Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92006144

    törölt tag

    Nem is tudom hol kezdjem, de akkor táblázat alapján próbálok sorról sorra haladni.
    Kezdeném a processzorral, mert az alaplapnál sok szempont van, és azt érdemesebb egyénre szabni.

    Processzor: szóval a cikkben szereplő processzornak nincsen létjogosultsága az am4-es palettában ilyen áron. Hiába lenne teljesen felesleges az integrál freesync képes vga, akkor is minden téren jobb a Ryzen 3 2200G:
    1 ccx-es felépítése miatt alapból jobb, kevesebbet fogyaszt, és jobb a teljesítménye, mellesleg olcsóbb is. A grátisz freesync (akár 1080p) képes igp-t most hagyjuk ki a képletből. Egy intel user kért egy tesztet a raven topikban, úgyhogy linkelem a hozzászólást, ahol elég csak a cb15 eredményeket nézni. Illetve linkelek egy gyári és finomhangolt (oc-nak nem csúfolnám) beállítással készült 2400G fogyasztás táblázatot. Vétek gyári beállításokon hagyni a proci órajelét és feszültségét, mert normálisan beállítva gyorsabb és kevesebbet fogyaszt. Ez a többi platformra is igaz részben.

    Memória: tényleg 2133 mhz-en teszteltétek, amikor a 2 ccx-es ryzen processzornak ez az achilles sarka?
    Részben ennek is köszönhető a sovány cb15 eredmény.

    Hűtés: kilóg a sorból, de ilyet kaptatok. A vrm környékét is hűtő zajkeltőket részesítem előnyben, általában egy házhűtéssel lehet ellensúlyozni.

    Ház+táp: szintén ilyet kaptatok, de egy ilyen alacsony fogyasztású gépnek még a 300 wattos is bőven sok lenne. Csak ezen a két tételen lehetne 20-30000 forintot spórolni. Az adott konfighoz mindegyik felesleges.

    Szóval a tesztből annyit szűrtem le, hogy részben fizetett hirdetés, ami amúgy teljesen rendben van. Kívánom, hogy legyen több támogató és hozzátartozó minőségi teszt. Viszont az is látszik, hogy a tesztíró nem sűrűn látott am4-es gépet, és nem nagyon járt utána (2 ccx-es proci mellé 2133 mhz-re állított ram :F ).

    Ettől függetlenül kérünk több hasonló tesztet, csak előtte járjatok utána a platform sajátosságainak akár a szaktopikból akár máshonnan. Már kezdem érteni az újságírót keresünk cikket, és jelentkeztem volna is, ha tudnék értelmesen és választékosan fogalmazni, de nem tudok. Lehet, hogy aspi vagyok, lehet más az oka, de szerintem próbáljátok meg azt az irányt is, amikor egy hozzáértő tesztel, és ezt egy valamilyen szinten kocka beállítottságú és jól fogalmazó emberke pedig szavakba önti. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • #92006144

    törölt tag

    válasz Synthwave #43 üzenetére

    Előre is elnézést kérek, de azt képtelen vagyok elhinni, hogy a támogató külön kérte, hogy ne állítsd be az xmp profilt a memóriáknál, hogy teljesen fals eredmények szülessenek.
    "Csak" egy fórum hsz-t linkelek a memóriával kapcsolatban. Már kezded érteni, hogy mi a probléma? Gyakorlatilag értékelhetetlen eredmények születtek, véletlenül sem szabad figyelembe venni a cikkben szereplő teszteredményeket. A komplett cikk összes tesztjére vonatkozik az előző állításom, miközben hivatásos cikkírásról beszélsz.

    Nem szoktam ennyire lehúzni a cikkeket, alapvetően segítő jelleggel írtam az előző hsz-ben szereplő kritikákat, mert csak annyit szűrtem le, hogy kb akkor láttál először am4-es gépet, amikor nekiálltál tesztelni. Legközelebb próbálj meg egy kicsit utánajárni a dolognak, és ne szégyellj kérdezni a szaktopikban cikkírás előtt. A jelenlegi nettó bullshit terelést még sértőnek is érzem.

  • #92006144

    törölt tag

    válasz Abu85 #48 üzenetére

    "Ha pedig beállítja a nem JEDEC profilt, és megy, akkor kap extra 3-5-7%-ot, persze programtól függően."

    Akkor photoshop-pal átírta fórumtársunk az eredményeket, hogy megtévesszen minket? ;] (bocsi)
    Minimum fps-ben 33% különbség látható, átlag fps-ben csak bő 24%-kal jobb játék alatt elért teljesítménye, ami "elvileg" nem is memória függő dolog. Természetesen 3600 cl14 nem halandóknak szánt memóriapárból lett kipréselve, de ha csak a tesztben szereplő memória órajeléhez viszonyítok, akkor is 26 és 19%-ról van szó.
    Akkor is képtelen vagyok elhinni, hogy ezt így ebben a formában valaki átnézte, és hagyta 2133 mhz-es órajelekkel lefuttatni a teszteket. Pls a következő ilyen jellegű cikk élesítése előtt vess rá pár pillantást, mert ez így ebben a formában nem méltó PH-hoz. Egy szavatokba kerül, és kaptok alkatrészt is, ha épp nincs kéznél vagy nagykernél az adott portéka, még a saját gépem is odaadom egy hétre, ha ezzel előrébb vagytok.

    [ Szerkesztve ]

  • #92006144

    törölt tag

    válasz qqcqqc #55 üzenetére

    Ha egy laikus épít ezen cikk alapján gépet, akkor nagyon csúnyán át lenne vágva, ráadásul mindezt egy szakmai oldalon teszik fényes nappal. Ahogy a szerző is írta, "éppen ezek voltak kéznél" alkatrészekből összetákolt minden logikát nélkülözve egy számítógépet, minimálisan sem törődve a platform sajátosságával (2 ccx-es proci mellé minimum 2666 mhz), mindezt támogatói kérésnek hazu álcázva... de a cikkben bővíthetőségre hivatkozva és hozzászólásban szakmai cikkírásnak nevezve ezt a produktumot.

    Félreértés ne essék, ahogy írtam az első hozzászólásomban, szeretnék látni még sok ilyen cikket még több támogatóval, de a szakmaiságot ne a béka hátsója alatt kelljen keresgélniük az olvasóknak. Amikor még ott sem találjuk, akkor nem kell meglepődni, ha ezt szóvá tesszük.

    Amúgy pont téma volt a BestBuy topikban egy aldi nyitási akciós 120000 forintos 6 magos amd gép 8gb rammal, rx560-nal, ssd-vel, hdd-vel, win 10-zel, stb... A laikusoknak inkább ajánlanék egy olyat 3 év garral, amihez hozzá sem kell nyúlniuk (na jó, a ramot illene dual channel-re bővíteni), mint ezen cikk alapján rakjon össze gépet közel két és félszeres áron sokkal gyengébb processzorral.

    Ha ez így mindenki szerint rendben van, akkor kérnék egy perma ip ban-t.

    [ Szerkesztve ]

  • #92006144

    törölt tag

    válasz Synthwave #70 üzenetére

    Ebből a hsz-ből nem volt egyértelmű, hogy pontosan milyen alkatrészek nem szponzortól származnak, és milyen beállítást ki szabott meg.
    Két dolgot emeltem ki komolyabban: processzor, memória

    Előbbit azért írtam, mert jelenleg nem szabad ilyet vásárolni ilyen áron. Ezzel te sem tudsz vitatkozni. Ezért írtam, hogy inkább adok alkatrészt, de ne ezt égessétek a mezei user szürkeállományába, hogy ilyet vegyen, mert nem szabad. Csak hogy értsd: az utolsó két telefonom MA-s cikk után eustock-ról vettem, elvileg tudatos vásárlóként. kelzsocának bejött az együttműködés.

    A memóriánál teljesen jogosan róttam fel, hogy a 2 ccx-es processzor felépítés miatt magasabb órajelen kell járatni. Ez az első am4-es ph teszt, ahol 2133 mhz-en mentek a ramok, és állítólag ez szándékos volt, sőt még szakmai cikkírásról is láthattam tőled eszmefuttatást.

    [ Szerkesztve ]

  • #92006144

    törölt tag

    Ötlet:
    Ph-s hírben volt szó arról, hogy amd apu+nv kártyával megy a freesync. Szóval az olvasónak hót' mindegy, hogy sárkányos vagy baglyos logó van a cikkben szereplő képeken, de szerintem nagyon érdekes téma, és mellesleg százezres nagyságrendet lehetne spórolni a dologgal (freesync-gsync különbözet).
    Ha van támogató, van érdekes témakör, akkor win-win helyzetnek néz ki a dolog. Az nv beleszólhatna a dologba? Kiszúrna ph-val, ha a gsync kárára cikket írnátok?
    Van hozzá megfelelő sárkányos alaplap, videokártya, hűtés és megfelelő apu-t akár én is adhatok, de bármelyik raven tulajnak megtiszteltetés lenne, ha az ő procija szerepelhetne a cikkben. Egyedül csak egy freesync monitor hiányzik, de az sem lehetetlen küldetés. Fvárról kicsit macerásabb eljuttatni bp-re, mint egy processzort.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák