Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobaljov

    senior tag

    Warhammer 40000-ből én is olvastam a Háború Hajnalát, amennyire emlékszem rá könnyen felejthető volt, a Dan Abnet féle Gaunt Szellemei sorozat sokkal jobban megmaradt (itthon is már kb. a 7-8. résznél tartanak). Meg persze aki még esetleg nem olvasta a Ian Watson féle Űrgárdistát az sürgősen pótolja mert az továbbra is alap a témában (kiadták itthon már gyűjteményesben is: Ian Watson teljes WH40K Univerzuma vagy hasonló címmel)

    Ja és a Baldur's Gate-ből volt könyv is, a legrosszabb fantasy amit valaha olvastam, erotikus lányregényes részekkel.. :O

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Kobaljov #1 üzenetére

    Igen, igen, a Gaunt szellemei sorozat nagyon jó. Nem tudtam, hogy már ennyi része megjelent itthon, szóval irány a könyvesbolt. :)

    Dan Abnet-től egyébként van még jópár nagyon jó WH40k-s könyv, ami nem jelent meg magyarul. Érdemes körbenézni az eBay-en. A Horus Heresy sorozat például nagyon jó, bár nem az összes részét írta ő.

    És igen, a Ian Watson féle Űrgárdista tényleg alapmű.

    ***

  • Xaels

    félisten

    Kellemes kis iromány lett gratulálok. Sajnos tényleg egyre kevesebben ismerik fel, hogy milyen jó olvasni a sok gépezés mellett. Én is főleg sci-fi és fantasy vonalon mozgok. R. A. Salvatore -t mindenkinek tudom ajánlani. Rajta kívűl a Fantasy műfajon belül a MAGUS regényeket tudom ajánlani Wayne Chapman, Alan O' Connor tálalásában főleg. Sci-fi terén W40K: Ian Watson és Dan Abnett, és amit még érdemes elővenni a régi Orosz vagy Szovjet származású írók(Isaac Asimov, Szergej Sznyegov) műveit is, mert teljesen más képben látták a világot. De ugye Frank Herbert: Dűne szériája is kimagasló.

    A Vámpírok kedvelőinek meg Anne Rice, még véletlenül se Meyer vérszívómegalázó szappanoperája...

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • Xaels

    félisten

    válasz Kobaljov #1 üzenetére

    Pontosan az a címe a gyűjteményes kötetnek. Gaunt-ból meg 7. könyv van csak magyarul a 8.-at nyár felé ígérték.

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • dwiki

    senior tag

    Salvatoret inkább kezdésnek szokták ajánlani - bár Te sem teszel mást - és annak valóban nagyon jó. A sötételf trilógia anno nekem is nagyon bejött, aztán egyre jobban laposodott a sztori. Legnagyobb hibájának azt szokták felhozni, hogy van itt ez a tápos srác, aztán legyak mindenkit. Persze ez a legtöbb tucat fantasyra is igaz.
    Napjaink toronymagasan legjobb fantasy sorozata: Martin R. R. George - Tűz és jég dala sorozatcímű regényfolyama. Nagyon olvasmányos a dolog, nem kimondottan jó és rossz harcáról szól inkább megmutatja a különbőző karakterek motivációját, ki miért az ami. Ezzel együtt azért természetesen vannak jó - rossz karakterek, van akit jobban megkedvelsz, van akit kevésbé. És vannak csavarok, nem is kevés... Itt mindenki meghalhat, nincsenek legyőzhetetlen hősök. És sokan meg is hallnak... ;)
    A világ maga amúgy egy alternatív középkori világra hajaz leginkább, mágia az minimális benne. Ami elsőre elborzasztó lehet, az a terjedelem...
    E mellet azért van egy csomó könyv amit nyugodt szívvel ajánlhatnék, kisebb lélegzetű művek, és még nem hangoztak itt el. Majd talán később :) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • Lenry

    félisten

    én mostanában a Warcraft világában játszódó könyveket olvasom, kedvenceim Richard A. Knaak könyvei. nem vagyok akkor műértő, hogy megmondhassam mennyire jók vagy sem, mindenesetre nekem tetszettek, és aki szereti a Warcraft játékokat, annak biztosan bejönnek. áruk olyan 2000Ft körül van, és nagyon sok beszerezhető magyarul (pl az Alexandra áruházakban)

    boltok közül pedig a Sárkánytűz boltláncot ajánlom, nagyon széles választékuk van (Szegeden legalábbis) és ha kell, idegennyelvű könyveket is be tudnak szerezni

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Zolás

    addikt

    Az írás nem lett rossz és köszönöm. Mint fantasy könyv rajongó tudtam volna még tovább is olvasni.
    Kimaradt a Gyürük Ura trilógia. Akinek tetszett a film annak szinte kötelező olvasmány.
    Aztán a Dragonlance: Az őszi alkony sárkányai sorozat is idefér.

    Ezek nem uj könyvek és ha már fantasyről beszélünk vétek őket kihagyni a sorból. A fantasy írás alapmüveinek számitanak.

    Ja és Skandar Graun a félork könyvei is idetartoznak. A fantasy és a frenetikus röhögés ötvözi minden könyvét.

    Még egyszer köszi az írást. :R

    Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

  • LÁZ

    addikt

    válasz Zolás #7 üzenetére

    Fantasy témakörben a Cherubion kiadó könyvei számomra a legjobbak...és természetesen Skandar Graun a legnagyobb 1fülű félork akit a hátán hordott a föld valaha :K :D

    Grat az íráshoz, az emberiségre is ráférne egy kis olvasási szünet :)

    insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

  • Zolás

    addikt

    válasz LÁZ #8 üzenetére

    Hát még milyen büdös a félork a rohadó csirkebél szagú mellényében :DDD
    Ja és tényleg csak 1 füle van. :o

    Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

  • daninet

    veterán

    Én valahogyan mindig elkerültem a fantasy regényeket, pedig a Neverwinter Nights nagy kedvencem volt. Érdeklődési köröm inkább a modern háborús, titkosügynökös könyvek felé húz, de kezdek eléggé belefáradni. Nagyon sok a hasonlóság a művek között, független attól, hogy pl. egy Tom Clancy regény nagyon jó.
    Lehet, hogy bele kell kezdenem egy fantasy regénybe. Meglátom mi lesz.

    U.I.: Nagy fekete pont amiért állításod szerint egy e-book olvasóval nem lehet leülni és jót olvasni (legalább is nekem így jött le) :(((
    Én jó pár könyvet elolvastam már ilyen kütyün, és hidd el, pár oldalon belül már észre sem veszed, hogy nem könyv van a kezedben.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • HardRic

    addikt

    Én most a Háború Hajnala folytatását, az Ébredést olvasom. Annyira jó nincs mint az első rész, de ez is hangulatos, nagyon tetszik.

    És most idéznék egyet:
    Dan Abnett? He
    LOLLLLLLL Röhög, fetreng, földet veri öklével.
    Azok híresen, hírhedten a létező legeslegeslegszarabb warhammer 40k könyvek, akármelyik fórumon néztem eddig körül, mindenki ezt mondta, ismerős is, aki azért már sok sci-fit olvasott. Abnett, egy vadbarom, olyan marhaságokat meséltek a könyveiből, hogy az már fizikai fájdalmat tud okozni. Igaz rajta kívül, csak négy w40 regény jelent meg magyarul, ami viszont az egész alfája, a legtöbb w40 fan számára, azok jelentik a warhammert. (Meg persze jó néhány, csak angolul megjelent alkotás.)
    Annak az egyetlen imperial guard regimentnek, ami azokban a könyvekben szerepel, nagyjából a második oldalon kellett volna megsemmisülnie. Egy guardsman legfeljebb a festéket olvasztja le zseblámpájával (lasgun gúnyneve) egy űrgárdista páncéljáról.
    Abnettet jobb elfelejteni, soha nem is létezett ilyen nevű személy. Mosolyog

    Ez nem teljesen az én álláspontom, mert elolvasva az Első és egyetlent nem tartom rossz írónak Abnettet de azt be kell vallani, hogy nem nagyon hű a WH40K "törvényeihez".
    Ja, és az Ultramarines filmnek is ő az írója.

  • L3zl13

    nagyúr

    Én mostanában főként ebookokat olvasok angol nyelven. A magyarul is megjelent fantasy könyvek közül az alábbiakat ajánlanám:

    Tad Williams - Virágok Háborúja
    Brandon Sanderson - Elantris
    Greg Bear - Songs of Earth and Power

    (Ez utolsónak sajnos nem tudom a magyar címét, de emlékszem valamikor láttam egyik könyvesboltban, tehát elvileg itthon is kiadták.)

    Aki hülye, haljon meg!

  • worxland

    addikt

    Pratchett-et kell olvasni és pont. Lehetőleg eredetiben. Csak a rothadt csirkebeles ér fel vele (de várom már a januárt, amikor folytatódik a Skandi-s(z)aga).

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Nunder

    őstag

    Sötételf trilógia megvolt, most jön majd valamikor a Kristályszilánk, csak nem tudom, mikor lesz rá időm. Én még egy nagy nevet javasolnék, ez pedig a Dragon Lance. Abból is a Sárkánydárda krónikák. Szintén olyan izgalmas, akárcsak Drizzt kalandjai, de szerintem kicsit könnyebben emészthető. Azonban az örökös első helyezett a Gyűrűk Ura. Annál jobbat még nem olvastam, 3-szori olvasás után is néha rácsodálkozok dolgokra.
    Remek ajánló, nagy rajongóval lehet dolgunk.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz dwiki #5 üzenetére

    Teljesen egyetértek (mind Salvatore, mind Martin kapcsán írottakkal).

    Annyival egészíteném ki, hogy aki Forgotten Realms világán játszódó regényfolyamot szeretne olvasni, és unja már Salvatore-t (ami abszolút érthető), az tegyen egy próbát az Erevis Cale trilógiával és folytatásával, az Árnyékháború trilógiával (harmadik rész megjelenése belőle 2010-re várható). Nem "high fantasy", de baromi jó, ötletesen kidolgozott, nem éppen hétköznapi karakterek (jó és rossz oldalon egyaránt), fordulatok, élvezetes stílus és sok-sok cinizmus (és kegyetlen dumák :) ) jellemzi a Paul S Kemp által megírt regényeket.
    Nálam azóta Erevis Cale vagy Drasek Riven kedvenc karakterekké nőtték ki magukat :)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz LÁZ #8 üzenetére

    Csatlakoznék. Mondjuk nálam a fő vonal még mindig a Shadowrun univerzum (a magyarul megjelentek mind megvannak), de a kedvenc könyvem még mindig az Éj trilógiája. Most olvasom a Hajnal trilógiát.

    Mivel az utóbbi időben nem igazán jelentek meg Shadowrun regények, így belekezdtem egy új sorozatba, és szánom-bánom, de csak most, és kezedem a a Káosz könyveket... :R

    Ja, megvettem a Dragon Age regényt, kíváncsi vagyok milyen lesz. ;)

    A cikkhez: köszönjük. Pont, ahogy elöttem írták, egyre kevesebben olvasnak. Nekem hozzá tartozik a nap lezárásához. Egy héten 5 este biztos olvasok, és jó látni, hogy vannak itt még egy páran, akik szintén szeretnek.

    Ja, és kövezzetek meg, de nekem nem jött be a Gyűrűk ura... :U Talán nekikezdek mégegyszer, de elsőre nem jött át.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • bandiras2

    senior tag

    válasz worxland #13 üzenetére

    Egyetértek! Pratchett sírvaröhögős, asztalfejelős, falatvisítvakaparós, minden egyes regényében. Most kaptam meg karácsonyra angolul a Monstrous regiment-et,ami ugyan nem Korongvilág, de ahogy a hátlap bevezette lesz itt is pusztulás rendesen.
    Mikor jeleni meg új Pratchett könyv? Aki nem tudja miről van szó, az rögtön tipli a könyvtáraba, és akassza le akármelyik korongvilág kötetet, a rendkívül színes és mozgalmas borítóiról könnyű őket felismerni. Ja, és a HALÁL jófej fószer, minden szereplő kellőképpen ki van dolgozva, és idiótábbnál idiótább kalandokba keverednek rendkívül sok áthallással a való életbe.

    [ Szerkesztve ]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • Breki's

    tag

    válasz daninet #10 üzenetére

    Az a baj hogy más meg észreveszi, és kedvesen megszabadít tőle, metrón-villamoson-kék buszon. Én többek között ezért sem psp-zek még a metrón se, hanem inkább könyvet olvasok, mert az a tuskókat nem érdekli.

    Breki's

  • Breki's

    tag

    Sztem ez a kevesen olvasnak dolog itthon nincs így. Metrón nap mint nap járok és ált. mindig látok 2-3 ember aki könyvet olvas.

    Én még könnyed fantasyolvasmányként tudnám ajánlani a Trollvadász sorozatot ami Warhammer világban játszódik, csak nem a 40k-ban, hanem a simában. Külön poén, hogy a Warhammer Online játékban ha elmegyünk Altdorfban a Fehér Vadkan fogadóba, ott találjuk a két főhőst, Felixet a szőke harcost és társát, a trollvadász törpe Gotreket.

    Amúgy valóban, a Baldurs Gate könyvet messziről kerülje el mindenki, mert nem méltó a klasszikussá lett játék nevéhez.

    Az Icewind Dale-ről meg még annyit kell tudni, hogy Salvatore regénye alapján készült a játék, a regény viszont trükkös, mert Kristályszilánk trilógiának fordították. Én igazából amúgy ezt utálom a regényfordításokban, hogy kimaradnak az eredetihez képest infók. Pl. a Kristályszilánknál nincs ott hogy Icewind Dale, csak a belső lapon a fordításnál írják, pedig sztem a borítón kéne nagy betükkel szerepelnie.

    Breki's

  • Dizson

    tag

    Én most olvastam a Starcraft - A teremtők árnyai cimű könyvet. Szerintem kicsit gyenge a Queen of Bladedshez és a Ghost Nova-hoz képest, de azért SC fanoknak kötelező. :) Na, én következőnek az Ámokfutást fogom elolvasni, remélem az jobb lesz.

    Amúgy WarCraft könyvek mennyire jók, érdekesek?

    [ Szerkesztve ]

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Breki's #19 üzenetére

    Az Icewind Dale-ről meg még annyit kell tudni, hogy Salvatore regénye alapján készült a játék, a regény viszont trükkös, mert Kristályszilánk trilógiának fordították. Én igazából amúgy ezt utálom a regényfordításokban, hogy kimaradnak az eredetihez képest infók. Pl. a Kristályszilánknál nincs ott hogy Icewind Dale, csak a belső lapon a fordításnál írják, pedig sztem a borítón kéne nagy betükkel szerepelnie.

    Itt keversz néhány dolgot!

    1. A játékot nem a regényből írták. Két kapcsolódási pont van: a helyszín (Jeges szelek völgye) és a Kristályszilánk. Természetesen a regény nélkül nem jöhetett volna létre a játék ilyen formában, de azért van különbség a két dolog között.
    2. Nem tudom miféle Kristályszilánk trilógiáról beszélsz. Itt van a kezemben a könyv, 1994-es kiadás. Címe "A Kristályszilánk", belül az eredeti cím (Cristal Shard), a fejlécen: "A sötét elf-trilógia folytatódik" (ami bizonyos szempontból így van, más szempontból viszont sántít, hiszen Salvatore ezzel hamarább készült el, mint az első három drizztes könyvvel). Tovább a fejlécen még: "Forgotten Realms", de semmiféle Icewind Dale nincs feltüntetve, ami nem is csoda, mert ez csak egy helyszín.

    Persze ki tudja, hogy az újabb kiadásoknál mi mindent barmoltak össze esetleg, de az eredetinél még így volt.

    A Baldur's Gate könyv szörnyű szar volt valóban. Érthetetlen, hogy ugyanaz az ember írta, mint aki a Pókkirálynő Háborúja sorozat ötödik kötetét (Megsemmisülés). Az ugyanis, bár "semmi különleges", de kifejezetten olvaható volt.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Kansas

    addikt

    Csatlakozok az előttem szólókhoz George R.R.Martin ügyben, zseniális a pasi(mellesleg vámpíros témakörben is alkotott, a könyve magyarul is megjelent Lázálom címen).

    Fantasy-kedvelőknek ajánlom még David Gemmell-t, neki is kevésbé a drenai, mint inkább a Rigante-ciklusát és a Trója-trilógiát(utóbbit sajnos még nem láttam magyarul, angolul tudóknak viszont afféle "musthave").

    SCI-FI vonalon meg a nagy öregek közül ajánlanék kettőt: Orson Scott Card Ender könyvei(Végjáték-sorozat) és Robert Heinlein Starship Troopers-ét(figyelem, nem sok köze van a filmhez, még a 60-as években íródott!)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Egon

    nagyúr

    Számomra az űber fantasy regények a M.A.G.U.S. könyvek, bár az új regények sajna legtöbbször nem érik el a régi (10-15 éves) irományok szintjét. Wayne Chapman Tier Nan Gorduin ciklusa nagyon üt (kivéve azok körében, akik nem bírják levenni a szerepjátékos szemüveget, és mindent azon keresztül néznek). A Karnevál számomra minden idők legjobb könyve.
    David Gemmel könyveit szintén nagyon tudom ajánlani, bár már ajánlották. Nekem viszont jobban bejött a drenai ciklus (a Legenda nagyon ütős olvasmány volt).
    Salvatore könyvei közül csak a sötételf-ciklus első 6-8 regényét tudom ajánlani (úgy a Csillagtalan Ég-ig), utána rendkívül nagy mértékben csökken a színvonal.
    Raul Renier könyvei is jók: a Sötét Mersant-trilógia (főleg az első rész bejövős, de nekem - sokakkal ellentétben - a folytatások is tetszettek, bár nem hibátlanok), a Pokol, az Acél és Oroszlán és a Korona és Kehely jött be legjobban.
    Sokak szerint kiemelkedő alkotás még Dale Avery: A renegát című regénye. Szerintem is jó, bár nekem annyira azért nem jött be (pl. zavarnak az elvarratlan szálak). Alan O'Connor írásai is jók.
    Sci-fi-ből - Lem mesteren túl - nagy kedvencem Harrison Fawcett. Irtó jó könyveket ír. Mindenképpen érdemes olvasni a Katedrális-regényeket. Utoljára a Korona Hatalma című regényét olvastam, ami talán a Katedrálisnál is jobban bejött.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Egon #25 üzenetére

    Akkor rátolhatod a York Ketchikan ciklust is, uyanaz az univerzum, csak 3-400 évvel később, és ott is lesz majd Bettsó, mert York van akkora állat.
    Kezdetnek tudom ajánlani az - Ellopni egfy Chagallt című regényt. Hasonlóan pörgős, és nem finomkodnak a környezettel. Megnyugtatásul közlöm, York van akkora állat mint Shaw, sőt időnként rátesz.
    Ajánlott sorrend:
    Chagall
    Misztériumjték
    Holtak galaxisa
    York napsütése
    Az excalibur keresése 1-2
    A hercegnő nyakéke

    (tulképpen a nyakék lenne az első, de véleményem szerint ez a felsoroltak közül a legkevésbé sikerült, nem veszítesz vele semmit ha a végére hagyod)
    Az excalibur előtt mindenképpen told le a - Sötétség előtt - regényt, Katedrálissal majdnem egyszerre játszódik ennek a folytatása az - Árnyak ébredése(Bowmann testvérek, akik felébresztették a Von Anstetteneket).

    Ha jól sejtem az aranypiramis már megvolt( ez az előzménye az ópiumkeringőnek, ami pedig a koronának az előzménye ). A korona hatalmának a közvetlen folytatása a - Jó nap ez a halálra, majd annak a - Szűz infrafényben. Korábban íródott, de erre jön időrendileg a - Hogyan legyünk Sherlock Holmes.

    Ha az elhangzottakat már ismerted, akkor bocsi, de hátha felkeltjük valakinek az érdeklődését. Ha bármelyik hiányzik, akkor privizz rám, azt megbeszéljük a virágbolti verzió átküldését emilben. Főleg a régebben megjelenteket sajnos egyáltalán nem lehet beszerezni. Az excalibur keresése 1-re egy éves előjegyzést vesznek fel(most jött meg:D).

    [ Szerkesztve ]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • ripla

    őstag

    örülök, hogy vannak azért itt is olvasni szerető emberek. szóval leírtam már egy másik hírnél, de megtenném itt is akkor, mert nekem ez most az utóbbi időben az abszolút kedvencem, a numero uno, a number one, a...minden. :D
    amúgy is jönnek az ünnepek. úgyhogy beszerzésre csakis ajánlani tudom.
    a 3 könyv hossza összesen kb. 2000 oldal, de ez senkit ne tévesszen meg, a könyv egyszerűen olvastatja magát.
    olyasmi mint a trónok harca, csak kicsit fiatalosabb, kicsit vagányabb, kicsit más. nálam abszolút kedvenc.
    van nagyjából 15 főszereplőnk, meg vagy kétszer ennyi mellékszereplő, és az író olyan szintre emelte fel a jellemábrázolás műfaját, hogy az ember legszívesebben találkozni akarna a szereplőkkel, annyira emberiek lettek, a saját esendőségükkel együtt. félelmetesen zseniális.

    egy kis kedvcsináló a moly.hu-ról.:

    "A régi vágású hard fantasy egy alapos ráncfelvarrás után, kizárólag azoknak, akiknek a lelkivilágát nem sérti a szereplők vulgáris stílusa. Mert itt kérem, nem csak a barbár, de a nagyhatalmú mágus is úgy káromkodik, ha kihozzák a sodrából, mint ahogy az annak a rendje.
    Az író végigvette a hard fantasy toposzait és kliséit, majd gúnyos vigyorral az összeset kiforgatta, olyan mértékben, hogy még felismerhetőek maradjanak, mégis gyökeresen eltérjenek az olvasó számára kényelmesen ismerős dolgoktól.
    A sötét múltú, kétajtós szekrény méretű barbár; évezredek óta élő bölcs varázsló; a szerelemtől jobb emberré válló öntelt nemes; kőkemény, bosszúszomjas szökött rabszolga; cinikussá keseredett nyomorék inkvizitor; a kötelességtudó katona, mind-mind akár merő sablon is lehetne, mégis sikerül őket egyedivé tenni.
    A világ szintén ismerős: az északi, kegyetlen hódító barbároktól hemzsegő kemény vidék; a déli rabszolgatartó, vallási fanatikus sivatagi birodalom és a regény fő szintere, a dekadens, intrikáktól szaggatott polgárosodó Únió is több, mint ismerős.
    S hiába a klisék, az írónak mégis sikerült elérnie, hogy tudni akarjam, hogy mi történik a szereplőkkel és sikerül-e nekik teljesíteni a küldetésüket.
    S ha már itt tartunk, akkor ez lehet egyesek szemében a könyv egyik hiányossága: hiába a 630 oldal, az első kötet nem más, mint egy meglehetősen hosszú szereplő és világbemutatás és itt még csak a felvezetése történik meg a fő konfliktusnak – ráadásul még abban is maradnak homályos foltok. A másik, hogy aki azonosulni szeret egy könyv szereplőjével, itt meglehetősen nagy gondban lesz, mivel csupa kényelmetlen és nem szerethetővé, hanem hitelessé formált karakter mozog a könyvben."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák