Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz D1Rect #20 üzenetére

    Ébresztő: a józan ész által követendő felhasználás szinte mindig wareznak számít jogilag (főleg film és zene terén, de akár kottákról is beszélhetnénk). Olyan szinten túlszabályozott a rendszer, hogy szinte csak laboratóriumi körülmények közt tudsz mindent szabályosan csinálni.

    A modern másolásvédelem a havernak kölcsönadást is kizárja... annyira kapaszkodnak minden centért a kiadók, hogy inkább nem is adnak el semmit, csak nehogy valaki illetéktelenül hozzáférjen. Sokan szidták az Applet mert korlátozott a bluetooth a zenejátszóin, vagy most épp a google andoidot divat fikázni, mert rootolt készüléken nem lesz előrhető a zenetár szolgáltatásuk... ez mind azért van mert a kiadók csak így hajlandók szerződni velük és kénytelenek belemenni a korlátozott megoldásba, ha erre üzletet akarnak építeni. Európában pedig a kiadók hozzáállása miatt terjednek olyan nehezen az online tartalomszolgáltatások.

    Utána persze lehet sírni, hogy a warezolók miatt nincs bevétel (akkor is ha lenne fizetőképes kereslet, csak lehetőség nincs vásárlásra). Emlékszem még arra, hogy illegális volt megnyomni a shift gombot windows alatt a sony autoranos másolásvédelmével ellátott zenecédéken, és ha számítógépen akarta valaki meghallgatni a cd-t, akkor engednie kellett a rootkit telepítését. Érdekes, hogy a másolgatás fénykorában érték el a legnagyobb darabszám rekordokat a kiadók.... nade ezt a szálat már sokszor kiveséztük hasonló hír kapcsán....

    Arról nem is beszélve, hogy a másolásvédelem sok esetben "vendor lock in" azaz a felhasználó megakadályozása abban, hogy a terméket más cég eszközével használja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák