Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Busterftw #912 üzenetére

    Le se szarom az iOS usereket (már elnézést - nyilván érdekelnek, de itt most nem ők a lényeg nekem), én csak és kizárólag a developerek/kiadók szemszögéből mondom, amit mondok - tekintve, hogy én is az vagyok.

    Az évek alatt elég sok minden változott ám: nem volt Apple payment processor pl a kezdetekben (meg inapp purchase se), csak a sima 30%os fee az appok árából. Ez se kevés, de ez még vállalható volt a (kezdetekben hypeolt, növekvő, majd) nagy/jól fizető userbase miatt. Úgy áraztad be az appodat, hogy így is megérje.

    De utána változtak a business modellek, a developerek már nem úgy számoltak bevételt, hogy eladott app szorozva app ára = bevétel, hanem inapp purchase, subscription, stb, és nagyon fontos: multiplatformok lettek a cégek/szolgáltatások.
    És hirtelelen itt van a probléma: 5 dollár mondjuk egy előfizu neten. Ebből 2 dollár infrastruktúra, 2 dollár fizuk és hasonlók, és 1 dollár tiszta haszon mondjuk. 5 dollár Androidon, ugyanezen arányban. 5 dollár iOSen is (hisz nem adhatod drágábban), és abból máris lejön 30% - mert nincs lehetőséged más paymentet használni, mint az Apple sajátját. Hoppá, bukta van. (nyilván nem mindenhol lesz bukta a vége, hanem csak nullszalldó/nagyonkicsi profit, de a lényeg átjön remélem)

    Szóval a kezdetekben nagyon más volt az ökoszisztéma/business modell mindenhol, és csak pár éve ért el oda, ahol most vagyunk. És most látjuk az első kiadót, aki megmarkolta a tökét, és azt mondta, hogy "állj, ez így már nem jó, ezt nem lehet".

    Arról majd a bíróság dönt, hogy lehet-e vagy sem - de remélem, így érthető, miért nem jó érv az, hogy "ez mindig is ilyen volt". Nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • pakesz

    aktív tag

    válasz Busterftw #912 üzenetére

    "Kertem mar erre egy statisztikat, meg azt is irtam, hogy eleg a 65%-os reszvetel az is elfogadom, nem kell mindenkit megkerdezni."

    https://cdn2.unrealengine.com/epic-v-apple-8-17-20-768927327.pdf
    46 oldalon van egy csomo szifon juzer akik odamentek az Epichez panaszkodni
    en nem gondolnam hogy az Epic szivbajos lenne ilyen fajta statiszikakat megjeleniteni, mig az Apple meg titkolozik

Új hozzászólás Aktív témák