Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Cathulhu #48 üzenetére

    +1. Még a frissítések javító frissítéseit is elcseszik. :U
    Az se árt, ha tudod hogy kell lehúzni a SATA-t a meghajtókról. Szó szerint napokkal lehetett csökkenteni az update időt ha nem volt ott a 15 terra.:))

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Precorus #90 üzenetére

    Ha a Linuxról beszélsz, ahhoz van Libre Office ami majdnem mindenben jobb és legálisan ingyenes. :))
    #93: Valahogy így.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Reggie0 #96 üzenetére

    Jogos. Bocsesz.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #102 üzenetére

    "Pont arra nem jó, hogy MSO fájlokat megnyiss vele rendesen"
    Nálam gyakorlatilag folyamatosan előforduló eset, hogy a fizetős MSO variánsokban készített doksik 2003, 2007, 365, stb. nem kompatibilisak egymással, és kezelhetetlenségig szétdobálja a tartalmakat. Hivatalos konverterekkel detto. Ekkor kezdtem el, hogy beteszem Libre Office-ba, átkonvertálom vele a cél formátumba, és láss csodát egyben marad a doksi mikor megnyitom MSO-val.
    A Libre Office jobban kezeli a különböző MSO formátumokat, mint az MS fizetős gagyik.
    Na ennyit arról, hogy mi mennyire kompatibilis.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #108 üzenetére

    "Erre még egy lapáttal rátesz a Game Pass"
    Aminek a követelménye miatt a jövőben várhatóan egy rakás játékot nem fogok megvenni. Emese elintézte. :C
    És ahogy az már a múltban számtalan esetben megtörtént, a kapzsiság ismét hatalmas lökést fog adni a wareznak, amely az utóbbi időben eléggé gyengélkedni kezdett.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Precorus #111 üzenetére

    "Egyszer kipróbáltatták még valamikor infomatikaórán, excelben eltűntek a sorok, oszlopok, meg hasonlók."
    Ilyen problémával sosem találkoztam. Na jó, ha szándékosan elő akarnám idézni, akkor sikerülne. Van olyan karakterkezelési beállítás amit MS oldalról a mai napig nem oldottak meg. Gyakorlatban nálam sosem fordult elő.
    Még egy korai Open Office-al kezdtem. Voltak vele gondok, de használható volt. Aztán a Libre Office-ra álltam át, és a kiválás igen jót tett a cuccnak. Már jó ideje nem is tudnék hibát mondani az aktuális kiadásokból, pedig MSO-t csak akkor használok, ha rákényszerülök idegen rendszerben. És mindent nyamvadt MS formátumban kapok.
    Nálam a Libre Office a munkához kézre álló hatékony eszköz kategória, a MSO a csiricsáré-piszlicsáré.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz PuMbA #125 üzenetére

    A kompatibilitás nem feltétlenül probléma. Viszont 20-100 oldalas doksiknál, amiben van minden, táblázatoktól kezdve kötegelt képekig minden, és ez mondjuk még eredeti 2003-ban készült win98/winXP alatt, na ott szükségszerűen előjön. Nem kell elhinned, de én mindent kipróbáltam, és még azon kívül is mindent, hogy minél kevesebb munkával megússzam. De a legjobb eredményt a LO-os konverzió hozza. Az sem hibátlan, de egyrészt nincsenek hiányzó dolgok, másrészt kezelhető formában adja vissza a doksit.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #132 üzenetére

    Én a piac szegmentálódásáról beszélek. Mindenki bevezeti a saját kis rendszerét, mert szeletet akar a tortából. De a userek nem akarnak hat különböző klienst használni, ezt a játékpiac már bebizonyította.
    A warez azért szorult vissza, mert ahogy te is írod, egyszerűbb előfizetni mint warezolni. Ha az MS pont ellenkező irányba megy, és a piac szegmentálásával bonyolítja a dolgokat, akkor szerintem nem lesz sikeres, de legalábbis a várt áttörés elmarad. Itt kb. arra gondolok, hogy ha valamilyen szinten nem integrálják magukat a Steam-be, ahogy a többi nagy kiadó is pl. Uplay, akkor hosszú kínlódás vár rájuk. Ez az irányvonal viszont idegen a jelenlegi stratégiától.
    Maga a GP és hasonló előfizetési konstrukciók mint lehetőség, szerintem igen jó dolgok. De ha az exkluzivitzást fegyverként akarják használni, akkor elveszítenek olyan fizetőképes embereket a várható bevételből, mint pl. én.

    " Gondolom LO-ból is hasonló korút használsz "
    Figyuzz. Ha a hülyét játszod, én készséggel elhiszem neked, hogy az vagy. Megpróbálom egyszerűbben megfogalmazni.
    Léteznek húsz évvel ezelőtt az akkori MSO-ban készült dokumentumok. Ezeket csak korlátozottan sikeresen lehet megnyitni újabb MSO verziókban szerkesztésre. Úgy általában a nagyobb MSO változatokban rögzített dokumentumoknál kompatibilitási problémák vannak más MSO verzióknál. Ezeket a problémákat tapasztalatom szerint LO-val lehet a legegyszerűbben áthidalni.
    Lehetnek más tapasztalataid, mondhatsz mást, lehet más a véleményed mint nekem. De azzal nem adod vissza nekem azt a három számjegyű munkaórát amit az MS igénytelensége miatt szívtam/szívok.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    Most halt le az AMD laposom, és ideiglenesen átraktuk egy régebbi Inteles gépbe a vinyót. Linux pöcc-röcc elindult. Igen tudom. Úgy könnyű ha az OS nem arra van kihegyezve, hogy fizess szépen MS bácsinak ha mondjuk alaplap meghibásodik. Vagy egyszerűen csak fejleszted a hardvert. Vagy levegőt veszel. Vagy létezel.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz PuMbA #200 üzenetére

    Én 15 éve három havonta raktam újra a gépet. :))
    Nyilván mindketten félreértettetek. Egyszeri telepítésre licences Win-t nem tudsz csak úgy átrakni másik gépbe. Kivéve ha hackeled. Régen így volt, lehet hogy azóta változott. Nem igazán foglalkoztam a témával.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Pingüino #206 üzenetére

    Engem alapvetően az zavar, hogy sok-sok év és még több munka után a Win7-tel elkezdett emelkedni a renoméjuk. De nyilván az édesanyjuk csuklásából termelik a zöld energiát, vagy ilyesmi. Innen látszik a magyar vér. Ha valami működik és széles körben elégedettség lesz úrrá a népen, akkor az ilyen véletlen baleseteken sürgősen változtatni kell.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Pingüino #211 üzenetére

    A 3.1-nél alapvetően a nyomtatókkal volt gondom. Egész sokáig használtam, mivel a Battle Isle 3 nem futott Win98-on. 95-öt kipróbáltam, hogy tényleg annyira gáz e amilyen a híre. Igen, az volt. 98 már használható volt, de az SE-nél lett igazából stabil. A 2000-et leginkább a PLC programozónk szerette, az NT4.0-t a rendszergazdánk. Az XP kellemes meglepetés volt, de egyéb hibák mellett a vezeték nélküli hálózatokat is igen bosszantóan kezelte. Pl. sosem értettem, miért nem csatlakozik automatikusan újra? Ha már képtelen stabil kapcsolatot tartani. A VISTA kimaradt, de a Win7 kétségkívül a legjobb desktop OS-e az MS-nek, méghozzá annyira hogy szerethető. Win8-at már csak azért is kihagytam mert a csempenézettel reklámozták, amitől hányok. De a Win10 legalább olyan szar mint a 95 csak máshogy. Ha nem kéne a DX12 a játékhoz, és néhány rosszul megírt progi a munkámhoz, ki lenne radírozva az életemből. Tegyük hozzá, soha nem állt és áll szándékomban Windows alól bankolni ideértve Win7-et, és eddig többé-kevésbé sikeresen el is kerültem. Ilyesmire pl. a Linux tökéletesen alkalmas.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák