Új hozzászólás Aktív témák

  • #92006144

    törölt tag

    Nem is tudom hol kezdjem, de akkor táblázat alapján próbálok sorról sorra haladni.
    Kezdeném a processzorral, mert az alaplapnál sok szempont van, és azt érdemesebb egyénre szabni.

    Processzor: szóval a cikkben szereplő processzornak nincsen létjogosultsága az am4-es palettában ilyen áron. Hiába lenne teljesen felesleges az integrál freesync képes vga, akkor is minden téren jobb a Ryzen 3 2200G:
    1 ccx-es felépítése miatt alapból jobb, kevesebbet fogyaszt, és jobb a teljesítménye, mellesleg olcsóbb is. A grátisz freesync (akár 1080p) képes igp-t most hagyjuk ki a képletből. Egy intel user kért egy tesztet a raven topikban, úgyhogy linkelem a hozzászólást, ahol elég csak a cb15 eredményeket nézni. Illetve linkelek egy gyári és finomhangolt (oc-nak nem csúfolnám) beállítással készült 2400G fogyasztás táblázatot. Vétek gyári beállításokon hagyni a proci órajelét és feszültségét, mert normálisan beállítva gyorsabb és kevesebbet fogyaszt. Ez a többi platformra is igaz részben.

    Memória: tényleg 2133 mhz-en teszteltétek, amikor a 2 ccx-es ryzen processzornak ez az achilles sarka?
    Részben ennek is köszönhető a sovány cb15 eredmény.

    Hűtés: kilóg a sorból, de ilyet kaptatok. A vrm környékét is hűtő zajkeltőket részesítem előnyben, általában egy házhűtéssel lehet ellensúlyozni.

    Ház+táp: szintén ilyet kaptatok, de egy ilyen alacsony fogyasztású gépnek még a 300 wattos is bőven sok lenne. Csak ezen a két tételen lehetne 20-30000 forintot spórolni. Az adott konfighoz mindegyik felesleges.

    Szóval a tesztből annyit szűrtem le, hogy részben fizetett hirdetés, ami amúgy teljesen rendben van. Kívánom, hogy legyen több támogató és hozzátartozó minőségi teszt. Viszont az is látszik, hogy a tesztíró nem sűrűn látott am4-es gépet, és nem nagyon járt utána (2 ccx-es proci mellé 2133 mhz-re állított ram :F ).

    Ettől függetlenül kérünk több hasonló tesztet, csak előtte járjatok utána a platform sajátosságainak akár a szaktopikból akár máshonnan. Már kezdem érteni az újságírót keresünk cikket, és jelentkeztem volna is, ha tudnék értelmesen és választékosan fogalmazni, de nem tudok. Lehet, hogy aspi vagyok, lehet más az oka, de szerintem próbáljátok meg azt az irányt is, amikor egy hozzáértő tesztel, és ezt egy valamilyen szinten kocka beállítottságú és jól fogalmazó emberke pedig szavakba önti. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák