Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #1 üzenetére

    Nem érdekli a TSMC-t, hogy miket rendelsz. A gyártósor az gyártósor. Ilyen formában az Apple a legnagyobb megrendelő, utánuk az AMD, és utánuk a MediaTek.

    A Qualcomm és az NVIDIA visszaesett hozzájuk képest, mert az új modellben megosztják a bérgyártók között a terheket. Így nekik már többet kell letenni az asztalra, hogy hozzájussanak az előbbi cégek kiváltságaihoz.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz kalimist #8 üzenetére

    Sajnos a GAAFET nem érhető el tömeggyártás szintjén. Még jövőre sem lesz az. De az látszik, hogy sokakat érdekel, mert a komplex áramkörök tekintetében nagy előnye lesz a FinFET-tel szemben. A kérdés a gyártás...

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Alogonomus #12 üzenetére

    Becsatlakozna. Kína közelében menne a lövöldözés, az meg messze van az USA partjaitól, szóval szépen szanaszét lehet rombolni a Kínai partokat, köztük a kritikus kikötőket, mert a károk helyrehozásával Kína vesződne.

    A Krím igazából egy "who the fuck cares" terület. Annyi stratégiai jelentősége van, hogy az oroszok ki tudjanak hajózni a Fekete-tenger felől. De az ottani támaszpontot pénzelni is kell, ami az amúgy is konyult farokra hasonlító orosz gazdaságnak csak nyűg. Emiatt sem balhéznak direkten az oroszokkal. Elég odanyomni pár NATO kontingenst a határra, és akkor arra az oroszok is saját kontingensekkel válaszolnak, aztán innentől kezdve csak idő kérdése, amíg elfogy az oroszok pénze. Ilyen ellenfélre felesleges lőni, hiszen magától is össze tud omlani, ami egyszerűen olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz User64476 #15 üzenetére

    Amióta afrikai szinten éheznek az egyes orosz területeken.

    #16 MaraTóni : Egy kínai konfliktusba az orosz félnek esze ágában nem lenne beszállni. Egyrészt nincs rá pénzük, másrészt ezer nagyobb problémájuk van annál, minthogy Kína meg az USA lő egymásra Tajvanért.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MaraTóni #18 üzenetére

    Nem könnyű megélni ott, ahol az Ecuadorból importált banán olcsóbb, mint a helyileg termesztett répa. [link]

    Az USA-nak számos olyan technológiája van, amire a világ minden országában van vásárlóerő, ugyanis nincs alternatívája. Emiatt tud az USA a vezető nagyhatalom lenni.

    Az oroszoknak is erre lenne szükségük, de mivel ilyenekkel nem rendelkeznek, így maradnak másodvonalbeli állam, amely kiszolgálja a nagyobb, nyugati gazdaságok igényeit.

    #20 Baskiria : Nézd meg az élelmiszeráraik drasztikus növekedését idén, és azt, hogy ezt semennyire nem követték a bérek. Ott tartanak, hogy az importgyümölcs lényegesen olcsóbb a hazai szinten termesztett zöldségeknél.
    A gázra szüksége van és lesz az EU-nak, és az oroszok sem zárhatják el. Emiatt nem léptek még fel a szankciók ellen drasztikus formában. Ha elzárják a gázt, akkor az EU-ban ugyan hűvös lesz, de az oroszok meg éhen halnak, mert a gazdaságuk gyakorlatilag csak ebből áll. Kényszerűen rá van mindkét fél fanyalodva egymásra. Az EU is csak olyan szankciókat szab meg, hogy az oroszok képtelenek legyenek fejlődni, de ugyanakkor addig ne menjenek el, hogy abból drasztikus válság alakuljon ki. Alapvetően az idő az EU-nak dolgozik, mert itt működő gazdasággal rendelkező országok vannak, az oroszok pedig idővel úgyis elfogynak, és addig sem tudnak fejlődni. Az egyetlen problémát az EU-nak az jelenti, hogy az oroszok pincsikkel próbálják gyengíteni az EU-t, de ezt is lerendezték a jogállamisági mechanizmussal. Ezzel egy oroszokat kiszolgáló EU-s tagállam rá van kényszerítve arra, hogy válasszon az EU-s pénzek, vagy az orosz seggnyalás között. Mert az oroszoktól aztán pénzt nem kap, ők inkább viszik a pénzt.

    #23 Alogonomus : Eleve nem adná ki az atomtölteteit Oroszország. Azokkal ugyanúgy felrobbanthatják őket is. Azért nem reagálnak semmit a büntetőintézkedésekre, mert az egyetlen fájdalmas válasz a gáz elzárása lenne, de azzal meg a saját halálos ítéletüket is aláírnák, tehát igazából nem tudnak válaszolni a szankciókra.
    Ukrajnát sem akarják az oroszok megtámadni. Valójában az a gondjuk, hogy a NATO országok gazdasága kb. 30-szor nagyobb az orosz gazdaságnál, így ha az orosz határhoz telepítenek NATO kontingenseket, akkor azokat bőven tudják sok-sok évig finanszírozni, mert működő gazdaságok által termelt pénz van mögötte. Az oroszok gazdasága totális csőd, így nekik ugyan reagálni kell ezekre a kontingensekre, de nincs anyagi fedezet ezek hosszabb távú állomásoztatására. És erre direkt rájátszik a NATO, mert pontosan tudják, hogy az oroszoknál nincs pénz, és a NATO-nak nem nagy költség állomásoztatni a katonákat az orosz határhoz közel, de az oroszok a néptől és a gazdaságtól vonják el majd a forrást, az ellenintézkedéshez. Ez egy tipikus kivéreztetési stratégia és azért kezdenek agresszívnak mutatkozni az oroszok, mert ők is látják, hogy a brutálisra duzzadt korrupció mellett fogy a lóvé, és nyilván pontosan tudják, hogy a NATO arra játszik a hatalmas pénztartalékaival, hogy az orosz gazdaság menjen csak úgy magától csődbe.
    Az USA ettől egy ukrajnai invázióba nem avatkozna bele direkten, maximum fegyvereket küldenének Ukrajnának, de már felmerült, hogy ha az oroszok lépnek, akkor kizárják őket a SWIFT-ből. Elvileg ezt az USA egymagában nem tehetné meg, mert a SWIFT nem az USA törvényeihez igazodik, de az USA-nak akkora hatalma van a szervezetben, hogy magát a SWIFT-et is megfenyegethetik szankciókkal, és ezt már egyszer megtették, amikor Iránt kizárták. Ott ennek nem volt nagy jelentősége, mert Irán eleve nagyon elvágva élt a világ bankrendszereitől, de az oroszok ebbe integrálódtak, tehát ha őket kizárnák, akkor keresniük kellene egy új platformot, addig is brutális inflációval kellene küzdeniük, nem tudnának az oroszok külföldi szolgáltatónak fizetni, így valami megoldást kellene találni a gázexportra, mert az is a SWIFT-en keresztül megy. Országon belül persze használhatnák az SPFS-t, csak az több nagyságrenddel rosszabb, mint a SWIFT. Maga a SWIFT persze nem egy bankszektori atomfegyver, ahogy azt sokan mondják, mert 2-3 éven belül átállnának az oroszok valami másra, csak a gazdaságok beleraknák egy olyan 2-3 éves sokkba, amiből 10 év is lesz kilábalni, és megint ugyanaz a stratégia látszik, ami a NATO esetében. Kivéreztetés, hogy az oroszok ne tudjanak fejlődni. És végeredményben az USA célja csak ez. Mert alapvetően Oroszország példátlanul gazdag a lehetőségekben, bőven a világ vezető hatalmának kellene lennie gazdaságilag is, de amíg kormányzati szinten brutálisan korrupt a rendszerük, és eközben még paranoiásak is, addig saját magukat gátolják abban, hogy az ország potenciáját akár csak 10%-ban is kihasználják. Ez az USA-nak tökéletes. Amíg az oroszok nem jönnek rá, hogy mekkora potenciál rejtőzik az országukban, addig nem tudnak fejlődni, anélkül pedig nem jelentenek veszélyt az USA gazdasági elsőségére. Amíg a jelenlegi korrupt vezetést le nem váltja valamilyen demokratikus hatalom, addig az USA-nak ideális a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz S_x96x_S #28 üzenetére

    Sorban:

    1) Az SPR-t nagyon ki kell adni 2022-ben, nagyon csúnya lenne, ha az AMD megint a saját EPYC-jei ellen versenyezne.
    2) Ez valószínű, amíg nincs az Inteltől HEDT, addig +1000-2000 dollár az +1000-2000 dollár per termék az AMD-nek is.
    3) Ez gyakorlatilag biztos, a Frontier komponenseit idén leszállították, csak nem rakták még össze teljesen.
    4) Tranyóbuzik mindig vannak. :D
    5) Igazából a Raptor Lake könnyű fejlesztés. Csak 8 extra E-Core, és minden más ugyanaz, mint az Alder Lake-ben. Kétlem, hogy ez csúszna, ha igen, akkor az óriási gondokra utalna az Intelnél.
    6) A Qualcomm mondhat bármit, attól még nem kerül majd be a termékekbe a SoC, ahogy a Snapdragon 8cx Gen 3 is nagyon messze van attól, hogy notebookba kerüljön, hiába van kész. Maximum a Microsoftot érdekli, de más eléggé irtózik tőle.
    7) Ezt kétlem. Már így is tendálnak afelé a cégek, hogy feleslegesek ezek a rendezvények, mert minden megoldható virtuálisan, és ha erre mindenki ráeszmél, akkor az bajos lesz a TAITRA-nak.
    8) Mivel a Samsung GAA node-jának tömeggyártása leghamarabb a következő év legvégén kezdődik meg, ez azért nem egy nagy kockázatú jóslat. :D
    9) A Zen 4-ből két hónappal hamarabb kaptak prototípusokat a partnerek. Szóval a tervekhez képest még gyorsabban is halad a fejlesztés.
    10) Valószínűleg többet is elér, mivel az Intel akkor is csomagban adja a GPU-t az egyes mobil CPU-k mellé a notigyártóknak, ha a notigyártó nem kéri. Úgy azért nem nehéz részesedést szerezni, hogy nincs proci, ha nem veszel GPU-t. :D
    11) ¯\_(ツ)_/¯ ... amekkora lufinak tűnik, simán lehet.
    12) Kérdés, hogy mit ért APU alatt. Ha azt, hogy van IGP egy chipleten a CPU chiplet(ek) mellett a tokozáson, akkor lesz 2022-ben ilyen.
    13) Ilyen már most van. A legolcsóbb a Ryzen 3 3100.
    14) Beszélni lehet mindenről. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tasiadam #32 üzenetére

    A Raptor Lake az lényegében +8 E-Core. Talán a kijelzőmotort még kicserélik, hogy legyen DP 2.0, de a lényegi fejlesztés a magok számának növelése.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tasiadam #34 üzenetére

    Minimális reszelés. A Raptor Lake egy köztes fejlesztés. A következő nagy ugrás a Meteor Lake lesz, abban jönnek a jelentős változások.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tasiadam #41 üzenetére

    Igen. De annak a második generációs verziója, mert az első generációs az alig működik. 5 watt alatt is olyan kihozatali problémák vannak vele, hogy le kellett állítani az első Foveros termék tömeggyártását.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák