Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anonymus23

    veterán

    válasz TRob1 #4785 üzenetére

    A kadenciahelyes lejátszás annyit jelent, hogy amikor felvesznek egy filmet pl 24 fps-el, vagy 23,9**-el, akkor az 50 Hz-es, vagy 60 Hz-es TV amennyiben nem támogatja ezen frissítéseket, akkor nem fogja tudni folyamatosan lejátszani.
    Ez kb annyit tesz, hogy időnként kihagy 1-1 framet, és annyi látszik, hogy röccen egy picit a kép.
    Ami ebben az egészben furcsa, hogy van aki nem látja, és van akinek nagyon zavaró.
    Pl feleségemnek nem tűnik fel egyáltalán, én meg nem tudom nézni így a filmet.
    Szóval ebben is benne van az, hogy van akinek egyáltalán nem tűnnek fel az ilyen dolgok (felhősödés, utánhúzás, ghosting stb.) mást meg nagyon zavar, de ez nem az igénytelenségről szól alapból, hanem sok esetben nem azonos alapból a szemünk sem, nem ugyanúgy érzékeljük a dolgokat, másrészről nem egyforma az ingerküszöb.

    Pl ha FPS-el játszok, feleségem rosszul van a sok hirtelen "kamera" mozgástól, vagy pl az Agymenők főcím résznél, amikor másodpercenként 5-10 különböző kép pörög, attól már rosszul van, nekem meg semmi bajom.

    [ Szerkesztve ]

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák