Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az ÁFA csökkentést egy pillanat alatt benyelnék a szolgáltatók, ahogy eddig mindig történt, mikor ÁFÁ-t csökkentettek 1-1 terméknél.

    Inkább versenyt kellene generálniuk, mert most ahol nincs verseny, ott nincs semmi hálózatfejlesztés. Ott ugyanannyit kér a szolgáltató az 5Mbp-es netért, mint máshol az 50-esért.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz goodboy007 #42 üzenetére

    Nem ingyen internet kellene, hanem "esélyegyenlőség" Ugyanattól a szolgáltatótól te is annyiért kapd ugyanazt a sávszélességet (csomagot), amennyiért mások kapják. Ne lehessen településre-utcára szóló egyedi árajánlatot adni. Ha ott annyi az a csomag, akkor neked is annyi legyen. Ezzel elérnénk azt, hogy ott is verseny által kialakított árat kelljen kifizetni, ahol a szolgáltató cseszik hálózatot fejleszteni, mert nincs konkurencia.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Dilikutya #63 üzenetére

    Most pont arról van szó, hogy pl. ahol csak Telekom ADSL van meg PR-Telecom ott gyakorlatilag nincs verseny. Mindkettő árazása drága ahhoz képest ahol van rendes verseny mert van UPC vagy Digi is a Telekom mellett.

    Sajnos itt is csak Telekom van 5Mbites csomaggal, illetve PR-Telecom, akinek van gyorsabb csomagja, de drágán adja, mert az 5Mbites Telekom neki nem konkurencia.

    Digi 100/50 a legkisebb - 2160Ft
    UPC 60Mbit - 4490Ft
    PR-Telecom 60Mbit - 8990Ft

    Nincs verseny, ezért kell itt többszörösét fizetni az internetért mint máshol.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz bambano #72 üzenetére

    Azt megértem, ha drága a net, mert egy tanya van 20km-en belül, de sok helyen városi környezetben, lakótelepi környezetben is ilyen árazás van.

    Telekom üzletpolitika, bizonyos régiókban:

    1. Nincs konkurencia,
    2. Ergo, nem kell hálózatot fejleszteni,
    3. Ergo, lehet kérni a gyenge netért ugyanannyit mint máshol a tízszer gyorsabb csomagért.
    4. Mivel nincs más, kifizetik az emberek ezt az árat is.
    5. "Lépj vissza a 2-es mezőre"

    Most sajnos nem csak hogy drága sok helyen a netszolgáltatás, de még lassú is, mert nem fejlesztenek.

    Nem azt mondom, hogy egységáras legyen a netszolgáltatás, hanem azt hogy ugyanaz a szolgáltató az ugyanolyan csomagokat egységes áron adja a teljes szolgáltatási területén. A szolgáltató dönt az árról, senki sem szól bele, hogy mennyiért adja a netet de annyiért kell adnia Jóskának Kiskunfélegyházán, mint Pistának Sopronban.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz tatararpad #78 üzenetére

    Most is így is van valószínűleg. Én olyan helyen élek, ahol nem fejlesztettek évek óta, ugyanazon a rézdróton jön az szuper max. 7,6Mbites net, amin anno a modemes időkben a 28,8k. Ez a sebesség is mutatja, hogy nem igazán fejlesztettek már jó ideje.. mégis annyit fizetek mint az akinél mondjuk 60Mbites net van és nemrég fejlesztettek. Szóval én fizetek sokat miközben nincs fejlesztési költség csak üzemeltetési, más meg keveset miközben ott épp fejlesztettek. Gyakorlatilag én fizetem részben azt a hálózatfejlesztést, amit máshol végeznek.

    Ez olyan mint amikor nekem ugyanannyiba kerül a vonatjegy a lepukkant koszos összegraffitizett vonatokon utazva itt keleten, amiket leadtak vidékre, miközben Budapest környékére kerül az összes új szerelvény. Annak komoly fejlesztési költsége van, de nem azok fizetik meg, akik élvezik az előnyeit, hanem mindenki az országban. Annyi a különbség, hogy a vonatjegy legalább ugyanannyi és nem drágább az elmaradottabb régiókban.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák