Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    És ebbe még nem számoltad bele, hogy vállalkozás esetén még meg is szaladhatott volna a szekér. Pláne, ha a rendszerváltást fogták volna be a szekér elé lónak - az időpont adott volt. :)

    Vagy az inflációt, tekintve, hogy esetleg a válallkozó rendesen kezeli a pénzét.

    Persze ez csak ideális eset, rengeteg válallkozás megy csődbe. De legalább az esély megvan.

    [ Szerkesztve ]

  • tildy

    nagyúr

    válasz bambano #37 üzenetére

    Így van.
    csak szemléltetni akartam, hogy az, hogy most kb 10szer annyiba kerül , 20 év alatt, az nem túl sok növekmény.
    Mindemellett van egy vályogház, amit folyamatosan javítani kell, meg felújítani meg hasonlók. Amúgy nem rontottad el a számítást, sőt rendszerváltás idején még a sima hozam is zépen hozogatott volna, akkor is ha csak bankban áll...Még ott is zsép kamatok voltak,

    De ha már pénz: ha feltesszük, én most vennék fel hitelt, mondjuk euró, vagy frank alapon, de nem mondanám emg mire kell, (befektetném), akkor vajon kap-e az ember jó kondíciókkal hitelt? : Kamatra gondolok... Tehát érdemes-e hitelt felvenni most befektetésre?
    Egyébként előző hszomban hülyén fogalmaztam a en ebből induljunk ki-vel, szóval csak azt akartam mondani azzal, hogy ne abból induljunk ki, hogy valami 24 év alatt 11szer annyiba kerül,mert ha átszámítjuk az akkori fizut a mostanival, akkor kb az is 11szeres : magyarán ott vagyunk kb, mint akkor, ha csak ezt vesszük figyelembe...

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák