Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz totron #105 üzenetére

    "Szerintem te ezt a témát nem érzed."

    Leginkább nem jött át neked amit írtam, s nagyon elbeszélsz mellettem.

    "Pont a tükör hiánya és az egó szüntelen abszolútértéken való ketyegése szül szélsőséges állapotokat, ami persze a szubjektív szemüvegen/önigazoláson keresztül lesz megcsontosodott etalonná lesz, mint normális."

    Normális az, ami átlagos, tipikus. Ez simán statisztika. De attól még hogy valami nem normális, még nem feltétlenül betegség kategória, amivel foglakozni kell. Pl én a normálishoz képest jóval magasabb vagyok. Erre nem az a megoldás, hogy akkor vissza kell vágni a lábamból hogy ne legyek olyan magas. De pl rossz a látásom, ahhoz szemüveg van, tehát segítségre van szükségem, ez betegség.

    "Ha valaki képes ellátni magát és nem kell tarhálnia, cserébe rendkívül toxikus a környezetével szemben az nem igényel semmit, rendben van úgy?"

    Ez nem igazán értem honnan jön. A segítség a fenti kontextusban épphogy nem anyagi, hanem egyéb értelemben értendő, pl jobb esetben pszichológus vagy rosszabb esetben pszichiáter.

    "Sok olyanról tudsz aki beismeri akár csak saját maga előtt is, hogy igen, nekem segítségre lenne szükségem...?"

    Nem értem mire vonatkozik ez. Attól még hogy valaki nem tudja vagy nem akarja beismerni hogy segítéségre van szüksége, annak még mindig szüksége lehet rá. Ez nagy probléma, de hogy jön ez ide?

    "Ezen ponton épp magadnak mondasz ellent - vagy adsz magyarázatot épp az idézett mondatra és az egész felvetés miértjére - hiszen kikéred, hogy új kategóriák keletkezzenek - még ha azok az addigi szemmel furcsának is tűnnek - de mit kezdesz a sok bajjal az emberekben, az emberek között? Azoknak valahol eredőjük is van ám. Nem lehet mindent a nincs itt semmi baj, elvagyok magamban fakkba betenni."

    Mi a fészkes fenéről beszélsz? :F Valamit nagyon félreértettél, mert sehol nem mondtam ilyet, hogy ne keletkezzenek új kategóriák, vagy hogy a problémákat a szőnyeg alá kell söpörni, stb.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák