Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Darmol #208 üzenetére

    Szerintem meg már korábban is emelkedett a renoméjuk.
    Itt érhető tetten az, hogy engem hiába vádol bárki az új dolgok kényszerű fikázásával.
    Vagy a Windows kényszerű fikázásával.

    Én használtam annó 95-öt, és elégedett voltam vele.
    Aztán használtam 98-at, és azzal is elégedett voltam.
    Majd a Milleniummal dettó.
    Az XP nagyon-nagyon jól sikerült. Nem szidtam a régebbi rendszereket sem, de örömmel váltottam az újra, mert előrelépés volt.
    A Vista kicsit gyengélkedett, azt hiszem, az talán nem is volt fent nálam.
    A 7 viszont a legjobb rendszerük volt, és arra is örömmel váltottam az XP-ről, mert jobb volt. Amellett, hogy ekkor sem szidtam a korábbi rendszereket sem, mert nem voltak sz...ok, csak eljárt felettük az idő.
    Majd jött a 8, ami egy óriási bukta volt. Az első rendszerük, amit szidtam, mint a bokrot. És véleményem szerint nem vagyok ezzel egyedül. Nem csak a metrót, hanem az egész koncepciót a puritán kis appokkal, meg mindennel együtt. Akkoriban kezdték el erőltetni az online fiókozást, meg erőszakosan alapértelmezettként tartani az IE / Edge böngészőket, a Windows defendert, akkor is, ha van fent 3th víruskergető, meg a többi hülyeségüket. Nem tudom, mi lehetett az oka, egyértelműen az Apple koncepciójából akartak átvenni, ahol szinte minden házon belül készül, és senkinek nem is kell olyan dolgokból 3th, amiből létezik beépített. Lehet, hogy volt valami változás a vezetőségben, nem tudom, nem jártam utána.
    Ekkortájt próbálkoztam meg egyébként először a Linuxokkal, kipróbálás céljából, másodlagos rendszernek, de akkoriban még nem éreztem bennük elég kiforrottságot itthoni használatra (ugye ez 2012-13 körül volt), így maradtam a 7-nél.
    Később, amikor a 8.1 már eleget finomodott a 8-hoz képest, akkor váltottam a 7-ről, de csak amolyan (legyen fent a legújabb, mert a motorháztető alatt azért biztosan jobb, ha már a felszínen egy hulladék) mentalitás miatt. Viszont szívtam is vele eleget.
    A 10 megjelenésekor szintén váltottam (hátha tanultak a hibájukból, és helyre hozták a dolgokat) alapon, de hát nem így lett.
    Valamikor 2018 környékén egy fórumon beszélgettem egy régi Linux-ossal, akkor még a korábbi tapasztalatom élt bennem, hogy jó-jó, hogy sz...r a Windows, de a Linux nem alternatíva. De bogarat ültetett a fülembe, hogy sokat fejlődött 5 év alatt, úh. tettem még egy próbát, azóta is a Mint-et nyúzom, és a Windows 7 óta először elégedett vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák