Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Számomra az űber fantasy regények a M.A.G.U.S. könyvek, bár az új regények sajna legtöbbször nem érik el a régi (10-15 éves) irományok szintjét. Wayne Chapman Tier Nan Gorduin ciklusa nagyon üt (kivéve azok körében, akik nem bírják levenni a szerepjátékos szemüveget, és mindent azon keresztül néznek). A Karnevál számomra minden idők legjobb könyve.
    David Gemmel könyveit szintén nagyon tudom ajánlani, bár már ajánlották. Nekem viszont jobban bejött a drenai ciklus (a Legenda nagyon ütős olvasmány volt).
    Salvatore könyvei közül csak a sötételf-ciklus első 6-8 regényét tudom ajánlani (úgy a Csillagtalan Ég-ig), utána rendkívül nagy mértékben csökken a színvonal.
    Raul Renier könyvei is jók: a Sötét Mersant-trilógia (főleg az első rész bejövős, de nekem - sokakkal ellentétben - a folytatások is tetszettek, bár nem hibátlanok), a Pokol, az Acél és Oroszlán és a Korona és Kehely jött be legjobban.
    Sokak szerint kiemelkedő alkotás még Dale Avery: A renegát című regénye. Szerintem is jó, bár nekem annyira azért nem jött be (pl. zavarnak az elvarratlan szálak). Alan O'Connor írásai is jók.
    Sci-fi-ből - Lem mesteren túl - nagy kedvencem Harrison Fawcett. Irtó jó könyveket ír. Mindenképpen érdemes olvasni a Katedrális-regényeket. Utoljára a Korona Hatalma című regényét olvastam, ami talán a Katedrálisnál is jobban bejött.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák