Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DjFlanker

    aktív tag

    válasz Cifu #11 üzenetére

    A szokásos kiváló munka :)

    A JCoF magyarítása tényleg nehéz, viszont ami tuti hogy nem egységes, hanem Egyesített ;)

    Jó pilóta alagútban nem katapultál

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #11 üzenetére

    " de a lényege valahol pont az lenne, hogy szó nincs semmi ilyesmiről. :)"

    Nyilván tudom, ezért is tettem oda a smile-t a végére. A WTF inkább annak szólt (ok lehettem volna egyértelműbb, elnézést érte :R ), hogy van olyan aki azt hiszi, hogy innen egy lépés az űrgyalogság és hasonló scifi téma.

    Magáért az írásért respect, a szokásos minőség. :R

    Live-Die-Respawn

  • maczika

    csendes tag

    válasz Cifu #17 üzenetére

    Hiszen Trump önmagában erről nem dönthet, a Kongresszus dönthet, Trump pedig aláírhatja vagy megvétózhatja.

    Abban egyetértünk, hogy az elnöknek nincs valódi döntéshozatali jogköre a valóságban. Bárki, aki eddig erről máshogyan vélekedett az záros határidővel ólomgolyó végén végezte.
    Kongresszus? Amiben vagy lobbisták ülnek vagy olyan mamelukok akiket a lobbisták dolgoztak meg? Ok...

    Olcsóbb repülőgépekről, hadihajókról, tengeralattjárókról indítani robotrepülőgépeket, mint a világűrből...

    Robotrepülés? :) Azon már rég túlléptek.

    [ Szerkesztve ]

  • Silεncε

    őstag

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Magyarországnak is lesz? ;]

    Nagyon jó írás, le a kalappal :R

    oriic: ezek szerint a COD nem igazi? :Y

    ;]

    [ Szerkesztve ]

  • maczika

    csendes tag

    válasz Cifu #28 üzenetére

    A kettőnek együtt kell működnie, ezt szokták a fékek és ellensúlyok rendszerét nevezni.

    Amivel etetik a nép kritikai gondolkodásra kevésbé hajlamos részét.
    Ez a két, látszólag szétválasztott erőtér többnyire mindig ugyanabban a kézben végződik.

    Nem robotrepülés. Robotrepülőgépek. Tomahawk, JASSM, stb.
    És nem, nincs más ilyen rendszerük hadrendben. Elég egyértelmű. Sok negatívat lehet mondani az Egyesült Államokra, de messze a legátláthatóbb a működése.

    A robotrepülésért, s korábban már hadrendbe állított egyéb haditechnikákért már nem lehet biankó számlázni, azok a projektek sikeresen lefutottak.
    A jelen/jövő fejlesztéseit a hagyományos hadviselésen túl a különböző sugárnyalábokkal való kísérletezés környékén érdemes keresni, ebbe pedig tökéletesen beleillik a most bejelentett de valójában már évek óta(ha nem évtized) futó projekt belengetése amik természetesen "védelmi" célt szolgálnak majd.

    Legalább 30éve nincs auditálva a "védelmi" kiadása az országnak, ennek tükrében megmosolyogtató, hogy "a messze legátláthatóbb működés"-ről írsz. :)

  • maczika

    csendes tag

    válasz Cifu #31 üzenetére

    Az illuminátus-összeesküvésektől kímélj meg.

    Hogy kerül a csizma az asztalra? :N

    Mert ahhoz képest, hogy (szerinted) egy kézben végződnek ezek erőterek, konkrétan Obama és Trump esete is mutatja, hogy koránt sincs ez összefogva és nincs előre lefutva.

    Megpróbálok egyszerűen, érthetően fogalmazni.
    Konkrétan pont ez a két elnök igérte meg, hogy végetvetnek a háborúknak, hazarendelik a katonáikat s megteremtik a béke alapjait. Volt egy elképzelésük de gyorsan megértették velük, hogy teljesen másra kell gondolniuk. Az megvan, hogy Trump még a választások előtt ígéretet tett az orosz-amerikai kapcsolatok rendezésére, a háború befejezésére közel-keleten? Megválasztását követően ahogy elindult volna ez a folyamat, elindult az össztűz: lejáratás, karaktergyilkosságok, botrányok, tüntetések, közeli tanácsadók eltávolíttatása. Akkor kezdett el lankadni a roham, mikor Trumpot kezdték körbevenni máshonnan nyakára ültetett tanácsadók, bizalmasok. Azóta láthatjuk az eredményeket: ilyen rideg kapcsolat a két hatalom között utoljára a hidegháború idején volt, továbbra is zavartalanok a fegyverkereskedelmi kapcsolatok.
    Remélem nem szorul magyarázatra, hogy a kapcsolódó gazdasági körök miként érdekeltek a fegyveres konfliktusok fenntartásában a béke megteremtése helyett, s itt érhető tetten, hogy a hatalmi ágak nem válnak szét. A háborúk nagyon sok pénzt termelnek bizonyos csoportoknak, s ha úgy tartja érdekükben akkor ezt a háborút permanensen fent fogják tartani a rendelkezésükre álló eszközök segítségével.
    Ez történik? Igen. Van még kérdés?

    Aham. Azért fizeti például most az US NAVY az új Tomahawk Block IV fejlesztéseket? :DDD
    Értem. Ezek szerint még csak nem is követed az eseményeket? :F

    Az elnöki bejelentés nem a hagyományos fejlesztésekről, kereskedésekről szólt, azok zavartalanul folynak a bejáratott ütembem, de ezt írtam is.

    Erre találod a GAO jelentéseit az F-35 vadászgép programról. Ha mutatsz nekem hasonlót a világ bármelyik vadászgép-, vagy bármilyen más, nagy volumenű katonai fejlesztéseiről, megemelem a kalapom előtted.

    Az f35ös története szintén egy ugyanolyan már lejátszott projekt mint a robotrepülőké...az elnöki bejelentés nem ezzel állt kapcsolatban. Hogy ki mit nem követ az most már nekem is világos.

    A hangulatkeltő oldalakon folyamatosan jönnek azzal, hogy nincs auditálva az amerikai katonai beszerzés...

    Az auditálás hiányát s annak hatásait a gazdasági folyamatokra egyértelműen megerősítik elismert közgazdász professzorok, a témát jól ismerő tekintélyes szakemberek. A költségvetés katonai célú kiadásai gazdasági kérdéskörbe tartoznak, s ezek nem csak beszerzési tételeket tartalmaznak.

    Röviden: az elnök bejelentette, hogy az eddigi pénzszivattyú csövét nagyobbra cserélték, ne aggódjanak az érintettek.

    Mivel mást úgysem tudsz, kénytelen leszel elfogadni. Ez egy ilyen világ.

  • maczika

    csendes tag

    válasz Cifu #35 üzenetére

    Az én tudomásom szerint a mélypont a Krími félsziget orosz megszállásakor következett be és azóta tart, illetve csúszik tovább lefele.

    Csak érintőlgesen mert messzire nyúlik az előzmény: Ukrajna 1700as évektől oroszország része volt, és pont. A 2010es Harkovban köttetett szerződés felmondásának belengetéséig vezető út volt a provokáció már meggyújtott kanóca, ami egy mesterségesen előállított helyzet. Hogy miről szólt a történet az gyorsan kiderülhetett a témakörben kevésbé járatosak számára is.
    A történések demokratikus jelleget öltöttek a sikeres népszavazással, de mivel ez nem illett bele a tervekbe ezért ezt nem ismerte el a mainstream véleményvonat.
    Tehát óvatosan a megfogalmazással.

    Csak éppen nulla példát és valós tényt látok.

    Egy elnöki bejelentés (különösen ha az amerikai) nem igényel példát és tények igazolását(háborúk megindításához ez különösen igaz). Bejelenti és kész.
    Az elkészült technikákkal már kereskednek, ez támasztja alá, hogy alapvetően nem lehet többletköltsége a gyártási folyamatoknak.

    Elmagyarázom, hogy miért írtam azt, hogy messze a legátlóhatóbb a működése az amerikai katonai programoknak
    ...írtam, hogy az ilyen hangulatkeltő (pénzelt?) oldalak azok, amelyek egyirányúan gondolkodnak. Ha csak ilyenből tájékozódsz, akkor sose lesz a világképed teljes.

    És úgy érzed ez sikerült? Van egy rossz hírem: ha ebben a témakörben leírják/elmondják s te fenntartások nélkül, visszapillantás, történelmi események felelevenítése nélkül elhiszed: "sose lesz a világképed teljes".
    Ha a valódi események értelmezésének láncolatát kihagyod ebből a képletből, akkor erősen csalóka s a valóságtól eltérő végeerdményt kapsz. Ha ajánlhatom, próbálj több forrásból informálódni, hogy "teljesebb legyen a világképed".

    Nem, az elnök nem ezt jelentette be, hiszen szó se volt arról, hogy esetleg emelnék az űrparancsnokság avagy a Űrerőkre szánt költségvetési pénzt. Arról pedig a cikkben olvashattál, hogy e téren egy elnöki bejelentés miért nem mérvadó önmagában. Majd ha a költségvetés átmegy a Kongresszuson és az Elnök is jóváhagyja, abban pedig jelentősen nagyobb összegek lesznek, akkor esetleg lehet erről beszélni.

    Ne legyenek illúzióid afelől, hogy ha egy újabb pénzszivattyút lehet rákötni a költésgvetésre xy magyarázattal (melyek rendre egy jól körülhatárolható érdekcsoportnak tetszőek)az ne menne át a döntéshozatali szerveken gond nélkül.
    Eddig nem volt arra példa, hogy a pénzügyi rendszer(lásd bankárok), gyógyszeripar, fegyveripar vagy az egykori dohányipar ne tudta volna befolyásolni ezeket a döntési folyamtokat.

    Az általam korábban vázoltak miatt beszoritott helyzetben van, gesztusokat probál tenni folyamatosan. A többi mellett ez a bejelentés is ebbe illeszkedik.

  • maczika

    csendes tag

    válasz Cifu #46 üzenetére

    Megint mellébeszélsz.
    Zöldséget írtál le.

    A geopolitikában csak tárgyilagos maradhat az ember, mellébeszélést nem tűr a téma.
    A hidegháború óta nem volt ilyen feszült a két ország kapcsolata. Tényt írtam le, az, hogy nem érted ne engem terheljen.
    Ugyan nem tudom, hogy minek hoztad ide a mongol birodalmat, de legalább olyan zödlség mint az illuminátusos mondatod feljebb. (ha már ennyire zöldségezni van kedved)

    A különféle Block-okba sorolt fejlesztések pedig nyilván nem léteznek. Ezek szerint... :U

    Csak írás üzemmódban nem egyszerű olvasni, hát még értelmezni.
    33.hsz: "Az elnöki bejelentés nem a hagyományos fejlesztésekről, kereskedésekről szólt, azok zavartalanul folynak a bejáratott ütembem, de ezt írtam is."
    Sajnálom ha elkerülte a figyelmed.

    Úgy nézek én ki, aki fenntartások nélkül elfogadok dolgokat? :F
    Úgy vetted észre, hogy nem olvastam el pro és kontra érveket a témában a legkülönfélébb helyeken? :F
    Úgy látod, hogy kettőnk közül én vagyok az, aki nem igyekszik a nézeteit linkekkel, tényekkel alátámasztani? :F

    Te még mindig a hagyományos technikákról linklegetsz és próbálsz bizonygatni valamit. Nem tudom mi a forrása a bizonyítási kényszernek.
    Nem számolom, de ha csak a második lenne is sok volna már: az elnöki bejelentés nem erről szólt.

    Szerintem kikapcsolsz, ha egy teljesen más nézőponttal találkozol s onnantól fogva véded a védelemre egyáltalán nem szorulót, vagy a védhetetlent.
    Úgy nézel ki, mint aki csak a saját olvasatát és véleményét szereti visszahallani, elolvasni.
    Úgy nézel ki mint aki igazat vindikál magának a hagyományos fegyverkatalógusokkal,technikai részletekkel miközben a téma nem erről szól.
    Folymatosan hagyományos haditechnikákról írsz és linkelgetsz. A bejelentésnek ehhez semmi köze nem volt, de mintha beakadt volna a lemez.

    Bármily meglepő, de valóság nem a fegyverkatalógusokban kezdődik...
    Miután alaposan áttanulmányoztad kicsit tedd félre, nézz szét a világban, olvass különféle narratívát ugyanarról a témakörről. Talán segít a folyamatok jobb megértésében.
    Én szurkolok neked.

  • Vesa

    veterán

    válasz Cifu #51 üzenetére

    Mert az a normális vitakultúra amit te képviselsz, megtámogatva az egyetlen elfogadható érvelési technikával, nevezetesen, a hiteles források bemutatásával vagy azokra hivatkozással.
    Ugyanakkor értelmes vitát csak akkor lehet folytatni, ha a vitában érintett felek mindegyike így működik...Ha ez a kritérium nem teljesül, akkor valóban kár időt és energiát pazarolni rá.

    LámaZ
    Ok. Hogy jön ez ide?

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • DjFlanker

    aktív tag

    válasz Cifu #51 üzenetére

    Igazad van, vele felesleges folytatni:

    Ha troll, azért.
    Ha fizetett bért(r)ollnok, azért.
    Ha magától ilyen, akkor azért.

    Jó pilóta alagútban nem katapultál

  • TYÜTYI2006

    tag

    válasz Cifu #51 üzenetére

    Ott van pl forrásként a magyar DR. Drábik János, DR. Bogár László de vannak még sokan mások, pl. Alex Jones, Jesse Ventura (aki apai ágról magyar), David Icke stb.

  • LámaZ

    addikt

    válasz Cifu #71 üzenetére

    A politikusok is hazudnak, mint a vízfolyás, sőt, ők aztán tényleg nagy pénzeket tüntetnek el.
    Mégis megszavazzuk őket, ők döntenek a sorsunkról.
    Ezekhez képest Drábikék lópikulák.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • Vesa

    veterán

    válasz Cifu #71 üzenetére

    "Ha a Däniken, Drábik és hasonló írók kiadványai, könyvei a tudományos-fantasztikum vagy a könnyű novellák között lennének a könyvesboltokban, akkor még egyet is értenék veled."

    Ez a lényeg!
    Semmi baj nem lenne ezekkel a hülyeésgekkel, ha nem a tudomány ellenében fogalmaznák meg őket, nem a tudomány elleni uszításra használnák fel, a saját anyagi érdekeik mentén. De sajnos éppen erről van szó, ami hatalmas károkat okoz, főleg hosszabb távon, mert a hülyeség, és a valótlan hazudozások szépen bemásznak az emberek fejébe, és onnan már nagyon nehéz törölni, majd valós tudással pótolni.

    Egyébként éppen ideje volt már, hogy a Tudományos Akadémia is reagáljon erre a rendkívül káros jelenségre, ami mostanában meg is történt. Más kérdés, hogy mennyi gyakorlati haszna lesz.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • idegen lény

    őstag

    válasz Cifu #78 üzenetére

    Például a Kennedy-gyilkosságra is több konteó épül. Ezek klasszikus összeesküvés-elméletek.
    [link]

    (#81) Vesa válasza idegen lény (#77) üzenetére
    Ez csak addig használható, amíg nem lépjük át a tudomány határait. De mi van a gömbvillámokkal, mi van Isten létezésével, stb.? Ezeket hogyan bizonyítod?

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • idegen lény

    őstag

    válasz Cifu #92 üzenetére

    Aki akar, bizonyságot szerezhet róla, aki meg nem, az a csodáknak sem hinne.

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • idegen lény

    őstag

    válasz Cifu #89 üzenetére

    Ha információk, programok vagyunk egy mátrix részeiként, amit mi világnak hívunk, akkor kell, hogy legyen egy Programozó: [link]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • TYÜTYI2006

    tag

    válasz Cifu #67 üzenetére

    Pedig a Drábik (forrásokra is szokott hivatkozni), vagy a Bogár nagyon világosan beszél dolgokról. Azt én sem állítom, hogy a hüllős szerű elméletek igazak lennének, stb. De a háttérhatalom, illuminátusok, szabadkőművesek, stb, nagyon is valósak. A hihetetlen magazin is igen csak jó témákkal foglalkozik. Vagy éppen az enigmák műsor is. A Szeptember 11-edikie pedig robbantás miatt dőlt le. Nem sokkal előtte lettn rá az új tulajdonosnak nagy értékű biztosítása, illetve kellett a new world order tervhez (a későbbi arab tavaszhoz is).
    Link
    De a politikusok, rendszerek mögött is ez a háttérerő áll például 2.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Cifu #109 üzenetére

    facebookon vár a chemtrail fan club, és a laposföldes csoport ;] ahogy látom egynémely hozzászóló onnan tévedt át kerítés mögül :DDD

    ps. jók a cikkek, idővel eljutok oda hogy rendesen végigolvasom az elejétől az összeset, akkor majd kommentelek szakbarbárilag.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Új hozzászólás Aktív témák