Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Vesa #310 üzenetére

    Nem tudom, korábban ki linkelte itt (nem keresem vissza), de maga a videó megvan, mert mentettem magamnak: [link]

    Elvileg az új fajta aksijuk 100%-ban újrahasznosítható lesz. Ha tönkremegy, szétszedik elemeire, és minden egyes részét fel tudják használni új aksi gyártáshoz, így elvileg semmi nem végzi a szeméttelepen.

    Továbbá valahol elhangzik az is a videóban, hogy 1000 mérföld/óra sebességgel lesz tölthető. Ami így ebben a formában megadva furán hangzik, de azt jelenti, hogy 1 óra alatt kb. 1600 km-re elég áramot tud majd felvenni. Azt ha leosztod, 6 perc alatt 160 kilométernyi áram. Ami ugyan még mindíg jó ötöde egy hagyományos üzemanyag tankolásánál felvett hatótávnak, de ezzel együtt is már tök jó. 5 perc töltéssel átmész a fél országon, ami sztem abszolút vállalható.

    Na meg ugye nem tudom, benne van-e ebben a videóban, mert közben néztem a témáról több másikat is, hogy le is egyszerűsödik az aksiknak a gyártása, amitől jóval olcsóbb is lesz az akkupakk. Ha minden igaz, az azzal jövő új modellre akkupakkal, mindennel együtt valami 25.000 dollárt mondanak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák