Új hozzászólás Aktív témák

  • Hakuoro

    aktív tag

    Nekem még mindig a Gothic 1 komor világa jön be a legjobban! Megérne egy remake-t. :)

  • kts88

    senior tag

    Nekem nagyon bejött a Gothic világa. Remélem lessz még folytatás, csak a gépigénnyel és a bugokkal kezdjenek valamit :DDD

  • Iron Funeral

    őstag

    Nem tudom, hogy a tisztelt cikkíró milyen Gothic 1(2)-el játszott aminek béna irányítása volt, míg a Gothic 3-ét modernnek mondja, az első két játékban tényleg változott a harc ha új skillt tanultál (és voltak kombók!) plusz még te is (mármint maga a játékos!) mesterire tudtad fejleszteni a képességeidet emígyen fabrikálva magadból és a karakterből tömegpusztító fegyvert, ellenben a G3 egy klikkfesztivál, simán kiölsz egy városnyi orkot csak a bal egérgomb nyomogatásával... :U persze 3 farkas képes megölni ha elkezdenek rádugrálni :o :O szégyen a sorozatra nézve a G3 meg még a kieg. is, inkább meg se jelent volna :(

    [ Szerkesztve ]

    Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

  • ***ANDRÁS***

    aktív tag

    A gothic 3 tényleg hatalmas bughalmaz volt :((
    Nemigaz, hogy nem lehetet volna várni a megjelenéssel, azért is ki kellett dobni 2007 telén.
    Legdurvább hiba, amikor két barátod, segítőd egymást kezdi verni. LOL, visszamentés. :DDD

    De a hibákat elnézve, nekem nagyon bejött a game. Grafikai szintje és a történet jó.

  • Navaze

    tag

    válasz kts88 #2 üzenetére

    Nekem is be jött a 3-om, a szagatás sem idegesített anyira.A tűzserleg gyüjtögetés viszont ki készített.Konrétan hogy a végén derült ki hogy nem mehet végig mert ki nyírtam
    véletlen valakit, aki nekem adott volna 1-et, viszont a zsebeiben sem találtam. :W
    Szerintem akivetkező rész legyen kisebb de érthetőbb. :)

    (............(o)...............(o)..............)

  • jasohn

    tag

    Nekem a 3.rész egyáltalán nem tetszett, már nem tudta hozni azt a hangulatot amit a Gothictól megszoktam.
    Én csak annyira voltam pechhes az 1 és a 2-ben, hogy mindig a végigjátszás legvégén az utolsó előtti animációban megakadt/bug és se előre, se hátra és így szívtam és mindkettőt kezdhettem előlről.
    De megérte, mert vagy 5-ször nyomtam végig őket külön.külön és életem legnagyobb élményei kapcsolódnak hozzájuk(az IceWind Dale 1 klasszikus mellett).
    Nekem benne vannak életem top 5-jében.

    [ Szerkesztve ]

  • volvoguy

    addikt

    sztem aki fantasy rpg-vel akar játszani, az szerezze be magának a witchert...emlékszem, anno. belekostóltam mind a kettőbe....a gothic-ban egy igényes menű fogadott, majd kinkeservesen lassú töltés, és bugos, ronda, primitiv harcrendszerű játék....dobtam is a francba...ezután rögtön nekiláttam a witcher-nek, melyben egy viszonylag egyszerű menű, hosszú, de nem annyira vészes töltés, először csalódást nyújtó grafika és harcrendszer fogadott..ám később!!!! - a grafika szép, főleg szabad tereken, erdőn, és mezőn, a látvány káprázatos, a harcrendszert megszerettem, nagyon okos megoldás...vannak benne bugok, a 2 hónap alatt, még játszottam 2 fajta buggal találkoztam...az egyik ,hogy néha a főhös harc közben nem reagál arra, amit mit szeretnénk, iylenkor bekap néhány pofont, ebben az esetben csak lépnünk kell párat, arréb ugrunk és mehet is a fight..a másik bug meg az, hogy nem mindig lehet beszélni az npc-el...2 ilyen eset volt az egész játékben, persze nem főkarakterekről beszélek, csak sima npc-kről...jah és a gépigény az druva a witcher esetén, de nem az optimalizálatlanság miatt, hanem mert sok az npc, és ők is itézik mindennapos dolgaoiakt, roppant reálisan és életszerően....szal ez a witcher...zép graf, hangulat és játékmenet, apróbb bugok, brutál gépigény, mely hangsúlyozon nem az optimalizálatlanság hiánya...

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • Silenzio

    addikt

    válasz Iron Funeral #3 üzenetére

    A 3-ban sem tudsz legyakni azért egy fél világot, már csak azért sem, mert nem tudsz védekezni, ha meg nem kapod el a ritmust, 2-3 ellenfél simán szétszed a gagyi irányítás miatt.
    Az összehasonlítás alapja az egérhasználat volt, ami azért már '96-'97 óta alap kéne legyen.
    Nos az általad említett Gothic 1-2 béli kombórendszernek nyomát sem találtam. Meglehet azért, mert íjász karaktert kezdtem mindkét cuccban, majd a játék vége felé meguntam és beálltam mágusnak. Ciki lehet egyeseknek, de szerintem jó, hogy a játék így tolerálja a kasztok közti átjárhatóságot. Az mondjuk kevésbé jó poén, hogy a Gothic-ban teljesen maxra tudtam fejleszteni mágusi képességeimet...

    plusz még te is (mármint maga a játékos!) mesterire tudtad fejleszteni a képességeidet emígyen fabrikálva magadból és a karakterből tömegpusztító fegyvert

    Ezt hogy érted? Oblivion.féle használom oszt' fejlődik-rendszer? Mert ilyen tuti nem volt a Gothicban. Növényekkel meg főzetekkel el lehetett érni permanens fejlődést, de amúgy csak tanulási pontok árán különféle mestereknél működött a dolog. No meg a 2-ben oltároknál. Ez a kombózós dolog is valószerűtlen nekem. Az lehet, hogy megtanulta a mozdulatokat, de tuti nem lehetett úgy irányítottan bevinni, mint egy MK-ban vagy Prince of Persiában.

    suti_88: A Witcher valóban remek játék, de a Gothic sem marad el tőle. A 2-ben én pl. alig találkoztam buggal. Lehet a Gold változatra kijavították őket? Mindegy. Egy szívfájdalmam volt csupán: max látótávolság esetén durván szaggatott egy elég jó gépen.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Iron Funeral

    őstag

    válasz Silenzio #8 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy kiismerted azt, hogy pl. egy ork elit hogy ront neked és annak megfelelően kardoztad darabokra. a kombó pedig támadás+iránygombok megfelelő mennyiségű nyomkodására jön elő :) Tehát fejlődtél te is a gép előtt meg a karakter is a játékban :)
    Nekem semmi bajonm nem volt a kasztok közti átjárhatósággal, mert kellett használni pl. nyílpuskát bizonyos helyszíneken (kapcslókhoz) a varázslat meg alap, hogy kell diablo 1 után :) (én egyébként mindíg templomost csinálok, nem tudom miért de mindig ott kötök ki a mocsár közepén :DDD, mondjuk a templomosok a játék/történet "szerint" is értenek a mágiához :U )

    egyébként abban az esetben nem tudod kigyapálni az orkokat a 3. részben ha valamivel lövöldöznek, de ha kaszabolni akarnak akkkor esélyük sincs, így a korrekt :R
    a védekezés meg legjobb emlékeim szerinte a jobklikk lenyomása :F

    [ Szerkesztve ]

    Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

Új hozzászólás Aktív témák