Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #28 üzenetére

    Soha senki nem ígért többet, mint a támogatáshoz kapcsolódó cuccok.
    Az ember azt várja hogy egy független valami legyen, a pofáraesés ott van, amikor te ahhoz asszisztáltál, hogy valaki az ötletet ne megvalósítsa, hanem felüljön egy befektetési hullámvasútra és az első nagy emelkedő után vigyorogva "kiszálljon".

    Miért, szerinted magánemberekkel kellene szerződéses viszonyban lenniük?
    Értsd meg: egy ötletbe senki nem fektet be.
    Az ötlet mögött általában egy egyetemistának egy működő prototípusa is van. Egy "felkaroló" befektetőnek legyen gondja a befektetett pénzre, ha jó az ötlet akkor egy jogi szakértőnek 3 másodperc megmondani hogy hova menj, mit kell csinálni, milyen vállalkozást indíts, és akkor elindítani az útján, meg egy könyvelési gyorstalpaló se árthat.

    "De mutass pár olyan támogatási alapot kérlek (ha már annyi van hogy tele a padlás), amihez nem kell már amúgy is egy kiépített rendszer mögéd, hanem segítenek ezt megteremteni, nagyon jól jönne sokaknak."
    Minden befektetési alap így működik.

    Ott a példa, hogy előbb legyen egy nyamvadt céged. Nem vagyok vállalkozó és fingom sincs hogy merre induljak ha egyszer oda kerül a sor. De konkrét befektetési alapot linkelj kérlek, mert eddig levegőbe beszélés ment.

    Egyéni vállalkozónak bejelenteni magad 2 nap, 0 forint. Havonta max. 20 ezer forintos kiadás. Ha a kedves startupper ennyi kockázatot nem tud bevállalni, annak milyen üzenete van?
    Én meg tudom engedni ha oda kerül, Te meg tudod engedni, számos ifjú titán meg diákhitelből erőlködik úgy hogy anyjáéknak sincs félretéve semmi.
    Ráadásul az első fejlesztés tudod hogy néz ki? Lapátolod a pénzt bele. Műszerezést-labort még megoldod egyetemen, de amit a prototípusba kell tenni, az nem a fán nő (ráadásul esetenként pár száz ejróba fájhat egy "gagyi" fejlesztőpanel) és mindezek felett még legyen mindenkinek félretéve arra, hogy a járulékokra fussa? Lehet olyan életszínvonalon élsz, ahol nem ez látszik, de vannak akiknek nem így megy.

    Havi 25 ezer forint KATA befizetésével
    Na ezt meg mikor hozták be? EVAról már hallottam. Meg a tanulói járulékmentességességről is valamit. Valamikor nem volna kedved a tapasztalataidat Logout cikkbe önteni? Felcsigázott :)

    Bélabá

  • Vesa

    veterán

    válasz Peethy #28 üzenetére

    "Egyéni vállalkozónak bejelenteni magad 2 nap, 0 forint. Havonta max. 20 ezer forintos kiadás."

    Ez mondjuk netto hülyeség. Könyvelőt 15e/hó alatt nem találsz (vagy ha mégis, azt jobb elkerülni), járulékteher ma alsó hangon 70eFt/hó, ez minimálbér után, vezető tisztségviselőként (EV is az), alap összeg. Ebben még nincs rezsi meg semmi más. Tehát 100eFt/hó költség alatt nem úszol meg céget, abban biztos lehetsz. Egyetlen esetben, ha egyébként van valahol heti 36órát meghaladó bejelentett állásod, mert akkor nem kell járulékozni a cégben.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák