Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    Az ne is zavarjon, hogy GPU-ban a PS5 a PS4 Pro-ra, az Xbox Series X meg a One X-re dupláz rá teljesítményben, és akkor a CPU 2x4 Jaguar mag (2,1/2,3GHz-en) helyett 8c16t Zen2 mag (3,5/3,66GHz-en) se kis ugrás kakaóban...

    A 4K/120Hz-t pl. Halo: Infinite-re, Gears 5-re, Rainbow Six Siege-re és egyéb, főleg multi címekre kell érteni, nyilván megfelelő kijelző használatával(HDMI 2.1). Gondolom nem minden, a listában szereplő játék fog natív 4K-ban menni, lesz amelyik megtartja az eredeti felbontását(előző generációs címek főleg, ha csak ki nem jönnek újrakiadásban), illetve tuti itt is szóba kerül a felskálázás pl 1900p-ről, vagy a checkerboard rendering, hogy tuti meglegyen a 120Hz, de ezeknél a pörgős multiknál nem igazán a részletesség a fontos, PC-n is le szokás őket butítani, hogy az fps meglegyen.
    Az offline játékokat meg gondolom 4K/60Hz-ra fogják optimalizálni, oda fölösleges is a 120Hz, inkább tesznek be raytracinget meg egyéb extra eye-candy-t vagy kitolt látótávot helyette...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #16 üzenetére

    Természetesen a legszarabbul optimalizált játékkal kell példálózni(RDR2... már bánom, hogy store-ból vettem meg PS4-re nem lemezen, így nem tudom eladni), még véletlenül se nézd meg, mi van a linkelt cikkben írva... RDR2 még véletlenül sincs köztük.
    A 2080Ti-vel a helyedben nem ugrálnék, két pro konzolt lehet venni abból amit adtál érte és esélyes, hogy még marad is utána...

    A konzol mindig is a komplikáció mentes budget gaming terepe volt, ha az exkluzívokat nem számoljuk, akkor a fő előnye az ára és hogy nem kell pl. driverekkel szívni, kompaktabb egy átlag gamer PC-nél és bug is lényegesen kevesebb van, mint PC-n.
    Ha neked minden is kell(4K és sok fps és minden setting maxon), akkor játssz PC-n, fizesd ki érte a magasabb árat(saccra úgy 4-5 konzol árát) és légy boldog vele.
    Aki meg úgy gondolja, hogy neki elég a 4K/30-60 offline és nincs rá sok pénze, az töredék árából vesz egy konzolt, és vígan elvan vele.
    Aki meg úgy van, mint én, az vesz konzolt is, PC-t is(az egész PC-m került annyiba, mint megjelenéskor egy 2080Ti, igaz, nem is 4K-ra van), és játszik, amelyikkel épp akar... ha az adatlapod érvényes még, akkor mintha te is vettél volna konzolt az über-PC-d mellé... ráadásol pont Xboxot, aminek kb. az összes játéka elérhető PC-re...

    "Nem szokás, nem azért vettem 4K-s monitort meg 2080Ti-t hogy kelljen." - ezt meg beszéld meg a multis fps-huszárokkal, hogy miért veszik le a grafikát, én nem tartozok közéjük, konzolon meg duplán eszembe sem jut multi-fps-t tolni kontrollerrel...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #26 üzenetére

    "Csincsung 23" WTF ki beszélt ilyenekről, a listában ami a linken van, javarészt ismert játékok vannak, amivel sokan játszanak - én speciel nem, de nem számít.
    a 4K@120Hz nem mese, de nyilván nem fogja minden játék tudni, alighanem csak azok, amik nem nagyon erőforrás-igényesek, de ezt már írtam, biztos értetted is, csak felfogni nem akaródzik, mert könnyebb leegyszerűsítve fikázni mindent, nehogy már a PC masterrace-en kívül más is jót kapjon, főleg ne olcsón...

    "nem nekem kell visszabutítanom 4K alá a játékot hogy egyáltalán folyamatos képet adjon 30 fps-sel" Hát ne butítsd, senki nem kért rá! :W
    Arra kértelek a sorok közt, hogy ne a saját elvárásaid kérd számon másokon, nagyon sokaknak teljesen megfelel, amit az idei konzolok fognak tudni, nem kell nagy arccal lenézni őket a magas lóról.

    "Mellesleg ha megnézed a konfigomat, PS4+X1X+pc, akkor most hitelesebb lettem?"
    Nem, igazából ezt olvasva inkább egy szólás, a "vizet prédikál és bort iszik" jut az eszembe - ha annyira cudarbaromirohadtjó a géped, hogy azon aztán nem kell kompromisszumot kötni 4K-ban sem, mi a fészkes fenének vettél konzolt? A PS4-et még csak-csakmegértem, az exkluzívok miatt, én legalább is eredetileg azért vettem, de Xbox One X? Ami játék arra van, az mind van PC-re is, neked kompromisszum nélkül... :C vagy mégse derogál annyira a kompromisszumos játék, amennyire bő nyállal szidod?

    Jut eszembe, egy korábbi szösszenetedből: " "VHS-ről upscalezve", gyári mosott szar "effekttel"" 1440p-ről 4K-ra upscale-elt és effekttel feljavított működést PC-n DLSS-nek hívják és mostanság mindenki isteníti(gyanítom nélküle neked se lenne olyan kompromisszum-mentes a 4K élmény, DXR bekapcsolása mellett legalább is)... akkor most hogy is van ez?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #31 üzenetére

    Még egyszer, utoljára: senki nem mondta, hogy minden játék 4K/120Hz-ben fog futni az új konzolokon. Még csak nem is a többség.
    Linkeltem a listát, amik a 120Hz-t támogató játékokat tartalmazza - nyilván nem mind fog 4K-ban menni 120fps-t, többségük valami felskálázós trükköt fog használni, és azt is lehet tudni, hogy az adott konzolgenerációra jobban optimalizált játékok nem startkor szoktak jönni, startkor az ilyen "Monster Boy and the Cursed Kingdom"-szintű cuccok fogják egyszerre tudni a 4K-t is és 120Hz-t is(meg esetleg pár előző genről felújított cím), de később(1-2 év után) jöhetnek komolyabbak is. Az Xbox Series X vagy 20%-kal erősebb, arra talán hamarabb.

    Abban igazat adok, hogy az RDR2 szintű AAA techdemók aligha fognak 4K/30 vagy jobb esetben 4K/60 fölé jutni, de offline "lassú" játékoknál nem is létszükséglet.
    És nyilván lesznek olyan játékfejlesztők, akik 4K-hoz és/vagy 120Hz-hez szükséges kraftot inkább extra effektekre(RT, hogy mást ne mondjak) költi, és a renderelési felbontásból és/vagy frissítésből visszább vesznek, mondván egyszeri gémer úgyse veszi észre - szerencsére a többség valóban nem, aki meg igen, annak még mindig ott a PC...

    Ezzel együtt a te "de akkor sem" toporzékolásod továbbra is nevetséges, ennél többet inkább nem foglalkoznék vele, ha mindenáron akarod, egyezzünk meg abban, hogy nem értünk egyet, aztán lássuk, melyikünket igazolja az idő...

    Egyébként 3090 8K gaming... ha már szóba jött. Doom Eternal, Forza Horizon, illetve Control(gyakorlatilag 1440p, DLSS-sel), Death Stranding. Pasziánszot nem nézett...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák