetegen nem teljesednek ki soha, mert félnek a fogadtatástól, kitaszítottságtól, holott kiváló művészek, szakemberek válhatnának belőlük, de a nyáj a maga össztömegével tesz a normálisról, nem fogva fel, hogy kit taposnak el eleve. Nem mindenki tudja áttörni ezt a plafont sajnos, hiába adhatna akár a köznek is utána mintegy járulékos haszonként. Fontos a közmegegyezés ettől még, csak nagy kár a veszteségekért.

    Ez nem igazán értem honnan jön.
    Egyszerű. Mi az életképesség mértékegysége ma? A pénz. Ha abban rendben vagy, mindenben rendben vagy (nem, nagyon nem).

    Ez nagy probléma, de hogy jön ez ide? => Ha segítség nélkül elvan az ember, akkor az nem betegség.

    mert sehol nem mondtam ilyet
    Nekem is úgy tűnt, egészen a lesarkításig. Tényleg nem lehet tudni a távolból hogy akkor most melyik gondolati struktúrát képviseled végső soron.

Új hozzászólás Aktív témák